doradźcie czy taki konfig BD ma sens

ytsejam

New member
Jakiś czas temu wielkie wrażenie wywarł na mnie mroczny rycerz w BD, co spowodowało że zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza Samsung BD 2500, z tym że problemem jest mój dotychczasowy sprzęt, a mianowicie:
H/K AVR 235 + DVD22 + Samsung LE32M61B i tuner PVR cyfry+.
TV jak wiadomo ma tylko jedno wejście HDMI do którego podpiety jest tuner SAT.
I moje pytanie brzmi, czy ma sens podłączanie blu-ray'a i DVD componentem do AVR a następnie do TV - również componentem?? (czy jakość BD będzie faktycznie odczuwalna w stosunku do płyt DVD)?
Czy może dać sobie "na wstrzymanie" wymienić po kolei klocki (TV i ampli) i dopiero zainwestować w jakiś odtwarzacz BD?

z góry dzięki za odp.
pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a nie masz mozliwosci podlaczyc componentem tunera SAT ? bedziesz mial wolne gniazdo HDMI do podpiecia BD.pozostaje pytanie na ile duza bedzie widoczna roznica na ekranie (jak mniemam) wielkosci 32" ?

co do dzwieku-sam musisz ocenic-ostatnio dosc duzo jest na forum w temacie formatow HD.
 

DZ_R

New member
1. Odtwarzacz BD zdecydowanie najlepiej podłączać kablem HDMI.
2. A nie możesz sobie kupić takiego przełącznika HDMI, co ma dwa wejścia i jedno wyjście? Na telewizorze i tak bedziesz oglądał albo telewizję albo BD.
 

ytsejam

New member
tuner sat mogę włączyć do ampli componentem i stamtąd to TV też componentem, co do dźwięku: ten samsung ma w sobie dekodery więc można dźwięk z każdego kanału osobno posłać do ampli (poprawcie się jeżeli się mylę)
Co do TV, przy kanałach HD widać różnice .. nawet na tych 32".
Plany są takie by 32" wymienić na 40 (A856) - ale przy szalejącym franku :) ciężko powiedzieć kiedy to nastąpi:)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ytsejam napisał:
tuner sat mogę włączyć do ampli componentem i stamtąd to TV też componentem, co do dźwięku: ten samsung ma w sobie dekodery więc można dźwięk z każdego kanału osobno posłać do ampli (poprawcie się jeżeli się mylę)
Co do TV, przy kanałach HD widać różnice .. nawet na tych 32".
Plany są takie by 32" wymienić na 40 (A856) - ale przy szalejącym franku :) ciężko powiedzieć kiedy to nastąpi:)

czyli podlaczenie BD do TV kablem HDMI masz zalatwione-:eek:k:
co do dzwieku-wedlug mnie sie nie mylisz(uzywam takiego podlaczenia)
roznice oczywiscie ze widac-pytanie na ile duza
ja przy 42" widzialem roznice na tyle duza zeby zobaczyc potencjal BD i po 1.5 miesiaca nie wytrzymalem i kupilem projektor
 
Do góry