Samsung BD-P1400(firmware)

Horhe Ortega

New member
Mam ten model z fabrycznym firmware XEO (tzn. na Polskę).Czy ktokolwiek wie co da upgrade ze strony Samsunga firmware'm XEF (tzn. Francja),poza tym że być może jest nowszy??? Jak też aktualizacja przez sieć.U Niemców też ten soft XEF w aktualizacjach.
 

walczy

New member
Wczoraj zrobiłem upgrade na ten aktualnie lezący na stronie Samsunga. Na razie zauważyłem znacznie szybsze poruszanie sie po menu, i ogolnie znacznie szybszą reakcję playera na polecenia wydawane z pilota.
 

timomar

New member
Proszę podpowiedzcie mi jak/czym nagrać/przerobić taki plik
Kung Fu Panda (2008) Dubbing PL mux PS3 m2ts
o takich parametrach
General
Format/Info : BluRay Video
File size : 2.01 GiB
Duration : 1h 28mn
Overall bit rate : 3 248 Kbps
Video
Format : AVC
Format profile : High@L4.1
Width : 1 280 pixels
Height : 544 pixels
Frame rate : 25.000 fps
Scan type : Progressive
Audio
Format : AC-3
Bit rate : 160 Kbps
Channel(s) : 2 channels

aby odtwarzać na p1400 ?
 

timomar

New member
walczy napisał:
odtwarza AVCHD - sprawdzone doświadczalnie :)
ok zabieram się za przeróbkę :D czy zmiana z 5.1 na 4.1 jest jedyną czynnością która muszę wykonać , czy jeszcze zmieniać coś w ustawieniach np.output ?
edit:
ok już wiem ,przeczytałem :D
Tutorial:
link --> bitburners.com/articles/convert-mkv-files-to-blu-ray-or-avchd-for-playstation-3-using-tsmuxer/4019/
 
Ostatnia edycja:

timomar

New member
Niestety , mam audio nie mam video ( CyberLink PowerDVD ) wiec na stacjonarce pewno też nie będzie śmigać :( pewnie załapałem się na te 30 % które nie da rady przerobić :niewiem:
 

wtykacz

New member
Niekoniecznie tak musi byc tak jak mowisz, bo zdarzaly mi sie juz filmy, ktore PowerDVD puszczal sam dzwiek (na roznych wersjach PowerDVD byl inny efekt), natomiast na stacjonarnym SONY BD300 czesc z nich ladnie chodzilo, wiec nagraj i sprawdz, koszt plytek DVD to teraz 1zl :)

Nie zawsze zalecana jest nawet zmiana profilu @5.1 na @4.1
Ale ty przeciez nie musisz zmieniac profilu bo film juz ma profil @4.1
No i najlepiej aby filmy mialy 1080 lub 720 linii w poziomie.

PS:
w NERO Show Time wszystkie kompilacje AVCHD łyka bez czkawki ;) przynajmniej u mnie (NERO ULTRA z pakietem Blu-Ray)
 
Ostatnia edycja:

timomar

New member
:grin::grin::grin: nie jestem złotówą ;) film już dawno na płytce i :hmm: odtwarzacz 0 reakcji , może robię coś nie tak :confused: a co do CyberLinka 8 to przy próbie odtworzenia w napędzie kompa pokazuje ,,płyta w nieobsługiwanym formacie,,? ale po wybraniu ścieżki :
[Otwórz plik medium->BDMV->STREAM->plik MPG2 film śmiga :???: ]
edit:
Jaka jest różnica między formatem m2ts a AVCHD ?
 
Ostatnia edycja:

walczy

New member
widzę, że AVCHD raz działa raz nie, to może napiszę w jaki sposób zrobilem test
ściągnąłem teledysk Nelly Furtado z naszej strony (sekcja "próbki HD") w postaci pliku ts, następnie w Nero8 nagrałem AVCHD z tego pliku
 

timomar

New member
walczy napisał:
widzę, że AVCHD raz działa raz nie, to może napiszę w jaki sposób zrobilem test
ściągnąłem teledysk Nelly Furtado z naszej strony (sekcja "próbki HD") w postaci pliku ts, następnie w Nero8 nagrałem AVCHD z tego pliku
Jak przyjadę z pracy to sprawdze ten sposób, a jak to się ma do sposobu ,,przetworzenia ,, formatu z podanego wcześniej przez Ciebie linka do innego sposobu czyli TsMuxeR-em , czy wynik jest taki sam tzn.otrzymujemy pliki BDMV i CERTIFICATE do nagrania na DVD?
-----------------------------------------------------------------------
EDIT
Plik AVCHD utworzony przez Nero śmiga bez problemów :D
Natomiast plik AVCHD utworzony TsMuxeR-em nie :???: i dotyczy to plików zassanych i przekonwentowanych z formatu *ts jak i *m2ts :confused: jakieś pomysły :hmm:
 
Ostatnia edycja:

timomar

New member
W końcu poradziłem sobie z moim PROBLEMEM :D ,po konwersji w Nero do formatu AVCHD porównałem ów plik z tym AVCHD przerobionym TsMuxeR-em,w tym drugim jest więcej folderów ,które po prostu pousuwałem :AUXDATA;BDJO;JAR;META i CERTIFICATE.Reszta ,czyli wypalenie na płytce DVD bez zmian i śmiga bez problemu :eek:k:
dziękuje za pomoc i zainteresowanie :)
 
Do góry