Jak obejdzeć plik BDMV

FiFiX

New member
Jak otworzyć plik BDMV

Siemano, nie mam w kompie odtwarzacza i nagrywarki Blu-ray, lecz z neta ściągnąłem w rarze całą zawartość płytki z filmem, mam tam pliki m2ts bdmv itp. Chciałbym sobie wybrać ścieżkę dźwiękową, napisy itp, chciałbym odtworzyć Menu lecz niemam pojęcia jak, jedyne co to udaje mi się odtworzyć pliki m2ts mediaplayerem które bardzo się zacinaja... Mam 2 kompy:
1 Komp:
Procek Athlon Burton 2500+
Karta Radeon HD3850
Ram 1 GB

2 Komp:
Procek Interl core2duo T9400
Karta GeForce 9600M GT
Ram 4GB

m2ts ścina mi na obu kompach gdzie na drugim chyba nie powinno...
Mam także powerdvd 8 ultra i też nie mogę odtworzyć tego menu...
Proszę powiedzcie mi jak odtworzyć tego ripa z menu itp, oraz co zrobić żeby nie ścinało?
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
FiFiX napisał:
... ...niemam pojęcia jak, jedyne co to udaje mi się odtworzyć pliki m2ts mediaplayerem które bardzo się zacinaja...

Porada Nr 1 (mam ich 8 )
Na początek nagraj na płytkę DVD i podetkaj PowerowiDVD :)
MediaPlayer windowsowy, słabo (mało powiedziane) nadaje sie do m2ts czyli AVCHD
 
Ostatnia edycja:

FiFiX

New member
Kolego ale jak wrzucić na płytkę dvd 42GB?? Jak pisałem nie mam nagrywarki blu-ray... PowerDVD niechce otworzyć tego pliku...
 

DZ_R

New member
Tam ktoś miał podobny problem z zacinaniem się przy odtwarzaniu plików m2ts.
http://www.videoaudio.pl/forum/Pliki-m2ts-do-avi-x264-t5903.html

Tak ogólnie, to odtwarzanie filmów wielkości 42GB wymaga bardzo mocnego sprzętu i dobrego internetu, żeby sobie taki film ściągnąć - pewnie mało osób może sobie na to pozwolić, więc temat jest dla większości nieznany. Dla mnie też - mój komputer (kupiony 3 lata temu) ledwo ciągnął filmy o rozmiarze 8-10 GB, a 42 GB to bym chyba z miesiąc ściągał z internetu - dlatego kupiłem sobie odtwarzacz BluRay i po kłopocie - wyjdzie taniej niż zakup komputera, który da radę to odtworzyć...
 

dread

New member
Bez reklam
powerdvd7 ultra v7.3.3319a - on ci odtworzy zawartosc blu-ray'a z dysku twardego (open movie file on hard disk drive). totalmedia theatre chyba tez, ale nie jestem pewien.

albo

robisz obraz plyty do formatu iso z dysku twardego (np. imgburn) i tworzysz z tego obrazu wirtualny naped (np. Virtual CloneDrive) i bez problemu odtworzysz go w powerdvd8.
 

supergonzo

New member
Problem

Zrobilem wszystko jak doradził dread i nawet Power DVD8 nie chce mi odtworzyć film "300" który ma 30 GB. Żadne menu sie nie wyświetla tylko czarny ekran. Próbowałem otworzyć z folderu z twardziela i z wirtualnego napędu plik .MDS :(
 

BoDeX

New member
Musisz utworzyć obraz płyty *.ISO zawierający wszystkie katalogi z RAR-a , a następnie użyć do jego otworzenia Virtualny Napęd i wszystko będzie latało bez problemu ...
 

posejdon82

New member
Program Picture Motion Browser po pelnej instalacji ma dolaczony
Player for AVCHD ale juz sprawdzalem, nie odpala on plikow z dysku..musza one byc nagrany na plyte,byc moze nowsze wersje moga pobrac plik z dysku?programik wyglada jak normalny all player (podstawowoe funkcje lecz bez wgrywania tekstu)
 

Kaszan

New member
Odświeżam temat. Ściagnałęm na próbę kilka pliczków z dźwiękiem trueHD i DTS-HD. Nie mam odtwarzacza BD ale zainstalowałem na lapku Powerdvd9 i teraz problem jest taki:
-pliczek *.ts (wycinek filmu Wanted) z dźwiękiem DTS-HD odtwarza pięknie obraz ale zero dźwięku:(
-pliczek *.m2ts z płytki teskowej Pioneer KURO tak jak wyżej bez dźwięku :(
-obraz całej płytki (utworzony przez ImgBurn) pioneera zamontowany jako dysk wirtualny, nie odpala się w Powerdvd9 wogóle - wyskakuje There is a disc with unsupported format :(
Dodam tylko, że mam wersje Ultimate więc powinno wszystko czytać. Gdy włączam w powerdvd żeby pokazywał info, to pokazuje czas, pod spodem bitrate video (dla płytki pioneera ~34Mbps MPEG-2) ale nie pokazuje wogóle informacji o dźwięku jak w przypadku zwykłych płytek DVD czy Divix.
W Media Player Classic leci obraz a dźwięk tylko w niektórych plikach (prawodpodobnie tych zakodowanych DTS-HD). Niestety z tego co udało mi się zauważyć, to to, że odczytuje jedynie core dts (6 channels 1536 kbps (libdts)).Ktoś wie może o co tu chodzi?

