BD-P1500 bardzo duży problem

Czesław

New member
Witam

Chciałem poruszyć bardzo poważny temat dotyczący odtwarzacza BD-P1500 firmy Samsung.Kupiłem ten odtwarzacz ponad miesiąc temu.Od razu przeprowadziłem upgrade softu do najnowszej wersji,po czym automatycznie zakupiłem kilka filmów Bluray.Pierwszy problem pojawił się gdy zauważyłem rysy na nowym filmie "300",pomyślałem że pudełko jest jakieś felerne i rysuje mi płyte więc dałem wszystkie filmy do kopert.Całą sprawe rozwiązałem gdy kupiłem film nowy bez folii,od razu po otworzeniu go obejrzałem stan płytki i nie było najmniejszej ryski.Obejrzałem film jeden raz,po czym został w odtwarzaczu i na drugi dzień obejrzałem urywkami jeszcze raz ze znajomym.Jakie było moje zdziwienie gdy wyciągam płyte,patrze pod światło a tam pełno rys i to dość głębokich,wszystkie okrągłe jak od cyrkla tak jak płyta kręci się w napędzie.Od razu zgłosiłem sprawe do sklepu gdzie kupiłem odtwarzacz,sprzedawca wykonał telefony do serwisów i na infolinie samsunga gdzie powiedziano że pierwszy raz z czymś takim mają do czynienia.Po znajomości sprzedawca wymienił mi odtwarzacz na taki sam model.Bardzo zadowolony,mimo popsutego humoru (przez zrysowane nowe płyty) udałem sie do domu i ta sama operacja Upgrade softu,i sprawdzenie jak nowy odtwarzacz radzi sobie z porysowanymi płytami.I tu pierwsza porażka odtwarzacz nie chce mi czytać najmniej zrysowanej płyty z filmem "300".Udaje się to po kilku próbach dopiero.Znowu zawiedziony sprawdzam jak często wogole uda mi się odtworzyc film.reszta filmów ok.Niestety wyciągam potem po kilkunastu próbach płyte z "300" i dosłownie załamany patrze a tam KOLEJNE NOWE RYSY !!! To już drugi odtwarzacz,naprawde nie wiem co mam dalej robić.Przecież kupowanie płyt tak drogich mija się z celem.Bardzo prosze posiadaczy tego odtwarzacza o sprawdzenie swoich płyt w jakim są stanie.Prosze też o radę jak dalej postąpić z taką sytuacją.Z gory bardzo dziękuje za pomoc.
 
Do góry