Problem z odtwarzaniem filmów blu ray z pc na lcd...

bromba121

New member
Witam, mam problem z odtwarzaniem filmów blu ray, gdy podłączam laptopa (hp pavilion dv5 1150ew) pod telewizor lcd (samsung full hd). Po podpięciu kabla hdmi i włączeniu filmu pojawia się komunikat, że dysk jest chroniony i nie może być przetworzony przez system. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Czy jest to wina jakichś konfiguracji, które pominęłam? Film na pc chodzi bez zarzutów, na tv natomiast nie da rady. Proszę o pomoc.
Z góry wielkie dzięki!
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Tak. Zwykle jest to rezultat nie wspierania przez TV HDCP. Najprostszym rozwiązaniem jest kupno przewodu analogowego.
 

michalgti

New member
Witam. Miałem podobny problem - mam hp pavilion 1170ew. Wszystko chodziło jak należy do czasu odpalenia filmu blue ray. Pojawiał się komunikat hdcp protected. W ustawieniach laptopa ustaw TV jako jedyny monitor i będzie po problemie. U mnie poskutkowało 8). Mam nadzieję że pomogłem. :-D
 

bromba121

New member
michalgti napisał:
Witam. Miałem podobny problem - mam hp pavilion 1170ew. Wszystko chodziło jak należy do czasu odpalenia filmu blue ray. Pojawiał się komunikat hdcp protected. W ustawieniach laptopa ustaw TV jako jedyny monitor i będzie po problemie. U mnie poskutkowało 8). Mam nadzieję że pomogłem. :-D

Gdy pierwszy raz podłączałam kabel hdmi, pojawił się komunikat, żeby ustawić tv jako jedyny monitor lub żeby obraz pokazywał się na tv i pc. Dałam tą drugą opcję i już komunikat ten nie wyświetla się. Próbowałam to zmienić, ale nie wiem, gdzie tego szukać. Dasz znać, gdzie to znaleźć? Z góry wielkie dzięki!
 

bromba121

New member
Problem rozstrzygnęło jednak zainstalowanie programu AnyDVD. Filmy już śmigają. Jedyny problem to dźwięk, który pojawia się w Prologic zamiast np. DD 5.1. Czy to wynika z jakichś błędnych ustawień w komputerze?
 

Riddick

New member
michalgti - dzięki wielkie, mam ten sam problem i już nawet chciałem wrzucić to jako nowy temat. Ale na szczęście nie muszę.
 

duett

New member
Riddick napisał:
michalgti - dzięki wielkie, mam ten sam problem i już nawet chciałem wrzucić to jako nowy temat. Ale na szczęście nie muszę.

A jak poradziłeś sobie z dźwiękiem.
Podpinał może ktoś swojego lapka z BR pod kino domowe np onkio ?
 

Riddick

New member
Pod kino domowe nie podpinałem ale skoro dźwięk z laptopa wychodzi razem z obrazem przez HDMI i ładnie leci przez głośniki w TV to z kinem domowym nie powinno być problemów.
 

BoDeX

New member
O ile z HTPC można sobie poradzić dzięki AnyDVD , o tyle z dźwiękiem nie
zrobimy nic - brak jest laptopowego wsparcia ze strony sprzętu i oprogramowania aby wysyłać obok obrazu bitstream HD , lub zdekodowane do wielokanałowego LPCM - pozostaje jedyni stereo, co i
tak jest sukcesem - większość lapków wywala tylko sam obraz .

Rozwiązaniem może być uruchomienie dla dźwięku wyjścia SPDiF ( o ile jest) - wówczas formaty HD polecą z maksymalną dla tego interfejsu
prędkością 1.5 Mbs.
 

duett

New member
BoDeX napisał:
O ile z HTPC można sobie poradzić dzięki AnyDVD , o tyle z dźwiękiem nie
zrobimy nic - brak jest laptopowego wsparcia ze strony sprzętu i oprogramowania aby wysyłać obok obrazu bitstream HD , lub zdekodowane do wielokanałowego LPCM - pozostaje jedyni stereo, co i
tak jest sukcesem - większość lapków wywala tylko sam obraz .

Rozwiązaniem może być uruchomienie dla dźwięku wyjścia SPDiF ( o ile jest) - wówczas formaty HD polecą z maksymalną dla tego interfejsu
prędkością 1.5 Mbs.



Dzięki za pomoc
:eek:k:
 
Do góry