HD CD na DENON BD1800

Mr_skywalker

New member
Witam

Mam taki zestawik Denona apli 2809 + DVD-1800 (BD). Teoretycznie filmy w HD śmigają jak trzeba, ale pytanie co bedzie jak włoże płytę CD nagraną w HD? Z tego co się dowiedziałem co są odtwarzacze, które mają taką możliwość a w moim tego nie ma. Czy to tylko mogą odtwarzać CD playery które odtwarzają SACD ?

Ciekawe czy jak włoże HD CD do swojego to coś będzie próbował wykorzystać nagrany dźwięk czy odtworzy jak każde inne CD ?

Pozdrawiam,
 

mobor

Banned
twoj denon to odpowiednik panasonic'a 35
nie spodziewaj sie po nim wiele
Najgorsze jest to ze w przeciwienstwie do panasonica - nie odtwarza nawet avchd
 

Mr_skywalker

New member
mobor napisał:
twoj denon to odpowiednik panasonic'a 35
nie spodziewaj sie po nim wiele
Najgorsze jest to ze w przeciwienstwie do panasonica - nie odtwarza nawet avchd

No tak. Ale z tego co zauważyłem to chyba żaden odtwarzacz Denona (BD) nie odtwarza płyt SACD czy HDCD. Oznacza to, ze do muzyki najlepiej zakupić oddzielny odtwarzacz CD (taki lepszy) ??

Myślałem że sygnal HD z płyt CD może być dekodowany przez amplituner 2809 jaki mam.. ale wygląda na to, że nie.
 

mobor

Banned
a masz wogóle płyty HD-CD ?
Sygnał moze byc dekodowany w ampli pod warunkiem ze odtwarzacz obsługuje ten format tzn ze go wypuszcza cyfrowo
 

Mr_skywalker

New member
mobor napisał:
a masz wogóle płyty HD-CD ?
Sygnał moze byc dekodowany w ampli pod warunkiem ze odtwarzacz obsługuje ten format tzn ze go wypuszcza cyfrowo


No dla sprawdzenia pożyczyłem taką płytę HDCD dzisiaj. Ale sygnał wychodzi zwykły tzn nie HD. Zdaje sobie sprawę z tego co piszesz, ale pomyślałem sobie ze to moze działać tak jak np dekodowanie DD lub DTS, ze odtwarzacz ma tylko wyjscia, a AMPI moze sygnał zdekodować.
 
Do góry