DVD-2500BT i Dźwięk TrueHD

Negative

New member
Witam, jak to powinno być z dźwiękiem TrueHD nagranym na płycie blu-ray. Gdy włącze ściezke z dzwiekiem TrueHD moim zdaniem na ampli powinny pojawić się wskaźniki TrueHD. Mam tylko PCM DIG. HDMI i Multi CH IN lub Multi CH Direct do wyboru. Nie moge przełączyć np na DTS NEO:6 lub inne... Moj ampli to 3808.
 

dembol

New member
bo w denonie nie masz ustawione na bitstream a tak wogule to ten denonek to tylko i wylacznie transport bitstream takze wszystko wiadomo porysj troche w ustawieniach moze masz dzwiek ustawiony zeby wywalał po spdif a nie po hdmi !!!
 

Negative

New member
Select DVD mam ustawione na HDMI, jeśli przełącze na Auto także idzie po HDMI bo po prostu wiecej wyjść z odtwarzacze nie ma, tylko HDMI. Poszukam jeszcze tego bitstream, dzieki.
 

landr

Member
Witam, musisz w menu Denona ustawić w ustawieniach hdmi na dzwięk hd, inaczej będziesz miał Multi Ch, a po przestawieniu będzie np. DolbyTruHD itp. Mogę nie precyzyjnie Ci podpowiedzieć bo mam Denona na działce i mówię z pamięci.
 

Negative

New member
landr napisał:
Witam, musisz w menu Denona ustawić w ustawieniach hdmi na dzwięk hd, inaczej będziesz miał Multi Ch, a po przestawieniu będzie np. DolbyTruHD itp. Mogę nie precyzyjnie Ci podpowiedzieć bo mam Denona na działce i mówię z pamięci.

Ale w którym denonie, ampli czy odtwarzaczu? Jak ustawie w menu odtwarzacza HDMI Multi (normal) to mam tylko 2kanały, a jak ustawie na HDMI Multi (LPCM) to jest wtedy wiele kanałów. Ale żadne z tych ustawień nie daje mi TrueHD (tzn na wyświetlaczu ampli nie pokazuje się znaczek TrueHD). W ustawieniach amplitunera nie ma takiego usawienia HD jak piszesz.
Wydaje mi się że w ustawieniach odtwarzacza nie ma innej mozliwosci jest albo 2channel albo multi i przy każdym z tych 2 ustawien na odtwarzaczu pokazuje się digital.
Takze nie mam już pomysłów żeby prawidłowo to ustawić.
 

Attachments

  • 20090215_foto_3534_.jpg
    20090215_foto_3534_.jpg
    137,9 KB · Wyś: 104
  • 20090215_foto_3535_.jpg
    20090215_foto_3535_.jpg
    135,7 KB · Wyś: 112
  • 20090215_foto_3536_.jpg
    20090215_foto_3536_.jpg
    309 KB · Wyś: 96

landr

Member
Mam podobny zestaw 2500 i 4308 i miałem podobny problem.W ustawieniach odtwarzacza musisz ustawić na dzwięk HD nie pamiętam w której zakładce (nie mam odtwarzacza przed oczami ) jeśli nie dasz rady to pod koniec tygodnia będę na działce, tam gdzie mam sprzęt to online Ci pomogę , to jest jedno kliknięcie.
 

Negative

New member
Udało się, już jest TrueHD :)
Informacja dla przyszłych posiadaczy Bly-ray Denona, trzeba w ustawieniach odtwarzacza w moim przypadku 2500BT w pierwszej zakładce ustawić
1) BD Audio mode na HD Audio...
2) HDMI Audio Out na HDMI Multi(Normal)

Dzieki Landr za pomoc. Pozdrawiam
 
Do góry