Blue-Ray niedrogi i wszechstronny.

dark972

New member
Blu-Ray niedrogi i wszechstronny.

Szukam niedrogiego odtwarzacza blu-ray pod kino.
Proszę o jakieś podpowiedzi by czytał jpg, z stare divix/y na CD, oraz płytki dvd nagrane wcześniej z divix/ami. Dobrze jakby czytał płyty nagrane na BD w komputerze.
Byłbym wdzieczny za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
najbardziej byłby odpowiedzni panasonic, nieważne jakiej serii, kiedys w jakiejś gazetce komputerowej był test odtwarzaczy blue ray i bezkonkurencyjni8e wygrał panas (jedna z pierwszych serii) inne odtwarzacze m.in sony samsung nie czytały MP3 z płyt dvd tylko i wyłącznie z CD oraz divix z DVD- , natomiast panas czytał divix z DVD - i +jak znaje tą gazete to podam ci nr
 
Panas albo tańszy Funai B1-M110
ma być w sprzedaży w grudniu

1192035_1.jpg
 

ural

New member
Blowy napisał:
Czy jest jakiś model odtwarzacza blu-ray który posiada port usb do podpięcia pendriva z mp3 czy divix-em ?

I owszem, jest. Wciąż najlepszym odtwarzaczem Blu-ray jeśli chodzi o stosunek możliwości/cena jest... Sony PLAYSTATION 3. W zależności od wersji ma od 2-4 portów USB, można też podłączać bezproblemowo czytniki kart pamięci (niektóre wersje mają już wbudowane), itd., do tego konsola łączy się bezprzewodowo z internetem, można ściągać trailery filmów kinowych i Blu-ray w jakości HD (w tym 1080p), itd., itd.

Oczywiście PS3 obsługuje filmy w formacie DivX i innych formatach, do tego dzięki ciągłemu uaktualnianiu firmware'u oferuje wszystkie najnowsze funkcje płyt BD. Słowem, moim zdaniem PS3, to najbardziej korzystny wybór - sam filmy na płytach Blu-ray oglądam właśnie na PS3 i jestem bardzo zadowolony, bo takich możliwości multimedialnych, nie dostarczy żaden zwykły odtwarzacz Blu-ray.
 

ural

New member
Ostatnio edytowane przez moderatora:

z3

New member
Bez reklam
Nie polecam PS3 jako głównego playera BD, jeśli chcesz dobry odtwarzacz to nie kupuj PS3, ponieważ jakość w porównaniu do stacjonarnego odtwarzacza jest słabsza, jeśli natomiast lubisz granie i nie zależy ci na topowej jakości VIDEO to śmiało polecam PS3.
 

Blowy

New member
To wracamy do punktu wyjścia :) czy jest na tą chwile jakiś odtwarzacz stacjonarny z wejściem USB ?

Jeśłi chodzi o PS3 to może ktoś miał możliwość porównania z stacjonarnym BD ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ural

New member
z3 napisał:
Nie polecam PS3 jako głównego playera BD, jeśli chcesz dobry odtwarzacz to nie kupuj PS3, ponieważ jakość w porównaniu do stacjonarnego odtwarzacza jest słabsza, jeśli natomiast lubisz granie i nie zależy ci na topowej jakości VIDEO to śmiało polecam PS3.

Dawno nie czytałem większego nonsensu. Jakość jest bardzo dobra, co potwierdziła cała masa testów i PS3 wypada często lepiej, niż niejeden stacjonarny odtwarzacz BD. Pierwsze lepsze testy wygooglowane (i dodam, że bodaj sprzed roku, kiedy jeszcze konsola posiadała znacznie starszą wersję oprogramowania):

http://www.pcworld.com/article/127892/burning_questions_ps3the_bluray_movie_experience.html

A tu porównanie bezpośrednie do odtwarzaczy stacjonarnych (Panasonica i Samsunga) + mały cytat:

