Sony BDP-S550 vs Samsung BD-P2500

Gucio50

New member
Bez reklam
Jestem zdecydowany kupić jeden z nich. Do tej pory miałem 2 letni Samsung BD-P100, w lipcu kupiłem Sony BD-S500.

Samsunga sprzedaję na allegro za 300 a jak go sprzedam to wystawię sony za 500-600zł i chcę kupić "z podłączeniem do internetu"

Ale nie wiem który. Ze stron danych technicznych wynika że są takie same :confused: :confused: :confused: , Panasonica 50-tki nie kupię bo się na Panasonica obraziłem :mrgreen:


Proszę o radę, najchętniej w oparciu o własne doświadczenia.

p.s.
z tych "starych" byłem/jestem naprawdę zadowolony ele pragne "tego internetu", w telewizorze zresztą też. ;)
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Ja też niedawno szukałem który lepszy i wydaje się ze sony
lepsze w sony video 12 bitów / 148,5 MHz
Samsung 10 bitow/108 MhHz
dotatkowo sony pisze o szybkim starcie 6 sek. niewiadomo jak w samsungu.
samsung nie ma dekodera HD DTS za to po aktualizacji softu ma divx ale kto ogląda divx na Blu rayu.
 
Ostatnia edycja:

macek

New member
Bez reklam
sony 550,ewentualnie nowy model sony s5000,lub panas 55,chyba ze poczekasz na pionka 91,ja tak zrobie i dopiero dokonam wyboru,a narazie mam ps3.
 

mobor

Banned
Ktoś bardzo ładnie podsumował muzyczność 550 w tescie na konkurencyjnym forum :

zacytuję:

"350/550 to ubodzy krewni, taka zubożała szlachta, niby tytuł szlachecki jest ale ciemno, bidno i splendoru niet. 550-ka dostaje ode mnie czerwona kartkę za logiczną niemożliwość jej otwarcia. Poza tym 350/550 zalata tanizną i bazarem, no cóż w porównaniu do 5000ES tak to wygląda. To tak jak by porównać prawdziwe Ferrari do kaczki-amfibii Pana Samochodzika: niby i to ferrari i to ferrari ale wiadomo co każdy by wybrał

550 grał do doopy. Od 550-ki po analogu grają lepiej stare, kilku-/kilkunastoletnie odtwarzacze CD od Yamahy, Pioneera czy Sony, do kupienia na alledrogo za kilka stówek (w perfekcyjnym stanie), o markach audiofilskich typu Arcam, Marantz KI czi inne nie wspominając.

Pozdrawiam

POZDRAWIAM

pmcomp"

koniec cytatu
 

jaroslawp

New member
mobor napisał:
<<...550 grał do doopy. Od 550-ki po analogu grają lepiej stare, ...>>
Też czytałem tą wypowiedź.
Pytanie czy dla posiadacza ampli z aktualnymi dekoderami ma to jakieś większe znaczenie? No chyba, że podzespoły są lepsze niż w posiadanym wzmacniaczu.
Pomijając więc kwestię audio i wracając do tematu wątku: S550 czy P2500?
Może jednak samsung - biorąc pod uwagę reona na pokładzie?
 

mobor

Banned
Jak ktoś ma dobre ampli - po co zatem kupować 550 ? Dla szpanu ? Lepszego samopoczucia ze się ma "wyzszy" model ? Zalatuje zwykłym snobizmem. W takim wypadku wystarczy spokojnie S350 a dla faktycznych fanów bezkompromisowości pozostaje /TYLKO/ model 5000 /ale do tego trzeba miec nie lada graty aby nóc wykorzystać jego potencjał/
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mobor napisał:
... ... 350/550 to ubodzy krewni, taka zubożała szlachta, niby tytuł szlachecki jest ale ciemno, bidno i splendoru niet. 550-ka dostaje ode mnie czerwona kartkę ... ...

Drogi Moborze, nie lubisz Sony, S550 w szczególności, co nawet taki głupek jak ja już zrozumiał. Ciekaw jestem jakiego Playera BR masz Ty i czy wogóle masz?


Co do Sony 5000 i Sony 2000 to ich w europie NIE MA, przynajmniej na razie. Patrzyłem na ich parametry i poza luksusowością konstrukcji mechanicznej niczum od Samsunga-2500 się nie różnią.

Zresztą S2000 i S500, którego właśnie wystawiam na allegro, są na chassis Sigma, wiec go nie chcę. :p

S550 i S5000 są na tym samym chassis NEC MC-10068SF1, uznanym na www.blu-ray.com za wiodącą na dziś platformę Blu-Ray Players.

