nagrywarka do komputera BLU-RAY PIONEER BDR-202BK - problem

Kamyk79

New member
Witam!

Udało mi się po 2 tygodniach walki w końcu zrenderowac material w Pinnacle 12 Ultimate. Wypalilem calosc na dysku Blu ray (BD-RE verbatim), ale niestety moja nagrywarka Pioneer BDR-202BK nie widzi materialu po wypaleniu. Zauwazylem, ze sciezki na plycie sa wypalone, ale niestety plyta zachowuje sie jakby byla czysta, po otwarciu okna napedu Blu Ray w komputerze danych nie widac. Dodam, ze w Pinnacle`u ustawilem predkosc wypalania "NISKA". Zaktulizowalem wiec firmware ze strony pioneera i wypalilem plyte jeszcze raz (na tej samej plytce, gdyz to byla BD-RE - Verbatim), ale to niestety nie pomoglo, caly czas nie widzi.

Czy mozecie mi powiedziec czy jest to normalne?
Czy material wypalonym z poziomu Pinnacle`a na Blu Raya jest niewidoczny dla komputera?? Czy moze to jest tak samo jak z plytami CD audio, gdzie nie mozna sobie skopiowac materialu bezposrednio przez kopiuj / wklej tylko trzeba uzyc do tego dodatkowej aplikacji?
Dodam, ze jest to moja pierwsza plyta Blu-Ray ktora wypalilem na tej wypalarce i nie probowalem wypalic materialu ze zwyklymi danymi, ale tez bede musial to wyprobowac?
Jakim softwarem wypalacie plyty Blu-Ray? Ja uzywam darmowego CD Burner XP, ale nie wiem czy on pozwala wypalac plyty Blu-Ray? Czy uzywacie jakiegos innego software`u do tych celow i jaki jest najlepszy?

Nie mam niestety odtwarzacza zewnetrznego, ale pojade dzis do znajomego ktory ma Sony BDP-S300 i zobaczymy czy u niego ruszy ta "niewidzialna" plytka Blu Ray.

Dodam rowniez, ze po zaktualizowaniu firmware`u wypalilem material na zupelnie nowej, rozpakowanej plycie blu ray BD-RE - tym razem firmy SONY, ale niestety to rowniez nie pomoglo:(((((

Aha i jeszcze jedna sprawa. Wypalalem nagrywarka plytki DVD-R DL i wszystko bylo widoczne i ok.

Prosze pomozcie.
Pozdrawiam
 

Kamyk79

New member
na odtwarzaczau Sony BDP-S300

Witam ponownie!

Zapuscilem te niby "niewidoczne" plyty do odtwarzacza Sony BDP-S300 i prezentacja Pinnaclowa dzialala. Jakosc rewelacyjna, zupelnie to co innego niz prezentacje DVD.

Jutro sprobuje wypalic plytke Blu-Ray z danymi - bo dziwi mnie to, ze nie widze danych na plycie Blu-Ray wypalonej z Pinnacle`a.

Pozdrawiam
 

Kamyk79

New member
jednak...

Witam!

Jednak okazalo sie, ze nagrywarka widzi pliki z danymi, ktore zostaly wypalone na BD-RE. Musialem uzyc do tego BurnAware software, bo CDBurnerXP jakos nie pozwolil mi wypalic plyty Blu-Ray. Aha i co dziwne musialem wczesniej plyte sformatowac, w tym samym programie.

Czytalem w necie ze WinXP nie widzi plikow AVCHD, ale tu chyba chodzi o wlasnie takie prezentacje np. Pinnacle`owe tak? wypalone na blu-rayu?
Bo przeciez jak sciagam z kamery pliki avchd to system je widzi.

Pozdrawiam
 
Do góry