jaki BLU-RAY?

lover11

New member
Witam

Chcialbym w niedlugim czasie zakupic odtwarzacz blu-ray do kwoty +/- 3000 PLN. Co mozecie w tej kwocie mi polecic???
 

lover11

New member
Pazma panasonic - TH42PV700 niedlugo mam zamiar zakupic cos lepszego ale puki co bedzie ten sprzet

Aplituner Denon 3806

Kolumny 5.1 oparte na Quadralach i sub - Paradigm

Z gory dzieki za pomoc
 

asoz

New member
A więc Denon i Pioneer'y odpadają, bo potrzebujesz czegoś z pełnym kompletem dekoderów.
 

mobor

Banned
sony 500 ew pioneer 51 ale to sa tylko rozwiazania szczątkowe
Lepiej wymienic ampli na serię 2 z dekoderami i kupic tanszy odtwarzacz
 

asoz

New member
Pioneer nie ma pełnej obsługi dla DTS MA, nie wierze, że zapomniałeś ;)

Bez przesady też z wymianą Denona, bo zaraz dojdziemy, że powinien wymienić cały sprzęt.
 

asoz

New member
Ja bym kupił Sony S550. Z tego co pamiętam, dekoduje wszystko na pokładzie, ale nie jestem pewny, sprawdź jeszcze.
 

wujo1

New member
asoz napisał:
Ja bym kupił Sony S550. Z tego co pamiętam, dekoduje wszystko na pokładzie, ale nie jestem pewny, sprawdź jeszcze.

350 też i jest tańsza jedynie co ma 550 to podświetlenie w pilocie i z tyłu 5.1 czy 7.1 po analogu ale nie pamiętam :grin:
 

asoz

New member
Denon to tylko transport. Jeśli chciałbyś mieć audio HD, to musiałbyś mieć amplituner z dekoderami, a Denon 3806 raczej ich nie ma.
 

lover11

New member
zdecydowalem sie na sony. wiec kupic 350 czy 550??? jesli nie ma za bardzo roznicy pomiedzy tymi dwoma modelami to moze faktycznie wybrac ten tanszy model??? co myslicie???
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
lover11 napisał:
zdecydowalem sie na sony. wiec kupic 350 czy 550??? jesli nie ma za bardzo roznicy pomiedzy tymi dwoma modelami to moze faktycznie wybrac ten tanszy model??? co myslicie???

mam ten sony 550-jesli nie masz ampli z dekoderami dzwięku podepniesz go po analogu,są różne opiniie na temat toru audio w tym playerze ,ale jednak jest zawsze różnica z dzwiękiem hd(szczególnie dts ma i ucompressed), podswietlenie pilota to niby tylko bajer ale wierz mi bardzo przydatny jeśli ogladasz po ciemku...
 

dakkon7

New member
mam pytanie do Panów

jaki jest sens wydawać 3000zł na blue ray skoro można kupić taniej

może mi ktoś wytłumaczyć różnicę między tymi odtwarzaczami za:

3000
1500
a 500zł a myślę tu o modelach Samsunga 1500

dziękuje z góry
 

janusz

New member
Bez reklam
odpowiedź nie jest prosta i jednoznaczna. Droższy BR to może lepszy obraz( ale jak 7 osób na 10 przy teście rozpozna kiedy gra droższy BR to będzie sukces), na pewno będzie lepszy dźwięk, chociaż też tylko przy niezłym wzmacniaczu i głośnikach. Największa różnica będzie przy płytach CD, tu dźwięk będzie się dużo różnił, ale kupować BR do CD to bezsena, gdyż i tak zagra gorzej od dużo tańszego odtwarzacza CD, poza tym nawet w audiofilskich pismach twierdzą, że za rok może dwa źródłem muzyki będzie odtwarzacz z twardym dyskiem lub USB (to lepszy nośnik niż płyta). Trwałość i bezawaryjność BR raczej wyższa będzie w tańszych (np. Samsung, Sony, Panasonic bo chińszczyzna raczej bedzie awaryjna)), droższe z uwagi na bardziej skomplikowaną konstrukcję będą miały więcej problemów. Na plus droższych należy dodać, że mogą być ładnymi "meblami" i łechtać ego właściciela.
 

dakkon7

New member
OK JUŻ ROZWIAŁO MI TROCHĘ PYTAŃ CO KUPIĆ

właściciele amplitunerów i Blue Ray mogą się podzielić wrażeniami jak z dźwiękiem tzn różnica miedzy

DD5.1
DTS
i wszystkimi innymi na blue Ray

bo jak dla mnie różnica między DD5.1 a DTS jest minimalna (to puszczone przez optyka średniej klasy) DTS bywa wyrazisty i bardziej cieplejszy na zmiany akompaniamentu (+ dla Dts ale ludzkie ucho jest różne wiec...)

a co do dźwięku HD?? proszę o spostrzeżenia

aaa jeszcze jedno, właściciele amplitunerów z optykiem i HDMI mogą powiedzieć czy jest różnica w jakości przekazu miedzy tymi 2ma technologiami?

bo nei wiem czy zmieniać ampli w przyszłości
dziekuje za odp
 

pejotpe

New member
Bez reklam
DD5.1 to 384kbps na 6 kanałów (właściwie 2 pełnoprawne fronty, ścieżka głosowa w centralnym, 2 efektowe tylne i jeden "upośledzony" niskotonowy). Przeciętnie wychodzi jakość mp3 128-160kbps.

DTS ma do dyspozycji dwukrotnie większą przepustowość zatem i będzie więcej detali w bardziej "wodospadowych" scenach (szczególnie przy muzyce orkiestrowej).

Jeśli kabel optyczny czy współosiowy jest dobrze skonstruowany (czyli przenosi z bardzo niewielką stopą błędów te marne 1-2Mbps), to nie będzie różnicy między poszczególnymi przewodami.



Nowe dekodery HD to dźwięk nagrany od 5.1 (do nawet 22.2, jak ktoś posiada tego typu sprzęt) - stosunkowo rzadko jednak filmy są w pełnym 7.1. Oczywiście dźwięk nieskompresowany o jakości wyższej od CD - da się rozróżnić bez problemu, jak ktoś sobie nie rozwalił słuchu od słuchania techno w słuchawkach...
Formaty HD są transportowane TYLKO przez HDMI, ponieważ twórcy S/PDIFa okazali się być zbyt mało przewidujący, jeśli chodzi o rozszerzalność protokołu.
 
Ostatnia edycja:

dakkon7

New member
dziękuje pejotpe

po poczytaniu na http://en.wikipedia.org o dźwięku zostaje mi ostatni dylemat

jak w realu wgląda
Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio do DTS-a
bo to chyba 2 kodeki dające obecnie "wzorową" jakość (najlepsze)

czy aż tak słychać różnicę że opłaca się przesiadać na format HD??
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Niestety, o tym musisz już zdecydować sam. Niektórzy przyznają się, iż nie słyszą różnicy między mp3 (powyżej 192kbps) a CD audio i nawet są z tego dumni (szczęśliwcy), a dla mnie CD w przypadku niektórych utworów nadal tworzy pewien bulgocik (nie ma to jak przejść się na jakiś darmowy koncercik studentów/ek akademii muzycznej w dobrej akustycznie sali i posłuchać na żywo).
 
Do góry