jaki blue ray do onkyo TX-SR505

gacuch

New member
Witam kolegów. zamierzam zakupić odtwarzacz Blue ray. Mam amplituner Onkyo TX-SR505 chcę też zestaw kolumn 7.1 Jaki odtwarzacz za rozsądną cenę pozwoli mi cieszyć się z funkcji jakie mam w onkyo?? Dzięki i pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Twój amplituner nie posiada dekoderów dźwięku HD, także musisz kupić odtwarzacz BD z dekoderami i podłączyć go do analogowego wejścia w amplitunerze.
Czy coś się zmieniło no z pewnością pojawiło się kilka nowych modeli rożnych marek...
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie musi, ale warto by było kupić BR z analogami, jeżeli chce mieć dźwięk HD.
Chociaż amplituner nie ma dekoderów to jednak ma HDMI, więc można wykorzystać dekodery w BR, a te są praktycznie w każdym nowym odtwarzaczu i dźwięk rozkodowany można przesłać przez HDMI w postaci LPCM, moim zdaniem to bardzo porównywalny efekt do połączenia analogowego.
Może jednak ktoś mógłby potwierdzić czy TX-SR505 odtworzy LPCM po HDMI? Tak dla pewności, gdybym się mylił.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
janusz napisał:
Chociaż amplituner nie ma dekoderów to jednak ma HDMI, więc można wykorzystać dekodery w BR, a te są praktycznie w każdym nowym odtwarzaczu i dźwięk rozkodowany można przesłać przez HDMI w postaci LPCM, moim zdaniem to bardzo porównywalny efekt do połączenia analogowego.
Multichannel LPCM daje dźwięk lepszy od analogu (chyba, że źródło ma wybitne kowertery cyfrowo-analogowe), tyle tylko, że 505 i 506, mimo iż mają HDMI, to nie potrafią przyjąć nieskompresowanego dźwięku po tym łączu.
 

gacuch

New member
tzn jak mam to polączyć jak już kupię? hdmi z br do onkyo i z onkyo po hdmi do tv? a dżwięk po coaxialu? jaki mam mieć złącza w BR jak możecie to polećcie jakiś model do np 1500. a może ps3 i dwa grzybki w barszcz?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
odtwarzaczy z wielokanalowym wyjsciem analogowym potrafiacych rozkodowac wszystkie formaty dzwieku troche jest...;)
musisz poszperac ,poczytac wybrac ten ,ktory bedziesz uwazala za najodpowiedniejszy na swoje potrzeby (i finansowe mozliwosci).zacznij moze od philipsa 9500 ?!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No coś takiego....
Ale są też tańsze odtwarzacze....Musi on posiadać dekdoery dźwięku HD i wyjście analogowe 5.1( 7.1)
 
Do góry