Chyba pójdę za Twoją radą i kupię jednak S550, dzięki za pomoc. ;)
Dźwięku "po analogu" nie słucham, nie mam odpowienich kabelków, tylko po HDMI to badziewność S550 w tym zakresie mnie nie dotyczy :eek:

Jeszcze raz dziękuję za cenne rady i spieszę do sklepu, czego i Wam wszystkim życzę, majac kolejną zgodę mojej żony. :krol:

Widziałem Blu-Ray Onkyo, ale na niego szkoda mi pieniędzy. Jakbym miał kupić S5000ES lub tego Onkyo, przy porównywalnych parametrach to mając nadmiar gotówki, wybrał bym Onkyo. Ale to kwestia gustu i jak wiadomo o nich się nie dyskutuje ^*


^* de gustibys non discutandum, czyli jeden lubi czekoladę, a drugiemu nogi sie pocą :D
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
1) To nie ja robiłem TEST tylko ktoś inny. I to jego słowa cytowałeś w odniesieniu do mnie
2) Mam obecnie 2 playery...SONY... S300 i 350 Znam ich wady i zalety
WOLNY jestem od tego by chwalić to co się ma a zwalczać to czego się nie ma. Jesli sprzęt ma jakiś brak - opisuję go. Jeżeli jakaś jego część jest zbudowana solidnie - będę o tym pisał wprost po to by pomóc innym w wyborze Kazdy moj sprzet kupuję jednak swiadomie - nie po to by po 3 miesiacach go sprzedawac. W najblizszym czasie nie zanosi się na żadną sensowną premierę w tym segmencie rynku odtwarzaczy BD dlatego wybrałem modele co do których mam pewność że sprawdzą się w ciągu najblizszych +/- 12 miesiecy
3) S350 ma dokladnie ten sam "chasiis" jak to ladnie nazwales choc błędnie bo chassis oznacza zupełnie cos innego. Mają natomiast te same układy SoC- tak samo jak S350 która też jest na NEC'u.
Mając amplituner z dekoderami, zupełnie irracjonalne jest dopłacalnie 30-40% za FATALNY tor audio w 550 - a jest to jedyna rzecz która różni 550 od 350
Ale to nie moje pieniadze wydajesz :)
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
mobor napisał:
1) ... to nie ja robiłem TEST tylko ktoś inny ... ...
A ty co? Niezgadzasz się z nim i go cytujesz? Wyraźnie czuło się przyjemnoś w pisaniu że S550 to śmieć. Być może, ale jak już napisałeś, to się nie wypieraj.

To Mickiewicz wypierał się, że sam napisał Pana Tadeusza, na posterunku carskiej ochrany.
Twierdził że podyktował mu go Juliusz Słowacki! :D

mobor napisał:
1) ... ... dokladnie ten sam "chasiis" jak to ladnie nazwales choc błędnie bo chassis oznacza zupełnie cos innego ... ...

No to na koniec "się pokłócę", bo sam temat dla mnie jest EOT, wpłaciłem bowiem 1100zł w sklepie internetowym i mam otrzymać jutro S550, tak więc przez kilka dni będę miał i 500 i 550, porównam.
5-setkę wystawiam na allegor za 7-setek

Ja stary ( 58l ), krótkofalowiec i radioamator, lepiej od Ciebie wiem co to jest chassis^*. :p
To platforma, baza funkcjonalna lub konstrukcyjna.
Np chassis mojego komputera to Windows Vista Ultimate, albo w innym znaczeniu płyta GigaByte DT-6779-PK ;)

Masz jenak rację w głębszym sensie, chassis to żargon, który być może dopuszcalny jest w rozmowach na podwórku za śmietnikiem, ale nie w śród kulturalnych i wykształconych ludzi na ogólnodostępnym forum.
Wstdzę się i sorry ... ... :(






^* wikipedia.org
chassis (czyt. szassi) - słowo dotarło do polszczyzny z języka angielskiego (źródłowo wywodzi się z łaciny: capsa, następnie z francuskiego châssis). Ma wiele znaczeń w różnych dziedzinach:
  • w elektronice - bazowy element konstrukcyjny urządzeń elektronicznych (m.in. telewizorów, radioodbiorników, monitorów i laptopów). Określenie używane do określenia wytrawionej płytki drukowanej albo ramy metalowej, stanowiącej zasadniczy konstrukcyjny moduł urządzenia, do którego mocowane są jego elementy
  • w motoryzacji - podwozie, rama konstrukcyjna pojazdu
 
Ostatnia edycja:

wujo1

New member
widzę że mobor nie lubisz 500 i 550 moja 350 narazie z tego co patrzyłem z tatą to ma takie same funkcje co 550 . sony 550 kupowanie jej jest bez sensu ;)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
wujo1 napisał:
... ... narazie z tego co patrzyłem z tatą to ma takie same funkcje co 550 . sony 550 kupowanie jej jest bez sensu ... ...

Okulista albo biała laska. :grin: ,Popatrz na stronie sony.pl jakie są różnice. Jest ich kilka.

