LG BD300 - proszę o opinie

tsbartek

New member
Witajcie!

Zamierzam kupić LG BD 300.
Jego zaletami dla mnie są:
-port USB (niedostępny u konkurencji)
-szybsze uruchamianie się (niż np. Panasonic 35 lub 55)
-sprawny odczyt Divixów z polską czcionką
Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie powyższych.

Jak w praktyce prezentują się dźwięk i obraz w porównaniu z konkurencją?
Czy są problemy z odczytem jakiś płyt CD,DVD,+/-,R/RW ?
Czy jest jakiś feler, na który zwrócić uwagę przy zakupie?

Pozdrawiam
 

Greystone

New member
Poczekaj z kupnem do marca. Wtedy wchodzi następca - model BD370. Po za tym wszystkim co miała 300, jest mniejszy i będzie czytał Matroski do 1080p (w testach obraz jest o wiele lepszy niż na WD TV HD Media Player).
 

TheHX

New member
Szczerze powiem zbaranialem. Czy opisy tego eldźika zza oceanu mówią o zupełnie innym modelu BD300 ??? Wg danych u nas - dekoduje mpeg4, posiada także na pokładzie wszystkie dekodery. Opisywana z USA i Australii wersja BD300 nie czyta ani divix, nie posiada także żadnego dekodera. Ethernet tylko i wyłącznie służy tam do podłączenia się do płatnej sieci Netflix, "wypożyczalni strumieniowej" Nie ma możliwości obsługi poprzez wifi...
Czy zatem ten sam model produkowany na inne rynki ma inne bebechy ? hmm
No i jak dla mnie z jednej strony wątpliwa sprawa, choć z drugiej nie do końca - zastosowany typowy czytnik BR ROM podpięty kablem SATA. Jakość ??? Druga strona - jak padnie, to pewnie za 100 zl będzie można włozyć mu wkrótce cokolwiek. Jak w przypadku napraw DVD Philipsa..

ps - uzupełnieniem BD370 będzie BD390 z wbudowanym 1GB pamięci flash i możliwością podłączania się do domowych zasobów poprzez wifi...Ale to 3 kwartał br..
 
Ostatnia edycja:

TheHX

New member
No tak, na polskiej ani słowa o jakimkolwiek odtwarzaczu BR..Nieźle...
Co do tego diwiksa - DivX CD ?? Nie przeczyta z DVD ?
Czy ktoś jeszcze masowo nagrywa filmy na CD ? :):) Tak do rzeczy - dla "uniwersalnego" użytkownika wydaje si ę całkiem przyzwoitym sprzętem. Zwłaszcza, że już można go zamawiać w cenie około 700 zł
 
Ostatnia edycja:

Greystone

New member
W Polsce była mała partia. Wszystko co znajdziesz z modelu 300 pewnie pochodzi z zagranicy. ja tam czekam na 370... MKV...
 
Do góry