Czy jest wogóle możliwe, żebym zdekodował sobie dźwięk HD na kompie do LPCM i puścił go złączem hdmi na amplituner? Mój laptop to C2D T8100, Realtek ALC888, GF 9500M GS.
 
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
FiFiX napisał:
Ktoś pomoże?

Niewiem jakie pliki ci sie sciagly, ale wydaje mi sie, ze masz tam folder BDMV i CERTIFICATE. Wyciagnij z nich najwiekszy plik, bo to jest plik z filmem. Zainstaluj tsmuxer i "rozbierz tego m2ts. Po prostu wrzucasz to do tsmuxera i dajesz "demux". Po zakonczeniu opercaji bedziesz mial kazde audio oddzielnie a film w formacie mkv. Mysle, ze mkv pojdzie ci lepiej niz m2ts i nie bedzie zacinac. U mnie jest podobnie bo m2ts zacina a mkv nie. Oczywiscie niezbedne do prawidlowego dzialania tego wszytkiego sa kodeki. Zainstaluj najlepiej Final Codecs 2008 New Year Edition...
 

BARABARA

Banned
Szukanie dźwięku HD na lapkach i starszych PC to totalne nieporozumienie.
Na rynku są dwie karty które to potrafią z dedykowanym softem, ale to
rozwiązania nie należące do budżetowych - niestety.

Zabawa z m2ts ami może być o wiele ciekawsza po opanowaniu programu
TSMuxer ...

A wielkość pliku oczywiście nie ma żadnego znaczenia - chodzi oczywiście
o kodek i wysoki bitrate z którym niektóre maszynki sobie nie radzą ...
 

leotdi

New member
tsMuxer,

ok, może być, ale jednak na Intel Core 2 Duo procek 9400T strumienie m2ts powinno płynnie odtwarzać!

Mam lapka właśnie z takim prockiem + grafą jak u założyciela wątka (GeForce 9600M GT 500MB RAM).
Odtwarzam bez problemów odtwarzaczem VLC Player. BRAK zacięć. System operacyjny u mnie to Vista 64bit.

Sam czynię to tylko pośrednio, ponieważ wszystkie ściagnięte filmy mkv z 23.976 fps i tak przerabiam finalnie pod Bluray (Pioneer PDP-LX71) na format AVCHD i to zawsze z DTS-HD core + polskie napisy (ew. + polski dźwięk DTS core czy w ostat. AC3). Szukam jedynie filmów mkv już w formacie 1080p (a nie 720p - bo szkoda czas na resize).

ps
dżwięk HD core z lapka można teor. posłać do ampli (u mnie Audio HD obsługuje grafa NVidia), ale sam musiałbym mieć chyba (?) jakąś kartę rozszerzeń, by wyprowadzić to na zewnątrz. Po HDMI dla PC-tów idzie tylko - wg mojej wiedzy - Video HD. Mogę się mylić, ale tak uważam.
Sam się w to "nie bawię". Jak napisałem, o wiele bardziej komfortowo jest odtwarzać z bluray, a z menu można sobie wybrać co dusza zapragnie (DTS HD core eng.+napisy, czy też polski DTS/AC3 bez napisów).
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
Jeśli chodzi o wyprowadzenie core do amplitunera to nie ma żadnego problemu. Tak samo jeśli chodzi o płynność odtwarzania- pliki m2ts chodzą znakomicie. U mnie porblemy są 2:

Podstawowy to taki, że PowerDVD9 Ultimate nie odtwarza mi wcale dźwięku z materiałów HD- może ktoś wie jaka jest tego przyczyna (ustawienia audio w programie są raczej dobrze; dźwięk w Media Playerze leci- właśnie sam core z DTS-HD). Uparłem się na ten program bo w moim odczuciu daje on dużo lepszą jakość obrazu niż MPC.

Drugi to taki, czy bez superhiper karty dźwiękowej tylko z Realtek ALC888 ze złączem hdmi da się wyprowadzić nie tylko core ale całą ścięźkę HD (DTS HD lub DD TrueHD) zdekodowaną do LPCM?

Może ja źle rozumiem pojecie core? ( że jest to DTS'owy rdzeń całej ścieżki DTS-HD?)
 

MATRIX5000

New member
BoDeX napisał:
Musisz utworzyć obraz płyty *.ISO zawierający wszystkie katalogi z RAR-a , a następnie użyć do jego otworzenia Virtualny Napęd i wszystko będzie latało bez problemu ...

Zrobiłem tak i nadal nie odpala sie film , a używam odtwarzacza Win DVD 2010
 
Do góry