PS3 czy KINO DOMOWE - BluRay

Fabi85

New member
No właśnie... co lepiej kupić?
Jest jakaś różnica między PS3 lub zwykłym odtwarzaczem BluRay do oglądania filmów?
Jakie są + i - ?
 

agrestowy

New member
Wszystko zależy czego oczekujesz od sprzętu oraz od tego jaka masz konfigurację AV u siebie. I naprawdę wielu, wielu rzeczy takich jak gust itp.

Sprecyzuj pytanie to może uzyskasz satysfakcjonujacą odpowiedź.

pzdr
 

emil_yo

New member
Słuszna uwaga, bo otrzymasz odpowiedź, że z PS masz możliwość zagrania w gierki ;-) Natomiast jest ciekawa dyskusja na sąsiednim forum, w której uczestniczył Bodex, jeśli dobrze pamiętam. Dotyczyło to odtwarzacza BR Pioneera BDP LX71 i jego właściwości w porównaniu z tym co jest na pokładzie PS. Generalnie temat przerodził się w pyskówkę, ale kilka pierwszych postów da Ci pewien obraz sytuacji. Topic Prawie wszystkoniemający Pioneer ... Linka nie wkleję bo to chyba nieładnie ;-):hmm:

Pozdr
 

fotokrak

New member
emil_yo napisał:
Linka nie wkleję bo to chyba nieładnie ;-):hmm:

Pozdr
dlaczego nie, nikt nie przyżekał… że bedzie czytał tylko i wyłacznie to forum, jak znajdzie tu info albo linka gdzie jest dana informacja to ludzie będą tu wracać, linki to podstawa internetu od samego początku :)
:krol:szczesliwego nowego roku
 

bluray

Banned
W tej fazie rozwoju technologii BD to TYLKO i WYŁĄCZNIE PS3.
Przewaga PS3:
- uscal Audio do 88 kHz
- tryb wymuszania 50 Hz z płyt BD
- najlepszy photo slide show na rynku
- obsługa DolbyTrueHD + DTS Master Audio w wersji do LPCM po HDMI (nie wymaga wymiany ampa na nowy z w/w kodekami.
- doskonały odtwarzacz DVD z upscalem do 1080p
- sieciowe DLNA (nie pełne)
We wczesnej wersji ( 60 GB) obsługa SACD !!!
- dysk HDD jako magazyn treści wszelakich
- śmieszna cena za te cechy
- modyfikowalność ( w przyszłości) w oparciu o nieprawdopodobną wydolność 8-śmio rdzeniowego procka CELL

Nadmienię, że PIONEER dopiero zapowiedział właściwą obsługę 1080p/24 fps w nowych ekranach PDP FUGO (nastepca serii KURO) jak i w BD playerze LX91.
Ocena jak dany player dekoduje Audio HD do LPCM zawsze będzie przedmiotem manipulacji.
Radzę odpuścić wypowiedzi typu:
BD Player .... ( tu pada nazawa) robi cuda i podaje po analogu RCA niebiańskie brzmienia.
Dlaczego ?
Bo to wymusza wydanie kilku tyś pln. I nie wiadomo za co.
 
Ostatnia edycja:

macek

New member
Bez reklam
ja Ci powiem tak ps3 to bardzo dobry player BD i wciaz sie rozwija poprzez nowe FW,jakis czas temu kolega robil porownanie LX70A pionera czyli starego modelu z ps3 i roznica w obrazie praktycznie zadna moze w 1%,ale w szczegolach niewartych pieniedzy.
Ale ja poprostu chce miec u siebie(mimo posiadania ps3) nowy player ktorys z dwojki sony 5000 - pioner 91,moze dolaczy marantz 8002,
chce miec sprzet wysokiej klasy i juz. i wcale nie mowie,ze bedzie 100 razy lepszy od ps3.

jedyna wada ps3 to chyba glosna praca wentylatorow.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a propos upscal'u, dzis razem z dziewczyna ogladalismy "Mamm Mia" na xvid, objetosc ok. 700 mb z polskim lektorem na PS 3 i... jakosc moznaby rzec bardzo dobra. Sam bylem zaskoczony. :D Aha. Ogladalismy na projektorze, obraz 92 '
 

gazza

New member
bluray ujął to zgrabnie i w zasadzie nic więcej nie potrzeba wyjaśniać.

Posiadam PS3 i polecam ją każdemu miłośnikowi BD. Drugiego takiego multimedialnego kombajna nie ma!
 

Newion

New member
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
bitstream Dolby TrueHD i dtsMA to strumień bitów z zakodowaną treścią - czyli w tych przypadkach wielościeżkowym dźwiękiem o najwyższych parametrach, nieosiągalnych dla innych niż HDMI 1.3 sposobach połączeń.
Po odkodowaniu jest to LPCM. Wtedy wystarcza HDMI 1.1.