•Excellent picture and sound
•Bargain price compared to other players
•Loaded with cool, useful features
•Has future-ready HDMI 1.3 connection
•Fast disc loading and response time

Getting back to our trio of Blu-ray Disc players, my personal favorite was the PlayStation 3. This machine's picture and sound quality were nothing short of stunning, and its HDMI 1.3 connection and built-in Dolby TrueHD decoding give it a layer of future-proofing that the other players currently lack. I also appreciated its multichannel Super Audio CD playback and 60-GB hard disk for storing compressed music files. And even though I don't have much use for the PS3's gaming capabilities, I definitely got a kick out of Resistance: Fall of Man. The PS3's $600 price — several hundred less than the others — also goes a long way toward making it the Blu-ray Disc player of choice.

http://www.soundandvisionmag.com/hd-dvd-bluray/1927/shootout-3-blu-ray-disc-players.html

Dlatego też zastanawiam się, na czym opierasz swoje teorie. Bo wygląda to trochę jak wyssane z palca. Jedyne zastrzeżenie jakie można faktycznie mieć, to odświeżanie (60 klatek) podczas gdy filmy są w 24 klatkach - ale mało kto ma telewizor z takim odświeżaniem, więc to w tym momencie zwykłe teoretyzowanie sobie. No i trzeba sobie pilota Bluetooth dokupić za paredziesiąt złotych, by łatwiej się ją obsługiwało, bo w zestawie go nie ma. Rozumiem, że niektórzy mogą się czuć rozgoryczeni, że konsola za niecałe (obecnie) 1500 PLN jest w stanie odtwarzać filmy BD w bardzo dobrej jakości, kiedy się wykosztowało na normalny odtwarzacz 2-3x więcej, ale to nie powód by wprowadzać innych w błąd.

Poza tym trzeba pamiętać o jednym dużym atucie PS3 - mianowicie o rozwoju oprogramowania, a co za tym idzie możliwości konsoli. Jeszcze kiedyś nie miała opcji upscalingu DVD, a dzieki update'owi ma jeden z najlepszych obecnie upscalingów na rynku. Plusem jest więc to, że zawsze się będzie miało w jej przypadku sprzęt na czasie, bo jest on uaktualniany o nowe funkcje dostępne na płytach BD na bieżąco, czego o zwykłych odtwarzaczach nie zawsze można powiedzieć.

Jak ktoś jest wideofilem pokroju tych, co zatrzymują obraz na stop-klatce, podchodzą na 50cm od telewizora i sobie porównują, to wtedy można wchodzić w różne niuanse, ale nie wiem jakim cudem stwierdziłeś, że PS3 generuje obraz z płyt BD gorszej jakości. Pomijam tutaj zresztą profesjonalne testy, które wykazują, ze PS3 w niczym stacjonarnym odtwarzaczom nie ustępuje w materii jakości, więc wciąż zastanawia mnie, skąd czerpiesz swoje dane.
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
Sprawa jest prosta, w zeszłym roku stacjonarne odtwarzacze BD były na dużo niższym poziomie niż są teraz, mam PS3 i mam dostęp do odtwarzaczy które wychodzą, bo moi znajomi je kupili więc porównując stwierdzam co napisałem wcześniej.
 

ural

New member
Tak samo jak w zeszłym roku PS3 miało starszą wersję oprogramowania współpracującego z Cellem, a obecnie ma nowsze generujące jeszcze lepszy obraz. Jak dotąd wszystkie testy potwierdzały jedynie zaskakująco dobrą jakość obrazu i dźwięku generowanego przez PS3, a nie odwrotnie, więc wciąż jestem ciekaw jakiego to porównania dokonałeś, że stwierdziłeś, że obraz generowany przez PS3 odbiega jakościowo od generowanego standardowo przez odtwarzacze stacjonarne (które umówmy się - są różnej jakości). Jeśli jesteś w stanie oglądając normalnie film dostrzec jakieś większe różnice, to winszuję, bo z reguły do wychwycenia tych różnic wykorzystuje się nieco inne narzędzia niż własne oko. Ale skoro jesteś w stanie te różnice wychwycić bez tych narzędzi, to nie pozostaje mi nic innego, niż tylko pogratulowanie doskonałego zmysłu wzroku.

