Nagrywarka BLUE RAY zewnetrzna

komarek1987

New member
Witam wszystkich!
Poszukuje zewnetrznej nagrywarki blue ray...
Szukalem czegos godzinami jednak wszystko co znalazlem, okazywalo sie nagrywarka do kompa, badz poprostu odtwarzaczem blue ray...

PROSZE O POMOC!!! Wymiencie mi kilka modeli NAGRYWAREK BLUE RAY ZEWNETRZNYCH ktore moge bezposrednio postawic pod tv i nagrywac:|

I nie piszcie ze to kosztuje krocie bo wiem...

Jak by mnie nie bylo stac to bym nie pytal...

Najlepiej zebym to dostal w POLSCE a nie poza jej granicami...

P.S. Jedyne co mi sie udalo znalezc to jest to DMR-E700BD jednak nigdzie nie da sie tego kupic WHY???
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
komarek1987, ale zdajesz sobie sprawę, że raczej za wiele na na taką nagrywarkę nie nagrasz w HD / zabezpieczenie HDCP ... /

Co do dostępności to czytaj post wyżej....
 

komarek1987

New member
sory nie znam sie...

chcecie mi powiedziec ze jezeli mam nagrywarke dvd to moge sobie nagrac co chce a na blue ray'a juz nie???

kupujac nagrywarke blue ray'a nie bede mogl sobie meczku nagrac w jakosci HD???

nagrac z kanalu tv oczywiscie czyli z satelity "polsatu", "n" czy czegokolwiek innego.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Komarek1987 na stacjonarnej nagrywarce DVD możesz sobie nagrać, ale w jakości SD.

Przy nagrywarce BD - stacjonarnej za którą trzeba zapłacić 4-5 tys. złotych już nie.
Programy nadawane w HD są zabezpieczone przed kopiowaniem. Jest to świadome działanie gdyż byłoby to źródło cyfrowego obrazu w doskonałej jakości do kopiowania.

Ba nawet niektóre TV mają problem z tym zabezpieczeniem - HDCP - i nie chcą obrazu wyświetlać.

Czy nagrywanie jest na 100% niemożliwe tego nie wiem bo takiej nagrywarki nie posiadam. Ale raczej tak. Pomijam tu oczywiście różne "alternatywne" opcje....
 

WuWu

New member
Czy to znaczy, że jedyną korzyścią z zakupu stacjonarnej BR będzie możliwość nagrania wiekszej ilości fimów na jedna płytę ?
Też się nie znam i mówiąc szczerze mam jeszcze magnetowid, ale mi już siada.
Przeczekałem erę CD, chciałem przeczekać DVD i przesiąść się na BR.
Mam rozumiec, że nie warto i lepiej teraz kupić DVD ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Strumień HD zabezpieczony HDCP jest szyfrowany i dekodowany dopiero w ostatecznym odbiorniku (np. TV), a nie w nagrywarce - taki mały "spisek" producentów urządzeń i dostawców treści (filmów, programów).
 

WuWu

New member
A może mi to ktoś na polski przetłumaczyć ?

Moje pytania sa proste:
Czy mając nagrywarkę BluRey będę mógł nagrywać wszystkie programy, czy też jakichś nie?
Czy na jedną płytę nagram więcej ?
Czy programy lecące w wysokiej rozdzielczości będę mógł nagrać na BluRey i obejrzeć w jakiejkolwiek formie.?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
WuWu napisał:
... ... czy mając nagrywarkę BluRey będę mógł nagrywać wszystkie programy, czy też jakichś nie?
Czy programy lecące w wysokiej rozdzielczości będę mógł nagrać... ...

1 Nagrywareh HD, zewnętrznych jeszcze na rynku nie ma. Więc pozostaj nam jedynie zgadywanki.

2. Zapewne, niektóre programy HD, zabezpieczone przed kopiowaniem, nie dadzą się nagrać. A wiec trzeba chyba zapomnieć o nagraniu z HD MTV, Discovery HD, MGM HD czy HBO. Za pomocą cyfrowego złącza HDMI, napewno NIE.

3. Pewnie też jakaś Manta, Bellwood czy Funai, będzie ignorowaa zabezpieczenie i nagrywała wszystko.

4 Kiedy, napewno jeszcze nie w tym roku.

Mnie sie wydaje że będzie tak. Pojawią się nagrywarki AVCHD, one mogą nagrywać program HD, lekko gorszej jakości niż oryginał, bez łamania praw autorskich przez złącze component/coaxial. Takie będą w sklepach za kilkqa, kilkanaście miesięcy. Jak się pojawią, będę najwyżej 12 , który ją kupi. ;)

Ale to tylko zgadywanki.

Na stronie http://www.blu-ray.com/recorders/ są zdjęcia około 20 rekorderów.
1. Strona ta nic się nie zmienia od początku roku, jakby się w tej dziedzinie nic specjalnego nie działo.
2. Pokazane urządzenia mają wymiary pudła od 52" telewizora, wyrażniew wyglądaja jak makiety a nie gotowe do sprzedaży.


Skoro jednak na tym forum obudziło się zainteresowanie Blu-Ray-Recorder'ami
to pewnie nie tylko tu ale i we Francji, Gruzji, Japonii, Trynidadzie, Niemczech i w Czeczenii. Jak producenci zwietrzą realną forsę, napewno nastąpi wysyp.

Przypominam historię recorderów DVD. Najpierw szyscy pisali że w nadchodzących pierwszych 10 latach domowych nagrywarek nie będzie, po 2 latach pojawiły się komputerowe, po 2 następnych stacjonarne za 5000zł , teraz mozna kupić na skapiec.pl za 197zł nagrywarkę Hunday, a za nagruwarkę z dyskiem trzeba dać 400zł. Oczywiście są i za http://www.skapiec.pl/site/cat/28/comp/411077 za 6500 na skąpcu i za 7400 w sklepie.
 
Ostatnia edycja:

wskalski

New member
nagrywarka BluRay zewn.USB a pliki z kamery 720p

przeczytałem wcześniejsze posty i mam pytanie : bo mam kamerę samsunga co daje pliki MP4/x264 720p - gdybym kupił tą zewnętrzną nagrywarkę USB BluRay (są na allegro) i miałbym oprogramowanie (np NERO) to mógłbym nagrać płytę BluRay wideo z filmem z tej kamery...??? taką żeby chodziła w odtwarzaczu BluRay.......!!!!!
 
Do góry