AVCHD a Blue-Ray, Jak nagrać płytę ???

Shark_Gdynia

New member
Witam
Jestem posiadaczem kamery Panasonic HDC-SD5. Posiadam również odtwarzacz Bluer-Ray Samusng P1500 (taki, który idealnie czyta płyty w formacie AVCHD). Mam pytanie...
Jak nagrać płytę na komputerze mając pliki z kamery (MTS lub M2TS).
Posiadam program tsMuxer, który idealnie łączy pliki i można je oglądać na kompie. Program ten posiada również opcję - "nagrania płyty Blue-Ray", jednak nie działa to na moim Samsungu P1500.
Co mam zrobić ? Nie zależy mi na programach, które mi będą kazałykompresować czy montować moje pliki, porpostu chciałbym je nagrać jak leci i oglądać...

Może ktoś wie jak powinna wygądać struktura płyty Blue-Ray ?

Dziękuję za wszelką pomoc...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Shark_Gdynia napisał:
... ... może ktoś wie jak powinna wygądać struktura płyty Blue-Ray ... ...

Nie ma znaczenia czy nagrasz płytę Blu-Ray czy AVCHD. Moim zdaniem szkoda drogiego nosnika ( Blu-Ray ) dla filmu, który nie przekracza 35-35 minut minut lub 70 minut dla DVD DoubleLayer.
Filmy AVCHD nagrywane są na płyty DVD, DVD DL lub DVD 8cm. Mój odtwarzacz odtwarza +R/-R/+RW/-RW a więc wszystkie :-D

Jak nagrać płytę "czytaną" przez odtwarzacze Blu-Ray/AVCHD?
Sposobów jest wiele.

1. Możesz przeglądnąc internet, google i wikipedię i zapoznać się ze specyfikacją, potem zmajstrować taka płytę. Nie jest to zbyt trywialne, ale jak zechcesz to dasz radę.
2. Do kamery masz dołączony "producer", mozesz go uzyć, "... ...nagrać jak leci i oglądać ... ..."
3. Kupisz Nero 9,
4. Kupisz Pinnacle Studio 12.1 Plus lub Ultimate
5. ... ...

Ja do Nero 9 "się zniechęciłem", do edycji filmów, menu, efekty itd. itp. używam Pinnacle 12.1 Plus :eek:.
Jest wg mnie O.K. Pomimo pewnych wad, jak np straaaaaasznie długi czas renderowania, mniej więcej 5 razy czas rzeczywisty filmu :confused: . 10 minut filmu renderuje się do 50minut. :p


Zanim cokolwiek zrobisz, zadzwoń na infolinię Samsung-a i zapytaj jaka ma być ta płyta dla bd-p1500 :-D


Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Do góry