Jaki wybrać odtwarzacz Blu-Ray ?

MARKO-70

New member
Witam

Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza Blu- Ray Sony . Posiadam amplituner STR- DA 1200 ES , telewizor KDS-55A200. Kolumny JBL seria E-80. Przeczytałem większość postów w tym temacie i dalej jestem w kropce!
Jedni chwalą 300/500 inni znowu serię 350/550. Który model byłby dla mojego zestawu najodpowiedniejszy. Proszę o radę.
 

BoDeX

New member
Przecież jego amp. nie ma dekoderów HD Audio !!!

Wybierz pomiędzy Sony 550 a Panasem 55 - mają 7.1 i wszystko dekodują na pokładzie.


PS. Chyba, że dekoduje multichanel PCM i tak poda z playera .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zn21

Member
wydaje się, że obecnie nabardzie zawansowaną technologię ma Panasonic a Sony niestety o jedną generację starszą.
 

BoDeX

New member
Skąd takie wnioski - jakieś podstawy ?

Oby dwie serie budżetowych playerów są zbudowane na bardzo
zaawansowanych SOC-ach

Sony 350 i 550 na NEC-u jak we flagowcu 5000ES
Panas 35 i 55 na UniPhier jaki siedzi np. w DENONie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

janusz

New member
Bez reklam
Modele Sony i Panasonica (a także Samsunga) ukazały sie niemal równolegle i prezentują zbliżony poziom technologiczny. Nieco inaczej potraktowano jakość. Panasonic próbuje troszkę drożej, ale czy ma to wpływ na obraz i dźwięk? to pytanie do osób które testowały te urządzenia. Sądząc po testach publikowanych w internecie prezentują się podobnie, choć są zastrzeżenia co do jakości wykonania urządzeń Sony. Niemniej jednak wydaje się, iż nie warto sięgać do starych modeli tj. 300/500, bo są technologicznie przestarzałe, a ich cena mało atrakcyjna (nawet jeżeli zewnętrznie prezentują się lepiej).
 

TheHX

New member
Witam. Zaczynam zabawę od nowa... W 1995 r. sprawiłem sobie LaserDisk z kilkoma pierwszymi płytami w AC3. 3 lata później przyglądałem się rewolucji DVD, kupiłem pierwsze płyty. W 1999 r. w radiu prowadziłem program poświęcony tematyce DVD - od filmów po sprzęt. Moim prezentem gwiazdkowym w 2000 roku był odtwarzacz DVD - Sony 535 za 1950 zł ( cena z giełdy, o 1050 taniej, niż w sklepie..) Dziś staję przed decyzją zakupu kolejnego z moich kilku odtwarzaczy :) - tym razem oczywiście w standardzie BR.
Nie mam wymagań - dźwięk "tylko" 5.1 plus DTS i nie zamierzam wymieniać amplitunera w najbliższych długich miesiącach (wejście dźwięku coax/spdif). 1 małe dziecko, 1 trochę większe - nie ma jak nawet przyzwoicie (głośno znaczy się..) odsłuchiwać. Pozostaje zatem oglądanie..Ze względu na wymiary meblo (niestety) wybór padł na tośkę Regzę Z3030 37" ( 92 cm szer ).
Tu na forum szukam porady - co wybrać i czy już wybrać. Odtwarzacz ma czytać płyty BD, ew. nagrywane BD, DVD-R DL. Plusów raczej nie używam, choć mam kilka plusowych DL.
A może to jeszcze za wcześnie ? Może warto poczekać z pół roku, kiedy ceny sprzętu powinny znacząco spaść, tak jak dziś za 90 zł kupimy podstawowy odtwarzacz DVD ?
Co szanowne koleżeństwo proponuje "żółtodziobowi" ?:)
 
Ostatnia edycja:

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od 2 tygodni mam Samsunga BD 2500 - i jestem z niego oczywiście zadowolony - obraz rewelacyjny - dźwiękowo - również - choć co prawda podłączony mam tylko optycznie :).
 

Gucio50

New member
Bez reklam
wujo1 napisał:
kupuj 350 ma wszystko to co 300 550 500 poza podświetlanym pilotem i 7.1 analogowo

To nieprawda. Mobor, co prawda wygania mnie z tego forum, wyzywa od zrobionych w bambuko, ale nie ma racji w tej sprawie.

Za około 400zł więcej S550 daje następną wersję BD-Live i zadne pokrzykiwania tego nie zmienią.

Jest tak:-
- 550 ma dekoder audio więcej, HD Master Audio,
- ma podświetlany pilot, co jest przydane przy ogladaniu w warunkach normalnie występujących, to jest przy lekkim zaciemnieniu pokoju,
- ma BD-Live w wersji 2.0 zamiast tego 350 ma Bonus-View w wersji 1.0
w przyszłej aktualizacji ma też to mieć 350-tka, trzeba przyznać.

Na skapiec.pl dzisiaj różnią się o 400zł.

Sam ocenić musisz, co chcesz mieć. Najlepiej idź tak jak ja do MM i zapytaj sprzedawcy. Potem zobacz na wikipedii czym różni się Bonus-View 1.1 od BD-Live 2.0. http://en.wikipedia.org/wiki/BD-LIVE#Player_profiles

Z tym dekoderem Master Audio HD to rzeczywiście żadna łaska, większość amplitunerów ma ten dekoder, ale jak nie ma ... ...

