Pioneer BDP-51FD vs PIONEER BDP-LX71 jaka jest różnica?

sethh1

New member
Witam serdecznie

Zastanawiam się, jaka jest różnica pomiędzy Pioneer BDP-51FD a PIONEER BDP-LX71?

Na pierwszy rzut oka LX71 ma pozłacane wyjścia, dotykowe klawisze i inne pierdołki, ale czy jest różnica w budowie wewnętrznej, obrazie i dźwięku?

Czy LX71 ładniej odtworzy CD?

BL będzie współgrał z amplitunerem VSX-LX70 i zastanawiam się czy warto dołożyć różnicę cenową pomiędzy BDP-51FD a BDP-LX71??


Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i wyjaśnienie zagadnienia;
pozdrawiam
Michał
 

sethh1

New member
Jedyne co znalazłem o 51 to:

mobor napisał:
Roznice pomiedzy 51 a 71

- złocone wyjscia
- 71 ma /podobno/ lepsze przetworniki video /nieistotne jesli sie uzywa HDMI/
- 71 ma "dotykowe" przyciski


to tyle
Koszt 900zł extra :) a w zamian ? W gruncie rzeczy wielkie NIC


Mam więc rozumieć, że budowa wewnętrzna jest taka sama?
Odtwarzane CD po analogu będą brzmieć podobnie?
Jeżeli chodzi o video to BL będzie połączony z 5080XA hdmi, skalowanie zwykłych DVD będzie takie same?

pzdr
 

mobor

Banned
Na Twoim miiejscu poczekałbym na nowe modele. Przeciez te 51/71 były niepełnowartościowe/przestarzałe już w dniu premiery !
Poczekaj cierpliwie - a jak cie pili - kup cos taniego jak Sony350. Nie wydasz wiele wiec i ew strata niewielka. Z czasem kup odtwarzacz który zapewni Ci:

- pełne dekodowanie strumieni HD z DTS HD Master /po analogach!/
- odtwarzanie JPG
- odtwarzanie avchd
- profile 2.0

dopiero posiadajac taki sprzet bedziesz miec komfort dobrze wydanych pieniedzy. W przeciwnym razie- szybciej niż sadzisz będziesz ganiać za nowym playerem...
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od 3 tygodni mam BDP 51FD - o różnicach mozna sobie tam i ówdzie poczytać - bo wątpię czy znajdziesz kogos kto ma na stanie oba BD poza jakimś sklepem - jestem z niego bardzo zadowolony i obraz, i dźwiękowo przez HDMI - wcześniej miałem i mam samsunga BD 2500 - i co by mój przedmówca nie pisał - różnica w dźwieku na + pioneera po HDMI jest:). A jak Cie stać na BDP 71 to się nie zastanawiaj:)
 

mobor

Banned
u ciebie dziala efekt placebo :)
Nie zpaominaj ze przy wysyłaniu dzwieku cyfrowo Wolfsony mają urlop :)
Roznicy przy wysylaniu dzwieku jako bitstream byc NIE MOZE a jezeli jest tzn ze odtwarzacz NIE JEST dla sygnału "przezroczysty" ...proste
 

leotdi

New member
mobor napisał:
Na Twoim miiejscu poczekałbym na nowe modele. Przeciez te 51/71 były niepełnowartościowe/przestarzałe już w dniu premiery !
Poczekaj cierpliwie - a jak cie pili - kup cos taniego jak Sony350. Nie wydasz wiele wiec i ew strata niewielka. Z czasem kup odtwarzacz który zapewni Ci:

- pełne dekodowanie strumieni HD z DTS HD Master /po analogach!/
- odtwarzanie JPG
- odtwarzanie avchd
- profile 2.0

dopiero posiadajac taki sprzet bedziesz miec komfort dobrze wydanych pieniedzy. W przeciwnym razie- szybciej niż sadzisz będziesz ganiać za nowym playerem...
caniem
ciekawe co piszesz,

po update 1.32 jest i 1) i 2) z obracaniem obrazu a 3) już było.
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
kiki napisał:

kiki,

ok - już dawno porównałem. Znam różnice, a w zasadzie jedną. Napisz mi jednak, co daje przetworrnik C/A Video o 2x większej częstotliwości w LX71 ? (konkretnie 297MHz zamiast 148,5MHz w 51FD czy LX52). Co on daje ??? Czy dotyczy to określonych wyjść i skalowania np. DVD ? czy też dotyczy sygnału po HDMI, a więc istoty jakości obrazu, tym bardziej na 60". Hmmm ... ale sygnał po HDMI jest teor.cyfrowy, więc co ma do tego przetwornik ? Proszę wyjaśnij mi, bo nie bardzo rozumiem.

BDP-LX52 już zauważyłem, ale -podobno- (?) jeszcze nie jest do kupienia - nowość i brak ponoć na stanie.

Za co mam dopłacić 1.100,- zł różnicy LX71 a 51FD ?

Dzięki za odpowiedzi.


ps
Mam coś n/t

"Dla analogowych wyjść wideo (komponent, kompozyt, a nawet S-Video) przygotowano bardzo dobre konwertery obrazu Analog Devices (297 MHz / 12 bit). "

reszta tu:
http://audio.com.pl/index.php?page=testy&act=html&katId=17&id=92
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
przetwornik C/A 297MHz

Myślę, ze w przypadku bogatej blioteki DVD może się przydać. Nie powinno być kłopotów takich, o jakich czytam w przypadku odtwarzania DVD po HDMI na pełne 1080p (?). Zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry