Porzadne DVD czy moze Blue Ray - co teraz sie bardziej oplaca?

me_th_od

New member
hej.
ostatnio myslalem o zakupie odtwarzacza Blue Ray ale po przeczytaniu kilku testow zaczalem watpic czy aby na pewno to jest dobry kierunek ...
a to nie ma divxow a to mp3 odtwarzane tylko z plyt CD (!ZGROZA!) no i na dodatek dostepnosc i cena plyt z filmami BR w naszym kraju ...

tak wiec mialem juz dwoch faworytow a w zasadzie jednego Panasonic DMP-BD 55 ale niestety on tez "lyka" mp3 tylko na CD
sad.gif

no i zaczalem sie zastanawiac czy nie lepiej kupic porzadne DVD - koniecznie z upscalingiem do 1080 - taka namiastka BR ;)
ale tu sie pojawia kolejny problem ... czyli co wybrac
sad.gif

dla mnie wazne aby DVD mialo upscaling do 1080, odtwarzalo divixy i mp3 oczywiscie z plyt DVD...
a co do dzwieku to wlasnie... hmmm czym sie kierowac w tym przypadku bo mi w sumie to nawet i 5.1 by starczylo
wink.gif

zastanawiam sie jeszcze nad portem LAN i USB chociaz nie jestem przekonany czy to jest przydatne ?!?
wink.gif


mozecie cos polecic z autopsji - cena do ok 800 PLN mysle ?!?
no i jezeli "inny" dzwiek to dlaczego i jaki?
wink.gif

a moze istnieje jednak jakis sensowony odtwarzacz BR ktory "gra" mp3 z plyt DVD i odtwarza divixy ?!?
 

mataman

New member
Bez reklam
Tak istnieje, PS3. Tyle że kosztuje więcej. Jeżeli oczekujesz od odtwarzacza czytania divix'ów co w dzisiejszych czasach jest moim zdaniem strata czasu (beznadziejna jakość), to kup jakieś sensowne DVD. Bo z twojego postu wynika raczej że blu-ray nie bedzie ci do niczego potrzebny.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Bez urazy, ale dla mnie przyjmowanie jako ważne kryteria zakupu odtwarzacza Bly-Ray tego czy odtwarza on pliki Mp3 i filmy DivX to lekkie nieporozumienie.

To urządzenie nie do tego służy. Oczywiście można to traktować jako dodatek.....:D
 

me_th_od

New member
azura napisał:
Trzeba patrzeć perspektywistycznie..
bez urazy ale jeszcze w PL IMO BR to piesn dalekiej przyszlosci - mam na mysli dostepnosc i cene przede wszystkim ;)
a kupowac w sumie BR po to tylko zeby miec kilka tytulow typu LOTR czy SW to IMO lekka przesada ;)


marciniozo napisał:
Bez urazy, ale dla mnie przyjmowanie jako ważne kryteria zakupu odtwarzacza Bly-Ray tego czy odtwarza on pliki Mp3 i filmy DivX to lekkie nieporozumienie.

To urządzenie nie do tego służy. Oczywiście można to traktować jako dodatek.....:D
hmmm coz u mnie w domu duzo sie slucha mp3 ;)
i dla mnie niewazne czy to odtwarzacz DVD czy BR jest wazne zeby mi czytal mp3 i to nie plyty CD ale DVD badz z pendrive (wlasnie moze to jest rozwiazanie) ;)
a co do divixow to coz niestety nie wszystko jest w jakosci HD czy nawet na DVD ;p
mam multum fimow snowboardowych w divixach i na plytach DVD na ten przyklad - a bieganie z towerwm pecetowym po domu i kablami wraz z klawaitura i myszka nie usmiecha mi sie juz ;)

wiem do czego niby sluzy odtwarzacz BR tylko idac tym tokiem rozumowania mozna by powiedziec ze odtwrzacz DVD tez nie sluzy do divxow i mp3 ;p
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Doradzam wyjście pośrednie. Teraz DVD, ale szkoda 800 zł, można np. (Pioneer 300 lub 400, jakiś Sony, Panas czy Samsung) za cenę 250-400 zł.
Pozostałą kwotę można przeznaczyć na najtańszy BD (np. Samsung 1500), ale jeszcze lepiej kupić za rok lub dwa, a DVD pozostanie do odtwarzania muzyki i DivX-ów. Przez ten czas pewnie też będą dostępniejsze płyty BD w wypożyczalniach, a i DivxHD też się spopularyzują.
W ten sposób za 800 zł będzie jedno i drugie dobrze wykorzystane.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
me_th_od - sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie.

Nie potrzebujesz odtwarzacza BD, tylko odtwarzacza DVD, który odtwarza możliwie najwięcej rożnych formatów zapisu, których jak piszesz masz dużo...

