PS3 czy jakiś stacjonarny odtwarzacz BD?

PopaY

New member
Bez reklam
Elo.

Co będzie lepsze? PS3 czy jakiś stacjonarny odtwarzacz BluRay? Miało by to być podłączone do tego co w moim podpisie. PS3 mogę używać (żadko bo żadko, ale jednak) do gier więc tu ma plus. Co sądzicie?
 

PopaY

New member
Bez reklam
Skoro uwielbiasz to po co odpisujesz? Poza tym gdyby autor lepiej napisał tytuł topika to mój by nie powstał. Widzisz, wg mnie wyraz "odtwarzacz" znacząco różni się od wyrazów "kino domowe", ale może wg Ciebie nie ma żadnej różnicy :p Pzdr.
 

mayer80

New member
A to ja się zapytam posiadaczy Sony PS3. Ostatnio czytałem ze wyszedł nowy firmware do Sony który umożłiwia odtwarzanie divx 3.11 ()zdaje się że wersja 2.40). A co z pozostalym wersjami divx do 6.xx włącznie?? Zdziwił mnie fakt na forum że ktos tam oglądał na PS3 divxy (nie mówię o napisach a tymbardziej o polskich napisach) ale nie sądziełm że sonka tak wiele potrafi.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Cóż... Osobiście wybrałem PS3 (w momencie kupna kosztowała niewiele więcej niż Panasonic BD30) i na razie nie żałuję.
Ma dwa minusy - stały pobór prądu (ok. 200W) i stosunkowo głośny wentylator (kwestia gustu, ale do słuchania płyt CD kupiłem w podobnej cenie osobny odtwarzacz, który bierze dziesięć razy mniej prądu i jest cichutki).
Obsłuży każdy współczesny format dźwiękowy (o ile amplituner obsługuje wielokanałowy dźwięk w formacie LPCM), obraz też jest bardzo dobry (część nowych wersji systemu dodaje nowe funkcje do odtwarzacza DVD/BD). Odtwarza DivX (chociaż nie mam za dużo materiału w tym formacie), a po zainstalowaniu dedykowanego linuksa staje się pełnoprawnym komputerem (może 256MB szybkiego RAMu to nie wypas, ale do przeglądania stron wystarczy).
 

law

New member
Ta wersja firmwaru to 2.60 do (divx3.11) pozostałe divxy ps3 odtwarzała już wcześniej, ale zdarza się niekiedy że jakiś film nie pójdzie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jeśli twój amplituner nie obsługuje dzwięku przez hdmi weż jakiś player ze wszystkimi dekoderami na pokładzie i wyjściami analogowym-zawsze będziesz mógł go podpiąć w ten sposób i mieć nowe formaty dzwięku
 

mayer80

New member
Chyba jednak zdecyduję się na stacjonarny odtwarzacz Blue Ray. Jakbym kupił konsolę to by mnie dziewczyna z domu wygoniła bo wiecej czasu spędzał bym przez TV niż przed nią :))) Mój wybór padł na samsunga BD-P1500 a czy jest to szczęśliwy wybór to się okaże.
 

Ares78

New member
PopaY napisał:
Elo.

Co będzie lepsze? PS3 czy jakiś stacjonarny odtwarzacz BluRay? Miało by to być podłączone do tego co w moim podpisie. PS3 mogę używać (żadko bo żadko, ale jednak) do gier więc tu ma plus. Co sądzicie?

Hmm PS3 nie opłaca się już tak jak wcześniej, kiedy odtwarzacze kosztowały 1500 i więcej, ale wciąż jest dość ciekawą propozycją, masz 80 GB dysk twardy, odtwarza z tego co pamiętam divix no i jest zawsze możliwość pogrania sobie. Jak dla mnie przy tej cenie można się pokusić, jedynie stały pobór prądu trochę martwi, ale bez przesady...
 

p.stasiak

New member
PS3 to właśnie najlepsze rozwiązanie - widziałem na allegro za 1099 zł. Przy założeniu, że najtańsze BD to wydatek 700 zł (bez czytania DivX często) za tą kwotę otrzymujemy jedną z dwóch najlepszych konsol w tej chwili (zabawa na najbliższe dwa lata) i bardzo odbrze oceniany odtwarzacz blu-ray (często aktualizowany). Dla mnie bezkonkurencyjna oferta.
 

AJKiller

New member
p.stasiak napisał:
PS3 to właśnie najlepsze rozwiązanie - widziałem na allegro za 1099 zł. Przy założeniu, że najtańsze BD to wydatek 700 zł (bez czytania DivX często) za tą kwotę otrzymujemy jedną z dwóch najlepszych konsol w tej chwili (zabawa na najbliższe dwa lata) i bardzo odbrze oceniany odtwarzacz blu-ray (często aktualizowany). Dla mnie bezkonkurencyjna oferta.
Nie wziąłeś pod uwagę, że aby legalnie grać, dochodzą słone koszty za gry (ok 200zł/tytuł). Póki co, bowiem, konsola nie jest "złamana". Faktem również jest, że w jedną grę gra się kilkanaście/dziesiąt godzin, a jeden film ogląda raz na... pół roku. W obydwu przypadkach koszty legalnego użytkowania są raczej wysokie. Co do pozostałych argumentów, to się zgadzam :eek:k:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Co do kosztów gry: najtaniej jest kupować używki na allegro: poniżej 100PLN, a wcale gra nie jest gorsza (przynajmniej od sprawdzonych allegrowiczów). Zawsze można odsprzedać dalej...
 
Do góry