jakość obrazu DVD na blurej przy 100" BD-P2500 BD-50 BDP-s550...

55wBICEPSIE

New member
cześć!

czy porównywał ktoś jakość skalowanego obrazu DVD (720p, 1080i, 1080p) z odtwarzaczy blurej (np BD-P2500 z reon'em) do standardowych odtwarzaczy DVD np panasonik s-100 czy denon 1940 z DCDi farudjii na pokładzie? chodzi oczywiście o duże przekątne ekranu rzędu 100" (projektor).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tych akurat nie porównywaliśmy ,ale porównywaliśmy tanie i droższe.
Różnica która nam się zgłosiła to dynamika obrazu , mniej lub więcej szumów na ekranie, i skalowanie w SD - zależy od przetwornika analogowo -cyfrowego.
 

55wBICEPSIE

New member
dzięki za odzew.

śnieg, szum, dynamika, kontrast, gładkie krawędzie - dokładnie to mnie interesuje. chodzi mi głównie o różnicę na materiale DVD. załóżmy BD-p2500 samsunga z REON'em i panasonic s-100 z DCDi. na obydwu obraz skalowany do 1080i i rzucany na projektor, ekran 100". czy różnica na korzyść któregoś z nich jest kosmetyczna czy możemy mówić o przepaści. lub jeszcze dalej, różnica między denonem 2930 (reon) i samusngiem BD-p2500 (reon) - wiadomo sam procesor to nie wszystko. pozdrawiam


p.s. porównanie koniecznie w odniesieniu dla dużego ekranu. na mniejszym, nawet 42", podejrzewam że większość różnic może się zatrzeć.
 

pithorr

New member
Ja mam Samsunga HD-860 (HDMI 1080i) i ostatnio Samsunga BD P-2500.
TV Sharp 46XD1, 1080p - ale HDMI tylko 1.2.
I po prawdzie większej różnicy nie widzę przy odtwarzaniu DVD... W P-2500 można bardziej wyostrzyc obraz, ale IMHO w wiekszości przypadków to raczej pogarsza odbiór :)
HD-860 ma z kolei wyraźniejszą stopklatkę... To był wg mnie bardzo udany odtwarzacz.
 
Do góry