Sony S-550, aktualizacja oprogramowania

Gucio50

New member
Bez reklam
Trzy dni temu, poja2wiła się wersja 07.4.015 firmware do Suny 550.

O tym że jest dostępna aktualizacja, S550 sam zgłosił na ekranie telewizora p[o włączeniu płyty z filmem "Mamma Mia", który moja żona chciała obejrzeć. Oczywiście przepędziłem ją :mrgreen: i z przyjemnością oddałem się przygodzie z aktualizacją. MammaMije obejrzała za niecały kwadrans. :D

Cała aktualizacja, bd mam podłączony przez WiFi do sieci w domu i dalej przez serwer Windows 2003 R1 do internetu, trwała około 7 minut.
Szcerze mówiąc nie zauważyłem jak do tej pory żadnej "nowości" ale pewnie coś tam poprawili.

Aktualizacja przebiegła sprawnie i bez problemów. Śmieszne jest że progres pokazywany był jako 1, 2 3 aż do 9-ciu czyli np 4/9. Ale jak wiadomo powszechnie prezes firmy Sony, na codzień posługuje się systemem 9-tkowym, więc i nie dziwota. :D

Patrzyłem na zegarek i zdizwiło mnie że dokładnie połowe czasu zajęłło pobieranie i tyle samo aktualizowanie BD-Playera.

Jedyne co mi sie nie podoba, to ostrzegawczy napis aby nie wyłączać w trakcie aktualizacji. Uważam, że producent powinien aktualizacje oprzeć o system transakcji i po pełnym Update wykonać AcceptChanges lub po nieudanej RollBack. Ale pewnie S/O z DB-Playera nie umie transakcji :confused:

Co prawda S/O nie przedstwaia się, ale pewnie jest tam jakiś śmierdzący linux i z tąd zawrotna prędkość reakcji na klawisze pilota oraz cały wołowaty interface uzytkownika. Ale czego wymagać za 1000zł.


Procedura pobierania firmware jest wykonana dobrze :krol: ,
S550 poradził sobie z Firewallem firmy ( Mamy Ms Internet Security & Acceleretor Server ) i nie sprawiło mu to zadnego problemu. Oznacza to że programisci Sony zastosowali skuteczne-proste technologie Downloadu ( czego nie mogę powiedzeć o programistach nKi i dostępie przez firewall do BOK i zamawiania filmów VOD :p :confused:, którzy to nie potrafią utrzymać jakości dżwięku w rekorderach. Od czasu do czasu sknocony zostaje interface via HDMI i amplitunery "przerywają" dźwięn co kilkadziesiąt sekund )
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
ml69 napisał:
... ... w 350 i faktycznie działa ... ...


Używam routera :) (za 68 zł netto) , bo mam jeszcze do podłaczenia do internetu, stojący w tym samym pokoju, na tej samej półce, rekorder nki. Tak więc do Routera podłaczony jest rekorder nKi i bd-Player.
Mam więc zajęte 2 "dziurki" z czterech gniazd RJ Routera.
Pewnie pod koniec roku podłączę odkurzasz lub suszarkje do włosów, jak tak dalej pójdzie z technologią domowego LAN oraz WiFi
 
Ostatnia edycja:
Do góry