bd i dzwiek?

kubek27

New member
planuje stworzenie takiego oto systemu
bd panas 35
ampli yamaha rx v663 lub 863 z dekoderami hd
pare dobrych kolumn
i tutaj mam dylemat-jak wyglada sprawa wyprowadzenia dzwieku z tego bd-zamierzam analogiem stereo-jak to brzmi z dobrymi kolumnami?
- w kinie dzwiek po hdmi do ampli w celu zdekodowania-jak ma sie dzwiek hd na pare kolumn?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
kubek27 napisał:
... ...ma sie dzwiek hd na pare kolumn? ... ...

Nie ma się wcale. Od kilku lat, koncerty na DVD są wydawane 5.1, Neo6. Teraz płyty Blu-Ray zwykle maja niekompresowane 5.1 lub 7.1

Mozna słuchać oczywiscie nawet przez kolumny stereo, Zwłaszcza jak się ma "dębowe ucho" :p

Normalny człowiek kupi amplituner 7.1, kolumny 7.1 lub 7.2 itp itd.


Moze nie wszystko naraz, ale planować stereo to tak jakby ktos upierał sie przy telewizorze 14", kineskop i czarnobiały (niebieski ekran)

"Szklana pogoda, szybu niebieskie od telewizorów", ale to było w latach 70-tych
 

kubek27

New member
chodzilo mi o kompromis miedzy moim sluchaniem muzyki a filmem zony
muza z cd w stereo
film czyli kino tez
co radzisz?
Normalny człowiek kupi amplituner 7.1, kolumny 7.1 lub 7.2 itp itd.
oprocz tego
 

alvinair

New member
o jakiej kwocie jest mowa?
jezeli jest to powiedzmy "średni przedział cenowy" to warte polecenia byłyby 2 wzmacniacze onkyo 606 i denon 1909
 

Gucio50

New member
Bez reklam
kubek27 napisał:
planowalem na ampa do 2k
bd 1k
kolumny 3k

To wystarczy n a naprawdę dobry zestaw BD+AMPLI+Głosniki
Polecam jednak zestaw 7.1

Niezłe i tanie są
Onkyo 605
Sony BD-S350
Jamo 7.1

Ale to co oko i ucho słuchacza to inne preferencje

Minimalnie drozszy jest Sony BD-S550, ja taki kupiłem. :)

Ja kupiłem na Allegro Jamo 5.1 i DOKUPIŁEM u dostawcy 2 kolumienki efektowe na tył (7.1)
 

kubek27

New member
a jak to technicznie razwiazac
chodzi mi o podlaczenie
analog i hdmi rownoczesnie?

jestem laikiem i prosilbym o podpowiedz na ww pytanie o podlaczenie
dzieki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lepp

New member
Bez reklam
Po prostu wpinasz po takim i po takim połaczeniu, a w ampli ustawiasz Blu po HDMI i CD po analogu i tyle.
 

janusz

New member
Bez reklam
Przepraszam jeżeli źle zrozumiałem.
Chciałbyś połączyć dwie rzeczy niepołączalne w jednym, czyli muzykę stereo i kino domowe?
Jeżeli się upierasz to proponuję: BD Panas 35 jest OK, amplituner to już trudniejsz sprawa, warto się zastanowić nad 5.1. Dlaczego? Przeczytaj "Audio" nr 10/2008. Jest tam test amplitunerów za 1200-1400 zł. Możesz oczywiście kupić podobne do 2000 zł 7.1 , ale wtedy dochodzą koszty dodatkowych głośników.
Najtrudniej jednak wybrać głośniki. Można wybrać jeden z zestawów np. Koda robi niedrogie i nawet audiofile je akceptują. Może jednak kupić oddzielnie dobre kolumny do stereo, za około 2 kzł, resztę z niższej półki?
Zagra to gorzej w kinie, ale steeo będzie już niezłe. Dźwięk w kinie nie ma aż takiego znaczenia, dynamika filmów powoduje, że nie przysłuchujemy się tak. Wzrok pochłania większość umysłu ludzkiego. Chyba, że chcesz oglądać np. koncerty.
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz i masz warunki na 7.1 (gdzieś te kolumny trzeba ustawić, kable też kosztują) czy też wystarczy 5.1? Przechodziłem fascynację kinem 7-8 lat temu, teraz też lubię, ale wystarczy, że dźwięk wciąga w akcję, DD czy DTS czy też formaty HD w czasie filmu nie robią mi większej różnicy. Natomiast w stereo każdą złotówkę wydaną słychać.
 
Ostatnia edycja:

kubek27

New member
dzieki za zainteresowanie.
tak glownie chodzi mi o stereo -slucham duzo muzyki
kino to drugoplanowa rzecz -piszesz o ampli za 1000-1400 -5.1
a np yamaha rx v663 ktora biore pod uwage -1400-ajest to 7.1
sprawa glosnikow-sklaniam sie bardziej do porzadnych frontow plus
nieco gorsza reszta -myslalem o-klipsh 63 jako fronty-co ty na to
jak sie ma faktycznie dzwiek z cd'kow puszczany z bd 35 panasa ?
 

janusz

New member
Bez reklam
Yamaha 663 to świetna maszyna. Ma 7.1 i bardzo dobrze (oczywiście sam zdecydujesz ile głośników podłączysz). Zestaw który chcesz kupić wydaje się dobrze skomponowany, bez odsłuchu ciężko wybrać lepszy. BD 35 zagra tu dobrze, na poziomie CD za około 700 zł. Moim zdaniem w zestawieniu najważniejsze bedą kolumny i amplituner, wydaje się że prawidłowo podzieliłeś pieniądze.
 

kubek27

New member
witam ,troche czasu uplynelo od ostatniej odp ale juz jestem
jesli mozesz zaproponowac fronty do tego zestawu
ja stawialem na klipshe rf62
a moze zestaw 5.1 jamo s606 -jak by to gralo w stereo?
 

janusz

New member
Bez reklam
Niestety ostatnio miałem mały kontakt z nowymi kolumnami, także nie doradzę. Jamo to dobra propozycja, solidne fronty i skromna reszta. Zagrać powinno OK, co prawda to poniżej twojego budżetu, ale z amplitunerem do kina powinno być dobrze.
Co do klipshe rf62, troszkę obawiam się tych kolumn. Po prostu nigdy nie odpowiadały mi tuby, owszem gra to efektownie, ale mało naturalnie. Ale wielu osobom to pasuje, musisz sam zdecydować.
 
Ostatnia edycja:
Do góry