Zwykłe płyty DVD na odtwarzaczu BR jak z jakością?

sethh1

New member
Witam

Prosze o opinie dotyczące jakości odtwarzania płyt DVD przez odtwarzacz BlueRay, jak z obrazem (upscaling) czy będzie gorzej niż na dedeykowanym odtwrzaczu DVD? Jak wygląda kwestia odtwarzania CD?

Moje pytanie jest spowodowane rozterką pomiedzy wyborem

DVD Pioneera LX50 a BR Pioneera BDP-51 FD

Będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości

pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
sethh1 napisał:
Moje pytanie jest spowodowane rozterką pomiedzy wyborem

DVD Pioneera LX50 a BR Pioneera BDP-51 FD
Jakieś 2 lata temu gdy kupiłem samsunga bdp-1000, byłem zaszokowany jakośćią obrazu DVD uzyskiwanego na nim w porównaniu z najnowszym odtwarzaczem DVD firmy Panasonic.

Ten, jeden z pierwszych wtedy, UpScaler był rewelacyjny. Minęło 2 lata. Dzisiejsze UpScalery w telewizorach, Amplituneracj czy w samych playerach dają efekty rtewelacyjne. Na tyle dobre że niektóre koncerty Blu-Ray np Shakira wyglądają słabo w porównaniu z DVD, ale to jednak wyjątki.

Dziś mam Sony BD-S550 ze znakomitym skalerem, Onkyo-606 z jeszcze lepszym. Właściwie nie wiem na "który zdecydować się na dłużej".
Moi goscie nawet nie zauważają różnicy. Być mnoże na telewizorze 60" z blizka będzie coś widać. Na 52" czy 40" z 2, 3 metrów różnicy nie widzę.

Wnioski.
Inteligentne programu UpScalerowe są dzisiaj już naprawdę dobre.

Ceny odtwarzaczy Blu-Ray zaczynają się już od 800zł, przypominam że Panasonici DVD 5 lat temu sprzedawały się za 1600-2500zł.

Nie waro kupować dzisiaj odtwarzacza DVD chyba, że komuś wystarczy Manta za 45 zł netto ( do kupienia we Wrocławiu w sklepie w Długołęce.
 

mare37

Banned
sensownym rozwiazaniem jest kupienie blyraya i dobrej nagrywarki dvd typu pioneer 560 badz panasonic eh 58, 67, 68

nie znam blyraya sony wiec sie nie wypowiadam...ale jak to u sonego zapewne kolory nienaturalne jak w apjedaratach cyfrowych..jedno co na poziomie w sonym to jakosc wykonania...ogladam na samsungu 2500 i ten sprzet gra wysmienicie..dlatego sprzedaje pioneera 400 bo jest roznica w jakosci bardzo duza i kupie nagrywarke
 

ANDGAJ

New member
mare37 napisał:
sensownym rozwiazaniem jest kupienie blyraya i dobrej nagrywarki dvd typu pioneer 560 badz panasonic eh 58, 67, 68
Też tak uważam.
Z wyborem BR problemów raczej nie przewiduję ale Pionek 560 czy Pans 68 to już zagwozdka (cena ta sama) - pojemność HDD nie jest dla mnie żadnym kryterium.Ani czytanie divix, USB i takie tam....
Tylko jakość zapis/odczyt (dla ekranu ca 46").Nie miałem okazji porównać.
Może ktoś coś wie?
 
Do góry