Samsung BD-P1500 i divx

mayer80

New member
Proszę o pomoc bo zgupiałem.
Jak jest naprawdę z divxami i polską czcionką na odtwarzaczu Samsung BD-P1500 ? Producent podaje na stronie że nie czyta divx. Na allegro sprzedają i ....czyta. Zadzwoniłem do paru sklepów internetowych - każą mi sprawdzić na stronie producenta. Kontaktowałem się z dużą hurtownią komputerową w Wa-wawie która podaje informacje że czyta divx bez problemów ale jednocześnie stwierdzili że opis na stronie producenta jest wiążący więc nie biorą za nieścisłości odpowiedzialności. Dla własnego spokoju ściągnąłem więc instrukcję obsługi Samsunga BD-P1500 i............. i w instrukcji są ustawienia do divxa i jest napisane jak wół że potrafi odtworzyć filmy z roższeżeniami avi, itd..... Jak jest naprawdę?? HELP!!!
Czy RJ45 i USB w tym modelu służą jedynie do aktualizacji softu i czy da się z nimi zrobić coś więcej?
 

janusz

New member
Bez reklam
Może powodem informacji o nieodtwarzaniu DivX-ów jest kasa. Oryginalny soft nie odtwarza, dopiero upgrade pozwala na odtwarzanie. Gdyby oficjalnie miał to robić musieliby płacić opłaty licencyjne.
 

mayer80

New member
dalej nie wiem

Niestety przykro mi ale nie jest to odpowiedź której się spodziewałem. Czy jedynym rozsądnym wyjściem jest nagranie płyty z filmem i napisami i przetestowanie urządzenia w sklepie lub markecie? Wątpię czy którykolwiek ze sprzedawców znajdzie czas i chęci żeby zaktualizaować na własne ryzyko firmware i przetestowac urządzenie.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Odpowiedział ci ze orginalny nie czyta tylko po wgraniu nowego softu ,Jak z napisami to nie wiem niech ktoś się wypowie kto go ma.
 

biesiu007

New member
Leeonsjo napisał:
Jak z napisami to nie wiem niech ktoś się wypowie kto go ma.
no wlasnie ktos sie moze wypowiedzić najlepiej zalaczyc screena z napisami ... aha i skad sciagnac upgrate do napisow pl ??

aha i czy samsung 1500 odtwarza tez .mkv??

po za 500 pln jak jest mkv , divx , napisy i blue ray ..niech ktos napisze z posiadaczy
 
Ostatnia edycja:

Dj. Gargamel

New member
wszystko na ten temat zostalo napisane w tym temacie - hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=35178 - (ciezko go nie znalezc bo znajduje sie na pierwszej stronie forum)

- czyta avi divxy z polskimi napisami (pierwsze modele nie czytaly ale ten ktory ja juz kupilem w mm juz czytal, w razie czego mozna upgrejdowac) rozbieznosci ze nie czyta biora sie stad ze dla usa mozliwosc czytania divxow jest zablokowana

- usb i lan tylko do aktualizacji firmware (i bd live po ethernecie)

- nie czyta mkv
 
Ostatnia edycja:

marcinfiles

New member
Wypowiem się bo ostatnio znajomy zakupił ten model odtwarzacza na nowym sofcie po aktualizacji przez internet bez problemu działają płyty blu ray wielokrotnego użytku-zapisu żadne x264 nie działało i działało na razie nie będzie co do h264 materiału jak na lekarstwo mkv również odpada a teraz z divixami ściągnałem 6 odcinków serialu wszystkie w tym samym kodeku zarówno ten sam kodek obrazu jak i dźwięku 2 odcinki działają 3 nie działają więc jak najbardziej divixy czyta ale nie wszystkie
 

marcinfiles

New member
Wypowiem się bo ostatnio znajomy zakupił ten model odtwarzacza na nowym sofcie po aktualizacji przez internet bez problemu działają płyty blu ray wielokrotnego użytku-zapisu firm tdk verbatim. Żadne x264 nie działało i działało na razie nie będzie. Co do h264 materiału jak na lekarstwo mkv również odpada a teraz z divixami ściągnałem 6 odcinków serialu wszystkie w tym samym kodeku zarówno ten sam kodek obrazu xvid jak i dźwięku, 3 odcinki działają 3 nie działają więc jak najbardziej divixy czyta ale nie wszystkie i diabli wiedzą dlaczego....
Co do polskiej czcionki oczywiście jest i jest to kwestia tylko ustawień. Polskie ogonki są, napisy wyglądają bardzo ładnie wrzuciłem plik z napisami w srt oraz txt widział 2 pliki wiec widocznie na nowym sofcie nawet niektóre napisy txt czyta upscaling divixów poprzez hdmi bardzo ładny. Za te pieniądze to sprzęt godny polecenia na 1 rzut oka ;) bo jak z trwałością i bezawaryjnością to czas pokaże.
 

pajaqs

New member
Witam,
Na wstępie powiem, że pierwszy raz mam styczność z odtwarzaczami ( czy to dvd czy bd). Trafił więc w moje ręce ten odtwarzacz. Nie wiem czy jest w 100% sprawny, ale nie zauważyłem żadnych objawów. Jako, że nie mam możliwości wykorzystania jego do oglądania BR i HD-DVD to skupiłem się na zwykłych DVD-Video i Divx. Telewizor to stary elemis. A podłączenie przez scarta. Na tym firmwarze, który był ( chyba pierwotna wersja z 2008 r.)Divxy nie działały, więc poczytałem co nieco i wgrałem najnowszy soft 2.7. Cudu jednak to nie zrobiło. Zrobiłem sobie wczoraj test 11 płyt i oto efekty:
Mp3 i jpg nie działają albo nie umiem ich odtworzyć.
Napisy, które odtwarza to tylko wersja MicroDVD. Wersja czasowa (00:00:00) działa bardzo słabo a czasowe 0:00:00 nie działa wcale. Nie ma polskich znaków ale przynajmniej nie pokazuje krzaczków ( brak ogonków).
A jeśli chodzi o divxy to wychodzi jakieś pomieszanie z poplątaniem. Wiem na pewno, że kodek audio AC3 nie jest obsługiwany. Reszta kodeków audio bez problemów. Ale jeśli chodzi o kodeki video to:
Xvid divx 5.0.2 - nie obsługiwany
Xvid XviD Dev ver. 25-Mar-03 - OK
DIV3 DivX 3 Low-Motion - raz OK a raz wszystko traci kolor ( ekran powitalny, menu i film - wszystko szare)
XviD ISO MPEG-4 oraz Xvid 1.x.x - wszystkie szare ( działała jedna wersja xvid 1.0.3)

I tu moje pytanie, czy na jakimś wcześniejszym firmwarze macie podobne sytuacje, czy może nie występują błędy z utratą koloru w menu i filmie tylko wszystko w porządku przy tych kodekach? I jak to jest z mp3 i jpgami?
 
Ostatnia edycja:
Do góry