różnica w jakości Blu Ray-TV HD

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Różnic jest sporo,różnica jest w bitrate,oraz w samej rozdzielczości,oferowana przez platwormy rozdzielczość to 720p,podczas gdy z nośników jest już dostęp do 1080p.
 

DZ_R

New member
Ja mam "C+ Film HD" i jak puszczają jakieś nowe i porządne filmy (np.
"Szklana pułapka 4" czy "Seraphim Falls") to jakość obrazu jest bardzo dobra - oczywiście nie dorówna BluRayowi - ale wg mnie jest tylko minimalnie gorsza. Oczywiście mówię o porządnych filmach, bo jak puszczają jakieś smieci, to co innego...
 

jacky-x

New member
@marek206
Mała poprawka, rozdzielczość HD oferowana przez platformy to 1080i, oprócz TVN HD (720p) a przy okazji przychylam sie do opinii kolegi @DZ_R . Pozdr
 

Korniszon

New member
Panowie - mam dużo plyt DVD.Nagrania robiłem z anteny sat. (cyfrowa karta w komputerze - digital TV Premium) Wszystkie nagrania nagrywałem ze stacji które nadawały 720X576 - potem konwertowałem je w NERO ustawiałem najwyższą jakośc, najwyższe bitrate, następnie nagrywałem na plyty DVD . Obraż na analogowym TV na ogół był SUPER.
Teraz mam samsunga 32 656
Polaczenia - TV połaczony HDMI z tunerem GLOBO HD, panasonic Bl.R.35 HDMI >TV ,drugi panasonic zwykły DVD połaczony z TV AV>AV.
Pytanie - dlaczego mam brzydki obraz,jest dużo jakby powiedziec takich odbić, refleksów świtlnych,a juz jak dam STOP KL. to obraż jest na ogół zamazany.Sprawdzałem po componecie i jest to samo z BL.R. i odtwarzacza DVD.Natomiast płyty oryginalne DVD i BL.R jest wszystko SUPER . TV ustawiłem na 1080i,próbowałem tez na 720.
Czy jest jakies na to lekarstwo
 

TheHX

New member
Jak konwertowałeś ? Tubowy TV zawsze maskuje niedociągnięcia w jakości i rozdzielczości materiału. Ja np. nagrywam bezpośrednio na DVD z sygnału sat SD - na LCD Samsunga 37" A656 idą praktycznie podobnie, jak z sat przy zapisie HQ ( 60 min na DVD ) i nieznacznie gorzej w jakości SQ (120 min na DVD) Moim zdaniem za złą jakość odpowiada kompresja w Nero
 

Sych

New member
Różnice są ogromne, moim zdaniem na dzień dzisiejszy nie ma co porównywać. Jak narazie prócz komputera BR jest jedynym dostępnym sposobem na uzyskanie Full HD. Do tego oglądamy filmy w 24p.
Z nadawcami cyfrowymi problem polega na wielkości (wadze) programów w Full HD. Taka ilość szczegółów i przekazanie dobrego dźwięku wymaga dużą wagę plików. Nadawcy sat mają wykupione miejsca na satelitach typu Hot Bird, gdzie miejsce jest ograniczone i wyprzedane. Technicznie nie są w stanie nadawać tylu programów w Full HD.
 

Korniszon

New member
TheHX - Dzieki. jak zaznaczyłem w NERO zawsze dawałem najwyszą jakosć,chyba ze się nie mieściło na płycie to dawałem STANDART. Bitrate zawsze ustawiałem w granicach 8tyś.Wyższego nie mozna wstawiac - mozna tez przedobrzyc Możliwosci wybierania np. HQ (60min)w NERO nie ma - HQ mam w ULEADZIE. Są to nagrania z muzyka symfoniczna,lub JAZZ.Okazuje sie, że z powodu tych nagrań powinienem miec drugi telewizor (analagowy)
Teraz kupiłem dysc 2.5 320 GB podlaczam tunerze do USB i nagrywam bezposrednio na dysk - nie mam żadnych problemów. Globo nagrywa w formacie "trp" nie chce tego konwertowac bo są zawsze jakieś straty. Ustawiałem różne opcje w samsungu i różniaste ustawienia,ale to wszystko psu na bude - cienie,refleksy są widoczne..pozdr.
 

zibi_wl

New member
jaceksobczak napisał:
jak duża jest różnica w jakości obrazu i dźwięku pomiędzy np. filmem z Blu Raya , a filmem nadawanym np. na Canal+ Film HD czy HBO HD ?

