Panas BD35 czy Suny S350 ? Oba w tej samej cenie. Brać czy jeszcze czekać ?

TheHX

New member
Witam,
Oba modele do wzięcia po 880 zł. Opisy obu znam, forum przejrzałem obowiązkowo. Czy to już czas na zakup ?:)
Myślałem nad Panaskanikiem ze względu na przewagę ( przynajmniej reklamową ) odczytywanych formatów, ale po lekturze forum opadają mi powoli ręce...Generalnie BR będzie do BR, choć mam jednak stale powiększjącą się masę płyt DVD, w tym sporo DL.
Który model wybrać ? Dźwiękiem bym się nie martwił na razie, bo i tak max co będę przez najbliższe lata (no może kilkanaście miesięcy) miał to DTS po coaxie lub optyku.
A może poczekać jeszcze trochę ? Ceny w sklepach spadają, a dolec pnie się w górę...
pzdr
 

mobor

Banned
ceny spadną /może/ a wraz z nimi też i jakość bo w handlu nikt za darmoc i nigdy nie da - poza ulotką /ale nawet za nią płacisz stajac się klientem/

wybór należy do ciebie
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
radzę zwrócić uwagę na spadającą wartość złotówki.....sprzęt może potanieje pytanie tylko czy "na zachodzie" czy również w polsce..
 

biela

New member
Wydaje mi się że to zależy z jakim sprzętem ma ten BD współpracować bo jeśli masz hd master lub true hd to polecił bym sony BD300 solidniejszy i hyba dłużej pochodzi.Pozdro.
 

Mabri

New member
Jak na razie to ceny raczej będą rosnąć. Wczoraj miałem zamiar kupić lampę błyskową i byłem w szoku jak zobaczyłem ceny w fotojokerze.
Ja bym kupował a co? - to kwestia gustu.
 

TheHX

New member
No sprzęt musi tanieć, bo technologia tanieje..Zaraz pojawią się kolejne model, co nie znaczy, że lepsze oczywiście..Tak było z DVD. Z drugiej strony złotówka spada.. Więc na dziś - który model wybrać - bez TrueHD i innych dźwiękowych wynalazków ze względu na starszy wzmacniacz bez HDMI.
 

wujo1

New member
ciężki wybór ja mam 350 i bym ci polecił bo mi nie sprawia żadnych problemów za tą cenę BD Lux sprzęcik ale panas też ma dobre parametry :D
 

TheHX

New member
Powiem tak - mam i starego poczciwego Sony DVD 525 z 2000 r, mam nagrywarkę RDXG210, mam i kolejną Wiwę USB, która czyta wsio jak leci bez zająknięcia. Ma wyjście HDMI z opcją skalowania, ale nie oczekuję od niej cudów.
BR będzie w zasadzie dla tłoczonych BR, możliwe, że niebawem również i do nagrywanych (jak stanieją nagrywarki i przede wszystkim same nośniki). Mam jak pisałem sporo tłoczonych DVD, nagrywanych DVD ( 98 proc. to Sony ) w tym DVD DL ( Titanum, Philips ), sporo w NTSC. Tu odtwarzacz musi zatem dobrze upscalować. Podejrzewam zatem, że Panas będzie chyba lepszym rozwiazaniem
 

mobor

Banned
Akurat UniPhier nie ma najlepszych not za skalowanie.... Wystarczy poczytac testy np Denona 2500 który na nim stoi
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
TheHX tego, że sprzęt musi tanieć to bym obecnie nie był taki pewny... na razie to on raczej drożeje, nieznacznie, ale drożeje.....
 

TheHX

New member
Ja patrzę na ceny w EuroAgd, bo jak już szykuję się z zakupem kilku rzeczy i to ratalnie. Dlatego tam obserwuję ceny - od 1299 na poziomie 899 dziś ( tzn od wczoraj Panas znów podskoczył do 999 ) I nie jest to już promocja, ale cena stała. Zdaję sobie sprawę, że dolar się pnie, więc sprzęt nie może tanieć patrząc z tego punktu widzenia. Ale pewnie zaraz pojawi się Panas BD32,31,28...itp...Każdy zapewnie tańszy, ale i może być gorszy tehnologicznie, bo producenci pójdą na ilość, a nie jakość.
Jak w przypadku DVD. Zostanie kilka modeli z górnej półki i cała masa hipermarketowych hitów typu Manta, Magnavox, Trak..O Bellwoodzie nie wspominam, bo moim zdaniem to jednak przyzwoity sprzęt dla nie audio-video filskiego użytkownika..
 
Ostatnia edycja:
Do góry