Odkodowanie do LPCM może mieć miejsce:
- w playerze (np. PS3)
- w ampie jeśli otrzyma po HDMI 1.3 bitstream z playera

PS3 wybrano odkodowanie pokładowe (on board).
Od poczatku było Dolby True HD ( jest logo na obudowie) zaś od kwietnia 2008 dodano w fw 2.3 dts MA.
SONY jako wydawca BD preferuje bezstratne LPCM aby uniknąć opłat licencyjnych.
link do wiedzy niemal źródłowej:
http://www.highdefdigest.com/news/s..._FAQ:_Blu-ray_and_HD_DVD_Audio_Explained/1064
 
do @bluray

Mam amp Pioneera który ma procesory DD 5.1 i DTS, nie ma łącza HDMI, kolumny w układzie 5.1.

Co uzyskam podłączając do niego PS3 kablem optycznym jeżeli odtwarzana przez PS3 płyta bedzie zawierała dżwięk w formatach "wyzszych niż" DD 5.1 i DTS?

Co uzyskam posiadając amp z HDMI podłączony kablem HDMI z PS3 a zestaw ten grałby na kolumnach w układzie 5.1?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
bluray napisał:
bitstream Dolby TrueHD i dtsMA to strumień bitów z zakodowaną treścią - czyli w tych przypadkach wielościeżkowym dźwiękiem o najwyższych parametrach, nieosiągalnych dla innych niż HDMI 1.3 sposobach połączeń.
Po odkodowaniu jest to LPCM. Wtedy wystarcza HDMI 1.1.

Odkodowanie do LPCM może mieć miejsce:
- w playerze (np. PS3)
- w ampie jeśli otrzyma po HDMI 1.3 bitstream z playera

PS3 wybrano odkodowanie pokładowe (on board).
Od poczatku było Dolby True HD ( jest logo na obudowie) zaś od kwietnia 2008 dodano w fw 2.3 dts MA.
SONY jako wydawca BD preferuje bezstratne LPCM aby uniknąć opłat licencyjnych.
link do wiedzy niemal źródłowej:
http://www.highdefdigest.com/news/s..._FAQ:_Blu-ray_and_HD_DVD_Audio_Explained/1064


czyli amplituner nie musi mieć dekodera dolby tru hd tylko łącze hdmi np.1.1 i usłyszymy dzięk dolby tru hd jako LCPM?

Do smok wawelski .
Wyższe formaty są kompatybilne w dół dlatego po połączeniu kablem optyk będzie dzwięk DD ale nie jestem 100% pewny
 

Sych

New member
Ja bym wolał PS3, ale kobieta mi nie pozwoliła i kupiłem BD350 i jestem super zadowolony:) A co Wy divixy oglądacie przez BR?? Jak jakość;)?
 

Ares78

New member
Sych napisał:
Ja bym wolał PS3, ale kobieta mi nie pozwoliła i kupiłem BD350 i jestem super zadowolony:) A co Wy divixy oglądacie przez BR?? Jak jakość;)?
Ah te kobiety, ja generalnie jestem fanem korzystania z PS3 w roli odtwarzacza BD jeśli chodzi o Divix to obsługuje, ale oglądanie powiedzmy z 2m to katorga z większej odległości jakość obrazu ma akceptowalny poziom. Ja zdecydowałem się na konsole z racji bardzo wygodnego przeglądania zdjęć (korzystam z lustrzanki więc zdjęcie zajmuje często ponad 20MB) swobdne obracanie, zoomowanie etc. 350 też jest zacna więc nie masz co narzekać ;)
 
Ostatnia edycja:

maxthebest

New member
onkyo sr606+ps3 odtwarzanie

a ja oglądałem filmy z konsoli wpiętej do tv w bajecznej jakości, teraz zachciało mi się lepszego dźwięku, niz tylko z głosników tv, nowych formatów, nowego ampli, solidnych kolumn i co??...mam rodziałkę 576p :( :( Porażka!..mogę sobie co najwyżej muzyczki posłuchać....Nikt nie wie dlaczego tak się dzieje...
 

MMrozo

New member
Dodam tylko, że na PS3 nie jest zbyt wygodne zmienianie audio (np. nie ma opisu polski tylko inny) jak i napisów. Przy wielu ścieżkach jest to kłopotliwe, gdyż trzeba wybierać z menu. Pewnym mankamentem może być też uniwersalność dokładniej rozbudowane menu plejstona, nie można po prostu włożyć płyty i nacisnąć play. Ogólnie uważam, że na dzień dzisiejszy jest to optymalne rozwiązanie ale jak ceny stacjonarnych odtwarzaczy BD spadną do cen DVD to na pewno kupię.

Pozdrawiam
 
Do góry