Witam, nie wszystkie filmy emitowane na canale+ film HD (kanał 22) nadawane są w HD, dzisiaj np. tylko 4 filmy są w HD - http://www.canalplus.pl/program. Mam sporo filmów na Blu Ray i widzę różnicę na korzyść Blu Raya - znaczącą. :)
 

p.stasiak

New member
Przychylę się do przedmówców odnośnie blu-ray - nie do pobicie przez nadawców satelitarnych, chociaż patrząc na co niektóre mecze, czy wydarzenia sportowe (choćby eurosport hd), albo co lepsze (nowsze) filmy na HBO HD to uznaje to za jakosc wpełni mnie satysfakcjonujace.
 

Ares78

New member
Sych napisał:
Z nadawcami cyfrowymi problem polega na wielkości (wadze) programów w Full HD. Taka ilość szczegółów i przekazanie dobrego dźwięku wymaga dużą wagę plików. Nadawcy sat mają wykupione miejsca na satelitach typu Hot Bird, gdzie miejsce jest ograniczone i wyprzedane.

Problem polega właśnie w rozmiarze, nie wiem czy jest w ogóle możliwe zapewnienie odpowiedniego transferu jak w przypadku blu ray'a, także to co widzimy nawet na kanałach HD jest już nieźle skompresowane. Jeśli chodzi o odtwarzane formaty, to jakie są dla Ciebie najważniejsze? Stosunkowe spore możliwość ma PS3
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
odpowiedź napytanie!

Różnica jest i to dość znaczna!
Blu ray górą!!!
-wspaniały obraz!!!
-wspaniały mocny dźwięk w nowych technologiach!!!!
-interaktywne funkcje
HD z satelity
-fajny obraz czasami nawet bardzo dobry zależy od kompresji lecz logo HD to nie wszystko.
-marnej jakości dźwięk i to nie ważne czy lektor czy orginalny 5.1 cuż kompresja sygnału.
 

benk07

New member
Różnica w jakości obrazu pomiędzy Blu-Ray a HD z TV SAT musi być, bo inaczej uzasadnienie zakupu drogiej płyty byłoby wątpliwe.
Niemniej trzeba szczerze powiedzieć, że jeśli zwykłemu oglądaczowi filmów (nie HD maniakowi) pokazalibyśmy ten sam film HD z dobrej (akurat) emisji np. na C+Film HD i z Blu-Ray to różnice dla niego byłyby niezauważalne.
Dla "wtajemniczonych" średni bitrate w ok. 25-30 Mbps (dobre BD) a 10 Mbps (Sat) plus oczywiście lepszy dźwięk z płyty robi różnicę. Ale mówimy tutaj o garstce zapaleńców.
Sam jednak muszę przyznać, że widziałem kilka tytułów na C+FilmHD, które nie dawały żadnych powodów do marudzenia.
Kilka przykałdów;
- Die Hard 4.0 (już przywoływany)
- Most do Terabithii
- Flicka
- Transformers
- Czy nawet 30 letni "Obcy - 8 pasażer Nostromo".
W takiej sytuacji ew. dyskusja; "HD z TV sat mnie nie interesuje bo nie osiąga jakości Blu-Ray" jest bezcelowa. To są dopełniające się kanały dystrybucji kontentu filmowego HD. Chodzi tylko o to, żeby nadawcy satelitarni dbali o przyzwoite standardy.
Dla ich obrony musze jednak napisać, że bardzo wiele zależy od kopii emisyjnych HD jakie pozyskują. Przy sałbej jakości nawet duży bit-rate nie pomoże.
 
Do góry