Blu-ray a upscale 1080p

mxx01

New member
Witam mam taki dylemat... mam DVD Sony DVP-NS708H i LCD Toshiba 40cali fullhd. Czy warto jest inwestować na obecnym etapie wciąż większego wyboru nowości na płytach dvd niż bd w odtwarzacz blu-ray jeśli ten dvd co mam ma upscaling do 1080p?? Czy różnica obrazu między bd a upscalingiem jest znacząca?
 

mobor

Banned
najpierw sie naucz pisać po Polsku albo odpisze ci takimi samymi bredniami ...

Za takie traktowanie ojczystego jezyka powinno byc ostrzezenie z urzędu
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mxx01 napisał:
... ... czy różnica obrazu między bd a upscalingiem jest znacząca? ... ...
Tak, bardzo. Dlatego nie warto kupować nowych wydań DVD, jeżeli są zaraz wydania Blu-Ray. Coraz więcej jest wydań BR.
Ale, mam koncert "Du Lac" z Ericiem Claptonem i kolegami. Nie będzie w najbliższej przyszłości wydania BR, czy koncert z okazji rocznicy pracy artystycznej Boba Dylana( O'Connor, George Harrison, The Band no i sam Dylan + Chris Kristofferson)

To dobry skaler pozwoli Ci je obejrzeć z DVD, na duzym Tv bez specjalnego wstrętu. :p
Ale dobry. :grin:
 

mxx01

New member
mobor napisał:
najpierw sie naucz pisać po Polsku albo odpisze ci takimi samymi bredniami ...

Za takie traktowanie ojczystego jezyka powinno byc ostrzezenie z urzędu

Zastanów się, co nowego do tematu wniósł Twój post?
 

mxx01

New member
mobor napisał:
Jak dla mnie nie ma ŻADNEGO tematu - tylko beblanie bez sensu
Człowieku nie wiem czy wiesz do czego służy to forum. Ktoś czegoś nie wie to pyta. Ktoś inny chce to pomoże. Ty nie chcesz to się nie udzielaj bo pytanie dotyczyło sprawy dla mnie ważnej i oczekuję rzetelnej odpowiedzi a Ty pie**** głupoty i sprowadzasz dyskusję na zupełnie inny temat. Chodzi Ci chyba tylko o nabijanie jak największej ilości postów.
 

kini0

New member
Bez reklam
Moim zdaniem skalery w playerach to dziwna sprawa... Przecież każdy LCD czy Plasma ma własny skaler, więc po co odwalać robotę dwa razy?
P.S- różnica pomiędzy BD a dvd jest widoczna, ale o "przepaści" imho nie ma mowy...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
kini0 napisał:
Moim zdaniem skalery w playerach to dziwna sprawa... Przecież każdy LCD czy Plasma ma własny skaler, więc po co odwalać robotę dwa razy?
P.S- różnica pomiędzy BD a dvd jest widoczna, ale o "przepaści" imho nie ma mowy...
1. Im większy ekran, tym bardziej widać różnice. Przy 40" zadziwiająco dobrze radzą sobie skalery Sony, Samsung czy Onkyo.
2. Skaler amplitunera za 5-8 tysięcy zł napewno będzie doskonalszy od tego w telewizorze za 2200 :p , ale nie zawsze :confused:
 

mxx01

New member
Kupiłem Samsunga BD-P1400 obejrzałem jak narazie tylko Szklaną Pułapkę 4.0 i faktycznie przepaści między tym co miałem a blu nie ma ale różnica jest zauważalna. A ten film widziałem na DVD i dlatego mam porównanie.
Z tym Samsungiem to prawdziwy fart. Kupiłem go w makro za .... 300zł netto :) Ostatnia sztuka bo teraz mają BD-P1500 ale śladów po palcach i zadrapań nie ma i pełna gwarancja 12 miechów. Za ta cenę to grzech byłoby nie brać :)
 

empas

Member
mxx01 napisał:
Samsung BD-P1400 ...

Też taki kupiłem i ... mam problem: BD ciężko dogaduje się z TV (Sharp 42X20) - długo testuje tryby i/p, strasznie długo startuje i nie wiem, czy to nie jest jakaś usterka.
Jak to wygląda u Ciebie? Jaki jest mu potrzebny czas od POWER ON do normalnego odtwarzania?
Pozdrawiam.
 

lesli

New member
empas napisał:
Też taki kupiłem i ... mam problem: BD ciężko dogaduje się z TV (Sharp 42X20) - długo testuje tryby i/p, strasznie długo startuje i nie wiem, czy to nie jest jakaś usterka.
Jak to wygląda u Ciebie? Jaki jest mu potrzebny czas od POWER ON do normalnego odtwarzania?
Pozdrawiam.
Ja miałem Samsunga 1400 prawie rok i co zaobserwowałem , to nie była reguła, ale przeciętnie wczytywał się od włożenia płyty do menu i play 30-40sek raczej ok. 40sek. Zależało to od złożonej treści dodatkowej np. przy Java disc, bywało ,że traciłem cierpliwość bo pokazywała się np. gitara jako symbol progresu poboru zawartośći i trwało to minutę. Ale warto bo koncert był super, długo bo zawiera treści np. dla BD Live , Bonus , to wszystko kosztuje w czasie uruchamiania.
Jak mówią koledzy bardziej obeznani,że Samsung montował w swym odtwarzaczu różne napędy/czytniki i to fakt.
Mogło się zdarzyć ,że w twoim siedzi nieco starszy model, który przeleżał się na półce i to może jest problem.
Tego chyba nie da się usunąć nowszym oprogramowaniem.
pozdro
Leszek
 

empas

Member
lesli napisał:
...
Mogło się zdarzyć ,że w twoim siedzi nieco starszy model, który przeleżał się na półce i to może jest problem.
Tego chyba nie da się usunąć nowszym oprogramowaniem...