Niestety testy są dość jednoznaczne w tej kwestii i PS3 wypada w nich bardzo dobrze, więc wciąż twierdzę, że sypiesz stereotypami i uprzedzeniami, zwłaszcza, że osobiście nie widzę większej różnicy między obrazem z PS3, a tym z odtwarzaczy stacjonarnych, ale może nie mam tak doskonałego oka.

Osobiście zresztą wychodzę z założenia, że najlepiej zawsze samemu sprawdzić, niż opierać się na opiniach z forów, bo z opiniami - tak jak z gustami, różnie bywa. Ale w tym wątku na temat PS3 jest nieco więcej, w tym odniesień do odtwarzaczy stacjonarnych:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=18415
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

z3

New member
Bez reklam
Test prosty jak konstrukcja cepa, 2 takie same filmy 1 telewizor, 2 kable hdmi, różne odtwarzacze. I najważniejszy punkt programu czyli zmiana weśjść podczas odtwarzania tego samego materiału. Dzięki czemu dokładnie widać co gra lepiej.

Czyli wg Ciebie softwareowa obróbka jest lepsza od hardwareowej? Proponuję porównać jakość a nie bazować na testach sprzed roku.
 

ural

New member
Pojęcie hardware'owej obróbki jest nie do końca precyzyjne, bo mówić możemy co najwyżej o chipie dedykowanym do obróbki obrazu, podczas gdy w PS3 mamy po prostu Cella, ale w każdym z tych przypadków nad pracą czuwa oprogramowanie. A co jest lepsze? Tak, w powszechnym mniemaniu hardware'owa obróbka, ale to wcale nie znaczy, że tak musi być zawsze. Weź poprawkę, że nad dedykowanymi chipami Cell ma tę przewagę, że jest elastyczny i o jego możliwościach decyduje soft. A to patrząc przyszłościowo może mu dawać przewagę. Natomiast nie wiem za bardzo co chcesz udowodnić. Cały czas piszę o testach - oprogramowanie dla Cella jest ciągle udoskonalane, a zarzutów jakościowych testy jak dotąd nie wykazały. Więc skoro jakość jest bardzo dobra, to dla użytkownika nie powinno mieć znaczenia, czy za obróbkę odpowiedzialny jest Cell i jego SPU, czy chip dedykowany.

A co do testów sprzed niecałego roku, to nie sugeruj, że w materii jakości tak wiele się od tego czasu zmieniło - więcej tutaj może dać co najwyżej nowszy codec. Mówimy o sygnale cyfrowym, a nie analogowym. Poza tym cały czas pomijasz najistotniejszy fakt - że o ile w przypadku odtwarzaczy sprzed roku jakość obrazu pozostała bez zmian (rzadkie aktualizacje firmware - o ile w ogóle), o tyle jakość generowanego obrazu przez PS3 jest ciągle podnoszona dzięki ciągłym i regularnym aktualizacjom oprogramowania konsoli (a tych było już kilkadziesiąt). Dlatego właśnie to bezpieczny zakup, bo na wsparcie producenta będzie można w tym zakresie liczyć przynajmniej jeszcze przez 5 lat, natomiast wspieranie odtwarzaczy stacjonarnych przez rok jest dużym sukcesem.

