Funai B1-M110 Blu-ray/DVD/CD/DivX/JPEG/MP3/WMA.

Gucio50

New member
Bez reklam
Blowy napisał:
... ... ... są jakieś problemy z divix+napisy txt ?
Jak na Funai 1000zł to trochę drogo, ale poczekaj 3 miesiące a napewno zejdzie z ceną do Sharpa, Samsunga czyli około 800-850zł (skapiec.pl)
 

M68

New member
W tej cenie to raczej nikła szansa na dobrą sprzedaż. Za 50-60% można kupić nowe Samsungi 1400/1500 lub choćby "polsko-chińską" Mantę ;)
 

ziut

New member
Wlasnie nabylem B1-M110 i mam duzy problem z obrazem a dokladniej z kolorami. Odtwarzacz podlaczony jest do ampli denona AVR1908 przez HDMI a do tego takze przez HDMI podlaczony jest projektor. Po odpaleniu plyty BD pojawil sie komunikat "because bluray is a new format not all features may play on every bluray device. Check with your manufacturer or firmware updates for maximize abillity - czy jakos tak". Obraz jest, dzwiek jest (ale tylko DolbyDigital oO) ale niestety kolory sa "walniete" tzn wszystko rozowo-fioletowo-zielone. Odpalilem plyte DVD i to samo. Kombinowalem z rozymi ustawieniami w ampli (HDMI VIDEO SETUP - color <RGB> lub <YCbCr>) ale nie bylo zadnej zmiany. Grzebanie w setupie odtwarzacza tez bez rezultatu. Byc moze cos przeoczylem. Pamietam, ze kiedys byl podobny problem z odtwrzaczem DVD ale po wylaczeniu ampli i ponownym uruchomeniu wszystko wrocilo do normy tzn kolory byly poprawne. Gdzie powinienem szukac przyczyny - firmware czy setup odtwarzacza BD i ampli??? a moze kabel??

add
przy bezposrednim podlaczeniu BD do proja efekt jest ten sam. stosowalem 3 rozne kable HDMI w tym monster M 1000.
Podlaczenie BD do proja przez komponent daje poprawne kolory ale wiadomo - rozdzielczosc i jakosc obrazu jest wowczas slaba a nie o to tutaj chodzi

add
podlaczylem do TV przez HDMI i kolory sa poprawne. czyzby jakis konfilkt projektor vs odtwarzeczBD ??????
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Odświeżę troche wątek, mam prośbę ( pytanie )
czy ktoś się spotkał z updated do tytułowego Funaia B1-M110 czy w ogóle jest jakiś updated do tego modelu ?
Będę bardzo wdzięczny za ewentualne linki lub odpowiedz.
Pozdr
 

damian820927

New member
Bez reklam
bob608 dziękuje za link ale niestety nic o updatedcie, chodzi mi głównie o odtwarzanie plików mvk. których ten odtwarzacz nie czyta :( wiem, że to brat Onkyo, Denona, Marantza i Philipsa ale nie próbowałbym wgrywać updatu innych producentów do tego Funaia. Elektronika jest ta sama ale softy już nie do końca chociaż menu Onkyo i Funai jest identyczne.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś info będę wdzięczny.
Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie
 

pkomp

New member
a jakie chcesz info?toż to badziew który nigdy nie będzie miał takiej funkcjonalności...divx dali z łaski bo wstyd w ocbecnych czasach nie odtwarzać tego marnego formaciku
 

damian820927

New member
Bez reklam
Badziew jak badziew tak samo jak Denon BD 1800, Onkyo DV BD 606, Marantz, Philips BDP 7200 bo to ta sama elektronika tylko inny soft i front. Ale za to ten badziew wszystko mi czyta oprócz mvk.
A info chce takie kiedyś był dostępny updated na stronie Funai.us który dawał możliwość odtwarzania mvk, ale niestety go już nie ma na tej stronie :( po za tym do twojej wiadomości pkomp funkcjonalność związana z formatami odczytu to kwestia softu.
Może ktoś updatował tego Funaia proszę o info, a nie uwagi czy badziew czy nie...
 

pkomp

New member
po za tym do twojej wiadomości pkomp funkcjonalność związana z formatami odczytu to kwestia softu - chciałbys żeby tak było...niestety tak nie jest
 

Horhe Ortega

New member
Ja mam badziew w wersji BDP 7200-chyba z 4-5 oficjalnych-łatwo dostępnych aktualizacji , z których żadna nie daje nawet divx'a.Problemu nie ma , bo wszystko czyta mi TV z pena/HDD.Te modele raczej nigdy nie łykną mkv-ale mają swoje inne zalety.Mnie np. raduje ciężar klocka.:cool:
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
Ponawiam pytanie o upgrade firmware do Funai.

Ja problem mkv rozwiązałem nagrywaniem na płytę DVD-R/RW (i + i -) w formacie AVCHD programem multiAVCHD. Ale tak było na początku ... teraz odtwarzam sieciowo za pomocą jakiegoś chińskiego bzdetu.
 
Do góry