Dzięki za wyjaśnienia. Mój 1400 ma problemy, żeby dogadać się z TV co do i/p, kabel zmieniałem już kilka razy, wejścia w TV też - ręce opadają, bo trwa to kilka minut.
 

kini0

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
1. Im większy ekran, tym bardziej widać różnice. Przy 40" zadziwiająco dobrze radzą sobie skalery Sony, Samsung czy Onkyo.
2. Skaler amplitunera za 5-8 tysięcy zł napewno będzie doskonalszy od tego w telewizorze za 2200 :p , ale nie zawsze :confused:
Mam koncert Tiesto "Elements of Life" (a właściwie show) zarówno na DVD jak i na BD. Sprzęt jak w podpisie- większośc ludzi nie widzi różnicy nawet jeśli jako DVD player używana jest manta bez skalera. Ale za to każdy słyszy różnicę mimo że bez dekoderów dżwięku HD jest to tylko core DTS-HD MA.....:eek:k:
 

mxx01

New member
empas napisał:
Też taki kupiłem i ... mam problem: BD ciężko dogaduje się z TV (Sharp 42X20) - długo testuje tryby i/p, strasznie długo startuje i nie wiem, czy to nie jest jakaś usterka.
Jak to wygląda u Ciebie? Jaki jest mu potrzebny czas od POWER ON do normalnego odtwarzania?
Pozdrawiam.

Nie mierzyłem czasu startu ale nie jest jakoś powalająco długi. Jedyny problem jaki miałem to nie chciał mi odtwarzać 2 filmów:The Incredible HULK i Wanted. Co prawda wczytywał menu, mogłem odtwarzać dodatki ale już samego filmu nie. Pomogło wgranie nowego firmware ze strony Samsunga. Może i Ty spróbuj ten manewr.
 

empas

Member
mxx01 napisał:
Nie mierzyłem czasu startu ale nie jest jakoś powalająco długi. Jedyny problem jaki miałem to nie chciał mi odtwarzać 2 filmów:The Incredible HULK i Wanted. Co prawda wczytywał menu, mogłem odtwarzać dodatki ale już samego filmu nie. Pomogło wgranie nowego firmware ze strony Samsunga. Może i Ty spróbuj ten manewr.

F/W jest najnowszy europejski v 1.8 z serwera Samsunga. Czas od Power On do możliwości odtwarzania czegokolwiek to dobrych kilka minut - długo uzgadnia tryby i/p z TV (Sharp X20E), kabel chyba całkiem niezły (Techlink v.1.3 dł. 2m). Na jednym z wejść w TV wogóle nie może się dogadać. Nie chcę go podłączać komponentem bo stracę 1080p/24.
 
Ostatnia edycja:

mxx01

New member
empas napisał:
Czas od Power On do możliwości odtwarzania czegokolwiek to dobrych kilka minut

Ja mam TV toshiba 40xf350pg a blu podłaczone poprzez hdmi vivanco i oprócz tego co wcześniej napisałem to śmiga aż miło.
 

Ratkes

New member
Witam!
Czyli jak dobrze rozumię, to upscaling zdaje egzamin jeśli chodzi o poprawienie jakości DVD. A jeżeli podłącze zwykłą kablówkę pod odtwarzacz BR z upscaling'iem i puszcze sygnał przez hdmi na tv 42", będzie widoczna różnica? Szczerze mówiąc nie sądzę, ale wolę zapytać kogoś kto się na tym zna.
Pozdrawiam!
 

empas

Member
empas napisał:
F/W jest najnowszy europejski v 1.8 z serwera Samsunga. Czas od Power On do możliwości odtwarzania czegokolwiek to dobrych kilka minut - długo uzgadnia tryby i/p z TV (Sharp X20E), kabel chyba całkiem niezły (Techlink v.1.3 dł. 2m). Na jednym z wejść w TV wogóle nie może się dogadać. Nie chcę go podłączać komponentem bo stracę 1080p/24.

Jednak okazało się, że ten super hiper Tech+link Wiress CR v.3 jest wadliwy. Zamieniłem na 3x tańszy kabel Vivanco certyfikawany również na 1.3 i OK,
 

empas

Member
Ratkes napisał:
Witam!
Czyli jak dobrze rozumię, to upscaling zdaje egzamin jeśli chodzi o poprawienie jakości DVD. A jeżeli podłącze zwykłą kablówkę pod odtwarzacz BR z upscaling'iem i puszcze sygnał przez hdmi na tv 42", będzie widoczna różnica? Szczerze mówiąc nie sądzę, ale wolę zapytać kogoś kto się na tym zna.
Pozdrawiam!
A jak chcesz podłączyć cokolwiek do BD playera, tam są przecież tylko wyjścia.
 
Do góry