1080p/60 a 1080p/24

rajec

New member
Witam :)
Jestem szczesliwym posiadaczem SONY BLU-RAY BDP-S350.
Jednak po podlaczeniu go do TV PHILIPS LCD 32PF331 (1366x768)
uzyskuje tryb 1080p/60 a chcialbym ogladac film w trybie 1080p/24.
Co powinienen zrobic ?
Jestem swiezym uzytkownikiem HD i prosze o wyrozumialosc jesli zadalem idiotyczne pytanie
dzieki
 

Dawidowski1000

New member
rajec napisał:
Witam :)
Jestem szczesliwym posiadaczem SONY BLU-RAY BDP-S350.
Jednak po podlaczeniu go do TV PHILIPS LCD 32PF331 (1366x768)
uzyskuje tryb 1080p/60 a chcialbym ogladac film w trybie 1080p/24.
Co powinienen zrobic ?
Jestem swiezym uzytkownikiem HD i prosze o wyrozumialosc jesli zadalem idiotyczne pytanie
dzieki

Witam

Wnioskując z twojej powyższej wypowiedzi twój TV nie jest FULL HD
Jeżeli nie jest a nie jest, to niestety nici z 1080p a tym bardziej z 1080p/24

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

DZ_R

New member
1. A twój telewizor obsługuje tryb 24p?
2. Nie wiem - tutaj się nie znam - ale chyba też film nagrany na BluRayu musi umożliwiać jego odtworzenie w trybie 24p.
3. Ja mam odtwarzacz S350 + telewizor Sony 46W4500 i tam nic nie trzeba robić, żeby film szedł w 24p - ten tryb sam się włącza. Ale właśnie na jednym filmie "John Rambo" nie poszło w tym trybie, tylko w 50Hz. Wydaje mi się, że ten film po prostu nie jest przystosowany do odtwarzania w 24p, albo nie wiem co... Zresztą zwykle jak leci jakiś materiał (reklamy czy zwiastuny) przed samym filmem to one też najczęściej nie są w 24p tylko 50Hz, a dopiero jak zaczyna się właściwy film, to się przełącza w 24p.
4. Są też chyba w menu S350 jakieś ustawienia dotyczące trybu 24p - może popróbuj coś z nimi.
5. Nie wydaje mi się, żeby FullHd czy "Half-HD" miało tu coś do rzeczy - ważne, żeby telewizor miał obsługę trybu 24p - nie musi być FullHD.
 
Ostatnia edycja:

Dawidowski1000

New member
DZ_R napisał:
1. A twój telewizor obsługuje tryb 24p?
2. Nie wiem - tutaj się nie znam - ale chyba też film nagrany na BluRayu musi umożliwiać jego odtworzenie w trybie 24p.
3. Ja mam odtwarzacz S350 + telewizor Sony 46W4500 i tam nic nie trzeba robić, żeby film szedł w 24p - ten tryb sam się włącza. Ale właśnie na jednym filmie "John Rambo" nie poszło w tym trybie, tylko w 50hz.
5. Nie wydaje mi się, żeby FullHd czy "Half-HD" miało tu coś do rzeczy - ważne, żeby telewizor miał obsługę trybu 24p - nie musi być FullHD.

Część twojej wypowiedzi wyciełem.;)

Chodzi o to, że kolega pyta o tryb 1080p/24 a jego tv nawet nie wspiera 1080i więc 1080p/24 nie pójdzie.
Zgadzam się co do reszty, aby film poszedł w 24p TV nie musi być full HD, lecz musi wspierać format 24p.

Pozdro
 

DZ_R

New member
Ja się zasugerowałem tym, że kolega napisał, że ma tryb 1080p/60. A czy ten Philips naprawdę potrafi odbierać sygnał 1080p to ja nie mam pojęcia - z telewizorów "HD Ready" niewiele potrafi obsłużyć tryb 1080p.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
zaden nie potrafi dlatego sa hd ready a nie full hd :)

chyba ze mowisz o HD ready 1080p bo kiedys takie nalepki walili zamiast full hd :)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
fakt ma własny skaler do 720p wiec rzeczywiscie niektore tv obsluguja sygnał 1080p tylko pytanie po co skoro obraz jest downscalowany i traci na jakosci..

zwracam honor :)
 

banjo

New member
Nowe plazmy Panasonica mam na myśli modele które weszły w sumie niedawno bo na 2008 r. Nawet modele hd-ready obsługuja 24p. Nie ma co mówić w tym wypadku o największych nowościach,bo to jest oczywiste. Chyba każda marka juz to obsługuje.
 

bluray

Banned
Co innego przyjmowanie sygnału
a co innego jego wyświetlanie.
Ekran 768 linii nie wyświetli 1080 linii tylko przeskaluje w dół a znacznie gorszy sygnał 720 linii rozciągnie do natywnej rozdziałki 768.
Powyżej 40 cali to już jest obraz po prostu zły.

I tak na przykład mój dawny SHARP (natywna matryca 1920x1080) nie przyjmował 1080p że o 24 fps nie wspomnę.

Nowocześniejsze przyjmują 24p i robią z tego 60 fps.
Współczesne potrafia wszystko.
 
Ostatnia edycja:
Do góry