Nie będę wnikał w Twój test, bo jak pisałem takie testy są pozbawione sensu. Oko jest narzędziem niedoskonałym, każdy widzi chociażby kolory inaczej, więc takie porównania nie będą nigdy wiarygodne. I powtarzam raz jeszcze - nawet zaktualizowane testy nie stwierdzają, że jakość obrazu na PS3 jest gorsza. Jest to jak najbardziej dobrej klasy odtwarzacz filmów BD i dla 99% użytkowników wystarczający i nie dostrzegą oni żadnej różnicy w jakości (nawet gdy puści się film w 24 klatkach). Jak ktoś jest purystą i lubi sobie podziwiać stop-klatki z odległości 50cm, to pewnie dokona lepszego wyboru kupując odtwarzacz za 5000 wzwyż, bo może jakąś różnicę w jakości dostrzeże. Cały czas zmierzam do prostej konstatacji - różnica w jakości jeśli faktycznie występuje, to jest na tyle znikoma, że wręcz niezauważalna. I dla normalnego użytkownika bez znaczenia. PS3 z pewnością niczym nie ustępuje pod względem jakości obrazu odtwarzaczom w przedziale cenowym 800-2000 PLN, a oferuje znacznie większe możliwości, lepsze perspektywy odnośnie uaktualnień, w przyszłości jeszcze lepszy obraz, bardzo dobrego upscalera DVD, możliwość odtwarzania wielu mediów i formatów, itd., czyli jeśli chodzi o stosunek jakość/możliwości <-> cena, to na rynku nie ma nic lepszego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Blowy

New member
Jest już możliwość oglądania na PS3 Filmów (DIVX) z napisami bez tak zwanego " wtapiania" napisów w film jakimś zewnętrznym programem ? bo gdzieś wyczytałem ,że w starszej wersji softu nie było takiej możliwości.
 

ural

New member
Z tego co wiem, to nie ma. Tzn. może inaczej - jak dotąd były dwie opcje - albo właśnie wtapianie napisów do pliku filmowego (taka konwersja trwa na komputerze około 30 minut), albo do pliku filmowego dopisuje się (dodaje) plik z napisami (czyli bez konwersji), w taki sposób, że zarówno plik filmowy, jak i plik z napisami są w jednym pliku. Wtedy taka operacja zajmuje tyle czasu, ile zajmuje skopiowanie pliku. Ale tej drugiej metody nie próbowałem. Natomiast możliwe, że jakaś aktualizacja już wprowadziła napisy, albo wprowadzi.

Co do tej drugiej metody, to nieco poszperałem i można tego dokonać za pomocą tego oto darmowego programu: http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php - wrzucamy plik z filmem i plik z napisami i program je łączy (nie ma zatem konwersji filmu, co wiązałoby się z utratą jakości!). Cały proces trwa 2-3 minut. Potem wystarczy odpalić film na PS3 i napisy uruchamiamy w taki sam sposób, jak każde inne napisy w filmach na DVD, czy Blu-ray. Ponoć sprawdzone, więc powinno bezproblemowo działać.

Zresztą tutaj jest jakiś tutorial specjalnie dla PS3 (nas interesuje tylko okienko ustawień, nie mylić z tutorialem dotyczącym konwersji plików MKV, bo to nas tu nie interesuje):
http://www.deanbg.com/AviAddXSub/

Z ostatniej chwili - nowsze oprogramowanie dodało opcję ustawienia sygnału wyjściowego na 24hz dla filmów BD w 1080p (oczywiście przez HDMI), czyli posiadacze takich trybów w telewizorach mogą również na PS3 z tej opcji korzystać. Co przy okazji potwierdziło, jak to jest z rozwojem oprogramowania w konsoli Sony, a zatem że można liczyć na ciągły rozwój możliwości w tym zakresie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Blowy napisał:
To wracamy do punktu wyjścia :) czy jest na tą chwile jakiś odtwarzacz stacjonarny z wejściem USB ?

Jeśłi chodzi o PS3 to może ktoś miał możliwość porównania z stacjonarnym BD ?

Ten funai ma czytnik kart, ale wiadomo - USB bardziej uniwersalne.
 
Do góry