Czy istnieje nagrywarka odtwarzająca formaty .wmv?

spin

New member
Czy ktoś zna nagrywarkę z dyskiem twardym, która odtwarza formaty: .wmv ? Czy ktoś wie dlaczego nagrywarki i 99%odtwarzaczy DVD nie odtwarzają filmów nagranych w formacie .wmv ? Mam sporo filmów nagranych kamerą cyfrową i zmontowanych na komputerze pod Windowsem a następnie zapisanych w formacie .wmv, które nie mogę odtworzyć nigdzie poza komputerem. Dziękuję za informacje. Wszystkiego najlepszego w 2009r !!
 

spin

New member
Ponowna prośba dot. nagrywarek czytających formaty .wmv

Pozwalam sobie jeszcze raz spytać czy ktoś z Państwa zna jakąś nagrywarkę stacjonarną z dyskiem twardym czytającą formaty .wmv?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
spin napisał:
Czy ktoś zna nagrywarkę z dyskiem twardym, która odtwarza formaty: .wmv ? Czy ktoś wie dlaczego nagrywarki i 99%odtwarzaczy DVD nie odtwarzają filmów nagranych w formacie .wmv ? Mam sporo filmów nagranych kamerą cyfrową i zmontowanych na komputerze pod Windowsem a następnie zapisanych w formacie .wmv, które nie mogę odtworzyć nigdzie poza komputerem. Dziękuję za informacje. Wszystkiego najlepszego w 2009r !!

Oczywiście, dlaczego nie miało by być/istnieć. Np
Lecteurs HDI DUNE

http://homehd.pl/?14,hdi-dune-hd-center

Ale ... ... ...
Za takie extrasy trzeba zapłacić 3000zł i myślę że nie warto, wystarczy przekonwerować do avi lub avchd i odtwirzy Samsun czy Sony lub Manta za 550zł
 
Ostatnia edycja:

spin

New member
Dziękuję za informację . Ale chodzi mi o zwykły odtwarzacz dvd (nie, blu-ray) z dyskiem twardym , który odtwarza formaty .wmv. A takiego nie mogę znależć. Masz rację, po co przepłacać za wodotrysk !
Pozdrawiam.
 

manek1973

New member
spin napisał:
Czy ktoś zna nagrywarkę z dyskiem twardym, która odtwarza formaty: .wmv ? Czy ktoś wie dlaczego nagrywarki i 99%odtwarzaczy DVD nie odtwarzają filmów nagranych w formacie .wmv ? Mam sporo filmów nagranych kamerą cyfrową i zmontowanych na komputerze pod Windowsem a następnie zapisanych w formacie .wmv, które nie mogę odtworzyć nigdzie poza komputerem. Dziękuję za informacje. Wszystkiego najlepszego w 2009r !!
Zastanawiam się po co kupować DVD, które odtwarza .wmv? Wydanie na to choćby 200 zł. to zbędny wydatem. Plik .wmv jak też każdy inny dowolny ( chyba oprócz .mkv) można przekonwertować do DIVX, który jest odtwarzany w zasadzie na wszystkich DVD jak i BD.
Konwersja przebiega sprawnie i dosyć szybko. Moim zdaniem najlepszym do tego programem jest Total Video Converter wersja V3.20.
Sam konwertuję sobie filmiki z XVID i żadko z RMVB do DIVx-a i jestem zadowolony. Program nic nie kosztuje a działa wyśmienicie.
 

spin

New member
Czy istnieje nagrywarka ....

manek1973 napisał:
Zastanawiam się po co kupować DVD, które odtwarza .wmv? Wydanie na to choćby 200 zł. to zbędny wydatem. Plik .wmv jak też każdy inny dowolny ( chyba oprócz .mkv) można przekonwertować do DIVX, który jest odtwarzany w zasadzie na wszystkich DVD jak i BD.
Konwersja przebiega sprawnie i dosyć szybko. Moim zdaniem najlepszym do tego programem jest Total Video Converter wersja V3.20.
Sam konwertuję sobie filmiki z XVID i żadko z RMVB do DIVx-a i jestem zadowolony. Program nic nie kosztuje a działa wyśmienicie.


Jest to jakiś sposób, zwłaszcza jeśli ma się cierpliwość konwertować 63 płytki z filmami nagranymi w formacie .wmv. Ale pytanie główne pozostaje dalej bez odpowiedzi: dlaczego odtwarzacze i nagrywarki DVD dostępne na rynku (99%) nie odtwarzają formatów .wmv?
 

centomaniak

New member
spin napisał:
Jest to jakiś sposób, zwłaszcza jeśli ma się cierpliwość konwertować 63 płytki z filmami nagranymi w formacie .wmv. Ale pytanie główne pozostaje dalej bez odpowiedzi: dlaczego odtwarzacze i nagrywarki DVD dostępne na rynku (99%) nie odtwarzają formatów .wmv?
dobry człowieku wmv to format wymyślony przez microsoft więc to format komputerowy i na razie tylko na komputerach sie to da odtworzyć
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
spin napisał:
... ... pozostaje dalej bez odpowiedzi: dlaczego odtwarzacze i nagrywarki DVD dostępne na rynku (99%) nie odtwarzają formatów .wmv?

To proste, lenistwo producentów i dążenie do redukcji kosztów.
Sony nie zrobi takiego sprzętu bo wspiera m2ts, panasonik też. Za parę( może naście ) miesięcy manta, belwood lub mustek napewno coś takiego wyprodukują i kupisz sobie za 350zł :eek: :eek:k:, albo i nie :p
 
Ostatnia edycja:

spin

New member
9 listopada 2009 w Auchan, za 219zł kupiłem Mantę DVD WiFi Center DVD-060, która odtwarza formaty WMV. Niestety nie posiada ona dysku twardego. Ale za tę cenę to dobry sprzęt.
 
Do góry