Zawartość chroniona

wozny

New member
Witam
Nie do końca wiem do jakiego działu się to nadaje. Podłączam laptopa Sony vaio a11z/b wyjściem HDMI do plazmy. Chciałem odpalić nowo nabyty film na Blue-ray'u i otrzymałem komunikat : "To środowisko nie obsługuje odtwarzania zawartości chronionej" i kupa, film dalej nie leci. Oczywiście nie ma żadnego problemu z odtworzeniem tego filmu na lapsie, tylko to po to mam wyjscie hdmi zeby odpalic go na duzym ekranie :) Czy ktos moze cos zaradzic bo przegooglowalem temat i nic nie moge znalezc ... :/
 

wozny

New member
Poszperałem jeszcze w sieci i w koncu natknalem sie na program AnyDVD HD ktory niby zdejmuje zebezpieczenia o ktorych "wola" moja plazma. Tak wiec zainstalowalem, odpalam film i ... blad juz nie wyskakuje, film na laptopie leci ale na plazmie nic, czarno ...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wozny szukałem trochę w sieci, ale nie znalazłem konkretnej informacji na temat tego czy Twój TV obsługuje zabezpieczenie HDCP. / może słabo szukałem:(/. U mnie nie ma z tym problemu, oglądam filmy z komputera stacjonarnego poprzez połączenie DVI-HDMI i jest super. Dźwięk puszczony z wyjścia karty dźwiekowej do amplitunera i jest DD5.1.
 

zywiec1

New member
Mam ten sam problem:(
Laptop to sony vaio vgn - fw 21e a tv to sony 40W4500.
Po podlaczeniu poprzez hdmi tv i probie odtworzenia filmu dostaje taki wlasnie komunikat.
Od dwoch godzin probuje cos na necie znalezc ale mi nie wychodzi:/

Dzieki z gory za jakies wskazowki.

 

setunia

New member
Bez reklam
Z TV to prawdopodobnie nie ma nic wspólnego. One na pewno obsługują HDCP. Przyczyna może leżeć jedynie w lapkach. Tu są jak zwykle dwa wyjścia. Pierwsze to właśnie HDCP, bo ten protokół muszą mieć urządzenia odtwarzające i odbiorcze lub jakieś inne wymyślone przez Sony zabezpieczenie.
IMHO podpada to pod "niezgodność towaru z umową" i to istniejącą od czasu zakupu, dlatego waliłbym do Sony i żądał usunięcia usterki lub wymiany lapka.
Oczywiście przy założeniu, że nie odtwarzane są orginalne płyty.
 

kryglow

New member
Witam,
Mialem ten sam problem tyle ze z sony fz31. Rozwiazaniem jest ustawienie w Panelu sterowania NVIDIA w sekcji wideo i telewizja lub Wyswietlanie (dokladnie nie pamietam) wyswietlania obrazu na 1 monitor (wybrac tv) zamiast klonowania obrazu na 2 monitorach. Wyglada na to ze Sony nie pozwala na ogladanie filmu na 2 monitorach/tv na raz.
 
Do góry