Jakie formaty zdekoduje Samsung - P1400, 1500

dakkon7

New member
witam wszystkich

ze względu na to iż posiadam xboxa360 (który odtwarza tylko .wmv.)i jakoś ostatnio przez przypadek obejrzałem na nim clipy HD w formacie 720p i 1080p (.wmv) co zrobiło na mnie oszałamiające wrażenie!!! do tego stopnia iż zacząłem się zastanawiać aby dalej kultywować tą regułę :) z tym że filmy z internetu mozna pobrać w formatach mkv, avi i inne nawet dokładnie jeszcze nie wiem.

Poczytałem conieco i z tego co widzę: przerabianie mkv czy innego kormatu to 15 godzin roboty a i jeszcze czasem mogą zdarzyć się wachnięcia obrazu podczas oglądania :( (często się zdarza)

stąd luknołem odtwarzacze BR ale nigdzie na aukcji nie pisze jakie formaty odczytuje tylko ogólnikowo tzn wybrany przezmnie model Samsung P1500 posiada Odtwarzane formaty VC-1 / MPEG2 / H.264 co za duzo mi nie mówi. Wybrałem ten model ze względu na cenę, ostatecznie coś do 700zl. Proszę jesli ktoś wie odp na pytanie
Jakie formaty odtworzy, czy jest sens kupywać.
(.m2ts, .mp4, .mkv, .mov)

Bo raczej jak podłącze laptopa przez RGB do plazmy i włącze film to nie będzie takiej jakości :(

dziękuje z góry
i oczywiście szczęścliwego nowego roku dla wszystkich!
 

Damaran

New member
Podłączę się do pytania co do odtwarzania przez ten odtwarzacz formatu MKV. Czy po wypaleniu go na płytę DVD odtwarzacz bez problemu ruszy go.

Co do podłączenia laptopa przez RGB do plazmy... dlaczego RGB/ jakie RGB? Masz w laptopie wyjście VGA zapewne.

Posiadam notebooka ASUS m50VN z wyjściem HDMI i VGA. Zakupiłem ostatnio LCD SAMSUNG 530B z FullHD. Pokusiłem się od razu na kabel HDMI. Szczerze? jestem nim zawiedziony. O ile z konsolą radzi sobie świetnie o tyle z obrazem z notebooka już nie. Jest echo i obraz jest... poprostu dziwny (tak to nazwijmy) więc z ciekawości wygrzebałem kabel VGA/VGA (posiadam w TV wejście) i... ku mojemu zaskoczeniu obraz jest idealny. 1080p wyglądają imponująco odpalone z laptopa. Zaznaczam że moja grafika bez problemu radzi sobie z FullHD na wyjściu.

Ważna sprawa. Kabel VGA musi być 15 pinowy a nie 14sto. Wszyscy sprzedawcy wciskają kit o tym że 15pin jest nie potrzebny, ale to g**** prawda. Nie tylko w tym układzie nie radził sobie z FullHD to ostatnio po podłączeniu monitora 22' do laptopa nie był w stanie obsłużyć więcej jak 1300x... na 1600x max dla monitora.
 
Do góry