Panasonic BD10 i kilka pytań

Koriolan

New member
Witam
wczoraj kupiłem BD10A. W zasadzie przymierzałem się do dobrego DVD (np Panasonic S100), ale okazało się nie do dostania.
Podłączyłem go przez HDMI do plazmy -Viera Link działa; do amplitunera Sony po coaxie (ampli nie ma HDMI).
Jednym przyciskiem uruchamia się TV i BD. Niestety nawet wtedy gdy chcę użyć tego BD jako CD playera- włącza się również TV. Wyłaczenie TV powoduje wyłaczenie BD. Czy można to jakoś ominąć, nie rezygnując zupełnie z Viera link?

Drugie pytanie: ten BD ma ponoć bardzo dobry tor audio. Ale nie widzę żadnego tryby "audio only"
I jak najlepije podłączyć go do ampli dla zwykłego stereo?

Po trzecie- w instrukcji wspominają o pilocie z kólkiem, ale mój egzemplarz ma pilot bez kółka. czy te egzemplarze tak mają ??

Na koniec- czy obraz na wyjściu HDMI ustawić na auto czy na 720p ( 1080p przy telewizorze 1024x768 jest bez sensu)
Pytania są moze banalne-ale dziekuję za odpowiedź.

Aha- BD kupiłem w Auchan za 910 zł..
 

wujo1

New member
te końcowe pytanie to powiem tak tv masz HD-redy to ustaw na największe jak możesz
trzecie różne są piloty może to od innego modelu a niektóre piloty panasa współpracują
drugie spróbuj przez czincz :eek:
pierwsze ten coaxie podłączyłeś panas - sony :hmm:
 

nemo791

New member
Co do sterowania przez HDMI to jest mały problem. Miałem tego samego Pansonica i niestety cos za coś albo sterowanie prze HDMI, które mozna w Pansonicu wyłączyc albo oddzielne włączanie poszczególnych urządzeń. Co do dźwieku stereo to wydaje mi się że analogowe podłączenie do sny jest zbęden jeśli jest już połączenie cyfrowe.
 
Do góry