Zrób staranne rozeznanie, poświęć trochę czasu. Niestety wujo1 powtarza NIE SWOJE poglądy i niestety wg mnie nie ma racji. Co nie przeszkadza mi specjalnie, jest kolegą z tego forum a za Technicks-a lubie go, sam maiałem takiego samego kiedyś :krol:

Rozumiem taka postawę. Szkoda mi 400zł za S550, wystarczy mi to co ma S350. To jest postawa O.K.

Nie rozumiem takiej. Po co dawać 400zł za IDENTYCZNY model różniący się jedynie ceną. Jest nieprawdziwa, może się zdarzyć że ktoś uwierzy w to i potem będzie miał pretensje.


Ja kupiłem S550, chciałem mieć pilota podświetlanego. U mnie w MM stały oba obok siebie, znajomy sprzedawca :)grin: ) pozwolił mi poodtwarzać moje płyty z kamery AVCHD i po godzinie oglądania, zagladania i majstrowanie razem z synem uznaliśmy że warto nie wypić 5-6 flaszek wódki ... ..._
 
Ostatnia edycja:

wiespaw

New member
Witam,czy masz możliwość sprawdzenia czy po HDMI odtwarza dźwięk,mam taki amplituner i u mnie dźwięk przechodzi przez amplituner do tv ale amplituner nie odtwarza dźwięku-podłączony mam dekoder Multimedii.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MARKO-70

New member
Witam jeszcze nie dokonałem zakupu .
Na razie mam podłączone DVD Sony NS-92 poprzez HDMI do telewizora i coaxialem do amplitunera i nie mam żadnych problemów z dzwiękiem i obrazem.
 

wiespaw

New member
Przy takim połączeniu ja też nie mam problemów z dźwiękiem bo idzie coaxem albo optykiem,spróbuj samym kablem HDMI połączyć odtwarzacz z amplitunerem,coax lub optyk nie może być połączony i czy wtedy amlituner odtworzy dźwięk,według instrukcji nie powinien ale w SONY twierdzą że powinien.Jeśli po HDMI nie będzie dźwięku to wybór będzie łatwiejszy.
 

TheHX

New member
to po co zatem warto sięgnąć ? Mając do dyspozycji w zasadzie wyłącznie 5.1 lub DTS po światłowodzie lub koaksjalu. Ja tam w dźwięk raczej nie będę inwestował przez najbliższe długie miesiące, wystarczy mi i tak co mam, bo ze względu na dzieci i tak nie mogę przyzwoicie odsłuchiwać. Mój amp nie ma hdmi. Czy zatem czekać jeszcze kilka miesięcy czy sięgać już po coś ? Zastanawiam się pomiędzy soniakiem 350 a panasem 35. Różnica w cenie odczuwalna, na kilkanaście dobrych litrów czeskiego polskiego spirytusu wystarczy.
pzdr

ps - a może poczekać mimo wszystko jeszcze z pół roku i kupić odtwarzacz wszystkoczytający br rodem z "xinghzhinyangpingtang" ?:) Pewnie w czerwcu będą zalegały półki hipermarketów, biedronek i lidlów po 199 zł...
 
Ostatnia edycja:

MARKO-70

New member
Podziękowanie za rady.

Witam

Dziękuję za pomoc w wyborze Blu-Ray-a .
Właśnie zakupiłem S-550 , idę go rozpakować i podłączyć .:D:D:D
 

piskle smoka

New member
Witam i przylacze sie do tematu.Poszukuje odtwarzacza BR w kwocie do 350 euro.Mial by on b.dobrze odtwarzac obraz HD jak rowniez DVD.Jak do tej pory moja uwaga skupila sie na Panasonic DMP-BD55 ale na innym forum stwierdzono ze skaler w nim niebedzie lepiej dzialal niz w Denonie 1730,a na tym mi rowniez bardzo zalezy.Mam plazme PANASONICA 50cali full HD i z dvd chcialbym uzyskac lepsza jakosc niz z/w wymienionego dvd.
 

mare37

Banned
kolo wtorku bede mial samsunga 2500 to napisze jak to działa
cale zycie kupowalem sprzet panasonica..i juz nie kupie tego zlomu.
mialem 4 aparaty cyfrowe lumixa odsprzedawalem, bo dno kompletne
wiec juz nie ufam tej firmie..serwis tez typu odczep sie kliencie..to samo infolinia..zbywaja na kazdym kroku i albo nic nie odpisza albo do serwisu odsylaja..kto chce niech kupuje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ZF

New member
Niestety opinia pochopna.

wujo1 napisał:
kupuj 350 ma wszystko to co 300 550 500 poza podświetlanym pilotem i 7.1 analogowo
Nowe modele SONY mają problemy z odtwarzaniem płyt nagrywalnych.
Ostrożnie więc. Pilot podświetlany to nie jest najważniejsza rzecz.
Tych problemów nie miały odtwarzacze serii 300 i 500.
 

srkrdm

New member
d o sony nawet nie podchoc niewarte swojej ceny wlasciwie nie warte zadnej ceny.panasonik szybko daje updaty do odtwarzaczy a updaty sony poprostu nie dzialaja pozatym "p" ma wiecej funkcj
 
Do góry