Począwszy od najmniej dla mnie ważnej 350 nie posiada Dekedore HD Master Audio. Ponieważ HD Ma Audio zamierzam słuchać i tak przez BitStream przez kabel HDMI, dla mnie do pominiecia.

Ale jest różnica fundamentalna. Gniazdo USB. Słuzące miedzy innymi do nagrywania z internetu dodatków BD-Live do filmów i koncertów.
Powstaje w ramach BD-Live cała gama interaktywnych usług, dlatego uwazam po internecie przez gniazdo ethernet, gniazdo USB za najistotniejszą różnicę.


NIE POPEŁNIJCIE moich błedów.

Najpierw kupiłem Samsunga BDP-100, który nie czytał płyt AVCHD
INNYCH 2 lata temu nie było
Podem kupiłem Sony S500, który NIE miał internetu i BD-Live
Na początku tego roku innych nie było, a mam płyty AVCHD

Tak teraz NIE warto kupować bez BD-Live i gniazda USB. Zwłaszcza że nowy firmware dla tego gniazda przyniesć moze miłe niespodzianki. :krol:
 

mobor

Banned
Oj Gucio - znowy bredzisz. Ty chłopie na prawdę mylisz fakty i wierz mi- nie znasz się na sprzęcie :)


BDPS350 ma WSZYSTKIE dekodery jakie ma S550. Powtarzam raz jeszcze WSZYSTKIE !!! Jedyna rzecz jakiej nie robi to nie dekoduje wewnętrznie do PCM dzwieku HD MA ale wysyła go jako Bitstream wiec kazdy ko ma amplituner z nowymi dekoderami nie bedzie miec ZADNYCH problemów z jakimkolwiek dzwiekiem. Powiem więcej - cała płyta główna obu odtwarzaczy jest identyczna !! Roznica polega na nieco innej, powiekszonej płytce z analogowym /ale "do doopy"/ torem audio w modelu 550
Kwestia HD MA dekodowanego na pokladzie 350 bedzie rozwiazana tak samo jak kwestia TrueHD w S300 tzn poprzez aktualizację firmwaru ponieważ na razie opcja ta jest przyblokowana aby napędzić klientów na zakup modelu droższego. Cała elektronika odpowiedzialna za dekodowane audio /czyli chip NEC/ jest w obu modelach identyczna

Po wtóre, S350 posiada PEŁNE wsparcie dla BD LIVE 2.0 tzn ma port USB oraz LAN

Apeluję Guciu - nie siej zamieszania na forum podając NIEPRAWDZIWE informacje na temat sprzętu. Mogłeś kupić 350 i miałbyś dokładnie tą samą funkcjonalność przyz alozeniu ze masz amplituner z dekoderami /bo puszczanie zdekodowanego audio z 550 to profanacja dźwięku/ . :D
 
Ostatnia edycja:

wujo1

New member
ma 350 jest w menu odtwarzacza z tyły i w instrukcji
ja tez powtarzam ma USB,LAN i po aktualizacji też wsparcie dla BD-Live :p
sam mam i chyba bym nie wymyślał co nie ;)



Sony przygotowało aktualizację oprogramowania dla odtwarzacza Blu-ray BDP-S350. Kilka miesięcy temu koncern zapowiedział wprowadzenie nowszej wersji oprogramowania i dotrzymał słowa.
Zmiany w bardzo istotny sposób, zwiększają funkcjonalność playera – dodana została obsługa BD-Live oraz poprawiono kompatybilność funkcji BD-Java (filmy blu-ray). Dzięki tym udoskonaleniom, odtwarzacz zdaniem koncernu jest teraz w pełni zgodny z profilem Blu-ray 2.0. Warto podkreślić, że są to zmiany idące w dobrym kierunku, ponieważ jak pokazuje historia, poprzednie modele odtwarzaczy Blu-ray (różnych producentów) nie zawsze mogły doczekać aktualizacji oprogramowania.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mobor napisał:
,,, ,,, obawiam się ze Gucio i tak Ci nie uwierzy... ...

Dlaczego nie, zwłaszcza, że nie wymyślam sobie tego co pisze tylko biorę te informacje z sony.pl i blu-ray.com

Na obu tych stronach jest info ze 550 ma port USB a 350 nie.

350 kosztuje wg skapiec.pl 800z a 550 zapłaciłem dzisiaj 1050 z transportem kurierem do Wroc ławia. Pewnie przepłaciłem, wg Ciebie, ale przeżyję to jakoś.

Jutro wieczorem będę wiedział "organoleptycznie" co różni S500, S350 i S550.
S500 mam a sąsiad przychodzi na pijaństeo ze swoim 350. Dla samego tego kupiłem 1,5 litra Maximusa i osmiornicę (1,5 kg) , czas mamy do rana ... ...





Mobor, jestem Twoim kolegą na tym forum. :)
Nie kazdy pies co się łasi to przyjaciel a nie kady co szczeka to wróg.
 
Do góry