DVD Blue-Ray i lcd hdready po componencie

Pamela0

New member
Hej! Czy jest konieczne kupowanie kabla hdmi,żeby podłaczyć taki sprzęt? Czy po podłączeniu kablem hdmi będzie jakaś zauważalna różnica w jakości, niż przy podłączeniu hdmi?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Pamela0 napisał:
Hej! Czy jest konieczne kupowanie kabla hdmi,żeby podłaczyć taki sprzęt? Czy po podłączeniu kablem hdmi będzie jakaś zauważalna różnica w jakości, niż przy podłączeniu hdmi?

Idź do MM, kup kabel HDMI za 15zł a sam się przekonasz, czy Twój Tv jest na tyle dobry by pokazać przez HDMI coś więcej niż po Component.

Jeżeli masz Tv HD Ready 21" to nie warto męczyć nóg, nie zobaczysz różnicy.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A czy ten odtwarzacz BD wysyła na gniazda komopnent sygnał 720p? Zarówno z płyt DVD jak i BD? Bo nie wszystkie tak robią... Jeśli wychodzi tylko 576i lub 576p, a skaler (i/lub deinterlacer) w TV jest kiepski, to lepsze może być HDMI, bo pozwoli na przesłanie skalowanego sygnału.

O czym też trzeba się przekonać "naocznie"... ;)
 

Pamela0

New member
Tak pytma, bo: mam LCD LG 32LC3R i dvd b-r Sony S 350. Sprzęt połączyłem najpierw kablem hdmi. Problem jest taki,że kiedy odpalam film na płycie blue-ray dźwięk jest zakłócony efektem coś jak glisher czy jakoś tak to się nazywa, albo brak dźwięku. Nie pomaga mieszanie w opcjach audio. Wystarczy wyciągnąć wtyczkę i włożyć ją spowrotem i problem znika. Odnosi się to do wyciągania jej zarówno z telewizora jak i dvd. Próbuję dojść, czy to dvd jest walnięte, czy gniazdo hdmi w tv.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Być może połączenie Twoich BD i TV stwarza problem z tzw "HDCP handshake". Weź pod pachę BD i spróbuj u kogoś na innym typie TV z HDMI.

Nie wiem czy taka kombinacja zadziała, ale można też spróbować połączenia HDMI dla obrazu i zwykłych Cinchy dla dźwięku (wyjście LINE OUT w BD).

No i ewentualność z komponentem, ustawić wyjście komponent na 720p i dźwięk na LINE OUT.
 
Do góry