Powodzenia w zakupach!!!
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Kolega Marciniozo juz Ci odpowiedzial na Twoja kwestie. Podales sam wystarczajaco duzo argumentow za dvd. Dodam tylko tyle, ze jesli nie planujesz zmienic TV na wiekszy to jest to kolejny argument za tym, ze zdecydowanie niepotrzebny Ci jest BR player.
 

tomato10

New member
Blue-ray czy DVD

Jak dla mnie to troche dziwne że ktoś się zastanawia nad kupnem dvd ? a co do tej pory miał vhs czy jak ? Teraz to bym zainwestował w Blue-Ray ceny spadaja cholernie choćby Samsunga i do końca roku zgodnie z prognozą to reszta producentów tez opuści ceny. Dopóki miałem zwykły telewizor to korzystałem z dvd i divx-ów i jakość divx na zwykłym tv aż tak nie odstraszała. Zmieniłem TV na plasme 42y8p Full hD i DVD z upscalingiem 1080p daje niezły efekt ale jakość BR wymiata i nie ma co porównywać . Koszt Samsunga BR BD-1500 to 600 pln i jak ktoś się uprze to divx też czyta z polskimi znakami .. (sprawdź allegro) Dobre co !!!!
Uważam ze wydawać 1000 czy więcej za dvd to juz naprawde szkoda kasy , prędzej czy pózniej kupia BR i będą się cieszyć jakością jakiej nie było ..Pozdrawiam
 

wujo1

New member
nie inwestuj w dvd bo on schodzi na psy zobacz dvd firm znanych małe cienkie a szczególnie tacki na płyty jak juz inwestować w sprzęt który ma pare lat posłużyć to lepiej kupić Bd . a divx to możesz na kompie odtworzyć lub jak ci radziłem kupic panasa 30 lub 50 on czyta divx , ps3 jest multi medialna ale ona nie da ci tej radości co prawdziwe BD ona jest stworzona do grania


a odnośnie VHS mam starego sharpa którego muszę wyremontować ale lubiałem sobie włonczyć jakiś stary film kiepskiej jakości obrazu :grin:
 

z3

New member
Bez reklam
A ja nie uwazam tego za zle, kup teraz bd to bedziesz mial dlugie czasy ladowania plyt, niedoskonale urzadzenia ktore sa w fazie rozwoju, a tak spokojnie za rok lub dwa kupi sie dobrze dopracowany model bd za duzo mniejsza sume.
 

pithorr

New member
No bez przesady, faza rozwoju to się jakieś 2 lata temu skończyła :)
Teraz udoskonalają produkty, głównie marketingowo zresztą ;)
 

tomato10

New member
Zamówiłem Blu-ray Panasa BD-35EG w necie.Czekam z niecierpliwością i opisze jak się sprawuje z plazmą 42PY8P.. Odziwo pierwszy raz się spotykam żeby w necie było taniej niz na allegro?!
A też miałem vhs i pare miesięcy temu poszedł do śmieci bo leżał z 5 lat pod łożkiem nieużywany :mrgreen: przeszłość i zabytek .
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tomato10 z Plazmą 42PV80 sprawuje się bardzo dobrze....Ja jestem zadowolony z zakupu, zwłaszcza, że "czyta" pliki AVCHD.

W związku z tym z 42PY8P będzie super!!!

Powodzenia.
 

Ares78

New member
z3 napisał:
A ja nie uwazam tego za zle, kup teraz bd to bedziesz mial dlugie czasy ladowania plyt, niedoskonale urzadzenia ktore sa w fazie rozwoju, a tak spokojnie za rok lub dwa kupi sie dobrze dopracowany model bd za duzo mniejsza sume.

Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi z tym długim wczytywaniem płyt etc. s350 jest stosunkowo tania (jak na odtwarzacz BD) i płyty wczytują się tak samo jak na odtwarzaczy DVD, może minimalnie dłużej...
 

TheHX

New member
Wiwa wiwa, tylko nie Manta. Choć to ta sama żółta produkcja, Manta to paździerz. Wiwka czyta wszystko, co się jej zapoda w zakresie pod BR - DVD, DVD RW,DL, VCD, SVCD, mp3 z DVD i CD, divx z DVD i CD, mpeg2 z DVD i CD oraz z USB wszystkie pliki. Daje radę podglądać z USB VOBY, ale męczy się z nimi. Dźwięk do DTS. Jak na 160 zł full wypas. Jak za rok Wiwa zrobi jakiś przyzwoity BR za 200 zł ( chyba nawet już jakiś model jest ) to będzie wypas dla maluczkich. Czyli podłącz i odtwarzaj...A same płyty pewnie będą w "Fakcie" i "Twoim Weekendzie" po 6,99......
 
Do góry