Samsung BD-P2500

jaroslawp

New member
Wszedł już po cichu do sprzedaży. Cena jak na razie ~1550zł.
Czy miał już ktoś okazję zobaczyć go i/lub planuje zakup?

Posiadam Ampli onkyo 606. Planuję wykorzystywać jego skaler przy oglądaniu filmów dvd. Chcę też w najbliższej przyszości kupić jakiś odtwarzacz BD.
Czy to, że samsung wyposażony jest w układ Reon (ponoć lepszy od faroudja) warte jest wyłożenia 50% kasy więcej w stosunku do samsunga 1500?
 

lake

New member
To mój pierwszy post tutaj (ale nie pierwsza wizyta) zatem witam wszystkich Userów

Moje pierwsze pytanie

Zastanawiam sie mocno nad zakupem tego sprzętu, ale jedno mnie martwi.
Kompatybilność z formatem DVD+R i DVD+RW.


Jako że płyty BD nie posiadam póki co żadnej a DVD mam kilkaset no to pytanie pójdą wszystkie czy mogą być problemy.
W każdym sklepie i na stronie Samsunga podają tylko DVD- a nie DVD+ stąd moje zapytanie, chyba że wszystko co wychodzi w Polsce na DVD jest w formacie DVD- , ale tego nie wiem

Z gory dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
No wlasnie ja tez mam ten problem. Nie wiem czy sobie poradzi z nagranymi DVD DL??? Moze ktos sie wypowie z uzytkownikow? Bo zamowilem ten odtwarzacz a bym sie wkurzyl jakby polowe moich plyt nie czytal. NIby chwala Panasonica 55 ale ja juz w to nie wierze. Mialem kilka sprzetów panasonica i jak sie okazalo w testach lepszy a w dzialaniu nedza. Wiec Panasa juz nie kupie. To sprzet taniocha dla ubogich.
Proszę o info na temat tego Samsunga BD 2500.
 

mare37

Banned
No więc tak. Pierwsze koty za płoty i spostrzeżenia co do Samsung BD 2500. Płyty czyta wszystkie !!! Nagrane dvd DL + i - itd. Obraz w porównaniu z moim Pioneerem 400 nie jest lepszy jeśli chodzi o dvd. Jest bardzo wysostzony bo jest regulacja ostrości..ale też i odszumiania. Pioneer niby ma ale nie widać tego po hdmi żeby coś regulował. Z pioneera obraz jakby monetami bardziej teatralny..w Samsungu bardziej płynny.
Kolory w Samsungu sa bardziej nasycone ale nie sa tak naturalne jak z Pioneera. Wydaje mi sie zbyt dużo czerwonego co psuje charakterystyke barw.
Dźwiek Samsunga jest klasa. Szczególnie w opcji bitstream audiophile. Wymiata dosłownie.
Mechanizm czytnika głośny. Zgrzyt zgrzyt..zanim sie ustawi co wyrażnie słychac i wkurza.

Płyty CD audio. Nie mogłem odsłuchać bo dziwna rzecz. Nie wiem jak to mam rozumieć i jak sobie z tym poradzić. Otwarzacz przez hdmi podłączone do amplitunera na siłe włącza tv. Bez właczonego tv nie zagra płyta audio. Jak wyłącze tv od razu jest stop w odtwarzaczu. Bzdura jakaś kompletna. Wiec jak mam posłuchać płytę CD?

To na razie tyle. W sumie jak na razie jestem niezbyt zadowlony. Mam jeszcze parę dni. Najwyżej poleci do sklepu.
 

mare37

Banned
Poprawka. Dźwiek z CD działa bez automatycznego załaczania Tv. Zle ustawiłem ampli. ale uparcie załaczał tv. Troche długo rozpoznaje żródło tzn. połaczenie hdmi. Dzwiek z CD raczej średniej jakości. Pioneer w moim odczuciu jednak gra lepiej. Ide updatować i napisze o divixach ;))
 

mare37

Banned
No niestety niezbyt dobre wieści. Po upgrade softu na najnowszy obraz stał się na planszy głownej lekko poszarpany. Nie tak jak poprzednio. Na płycie dvd DL + zaczął sie zacinać a szedł ładnie. Divixy czyta bardzo ładnie. Polskie napisy z polskimi znakami też są ok. Nie wiem jak odczyta płytę DVD DL-. Niestety mam kilka ale tylko plusów i trzeba będzie chyba je przegrać na minusy. Co do wrażeń przestrzennych obraz super. Kolory mi sie nie podobają. Zbyt nasycone bardziej komiksowe niż naturalne.
 

mare37

Banned
I mój ostatni post dotyczący tego odtwarzacza po testach.

Plusy - Obraz w BD jest kosmiczny. Dosłownie. Oglądałem ultra violet. Niech sie chowaja odtwarzacze dvd z najwyższym skalowaniem.
Po upgrade czyta pieknie divix z polskimi znakami.
Skalowanie dvd odtwarzane na wysokim poziomie.
Dźwięk jak wcześniej pisałem z dvd i bd super super.
Czyta wszystkie nagrywane płyty + i - i dl! Wpadka była z jedna ale jak się okazało wina płyty więć odtwarzacz bez zarzutu.
Kolory piękne, można regulować w tv gdy zbyt nasycone.
Płyta BD wczytuje sie 20-30 sek. nie wiecej. Uważam to za plus.

Minusy - zbyt głośna praca mechanizmu podczas wczytywania jak i całego odtwarzacza w czasie postoju.
Za każdym razem nawet przy CD audio automatycznie wskakuje na hdmi i załacza bez potrzeby telewizor przez amplituner. (Może ktoś wie jak sobie z tym poradzić?)
Słabe audio z CD.
Brak mp3
Brak jpg
Brak pełnego usb.

Reasumując widziałem panasa bd 35 w akcji i w porównaniu z tym sprzętem samsung go zmiata z powierzchni ziemi.
Bardzo dobry odtwarzacz na wysokim poziomie.
 

Horhe Ortega

New member
Anynet+ jakoś tak.Ale jak wyłączysz to możesz narzekać z innego powodu.Wiem że ostro walczyłeś z A656 (od groma ustawień)-skalibruj to wejście HDMI nazwane Blue Ray. Warto bo ustawienia nawet dla n-ki dobre-wcale nie są idealne dla BD,nie mówiąc o SD.
 

mare37

Banned
W tv wszystko jest ok. Był chyba problem z kablem hdmi na linii amplituner a tv bo ciagle mi sie obraz resetował i wyszukiwał hdmi po czym znów było dobrze.
Mnie chodziło o to ze jak puszczam audio CD to zeby mi sie tv nie włączał. Wyłaczenie anynet nie daje nic.
I mam kolejne pytanie bo nie wiem czy to tak ma być czy jednak coś jeszcze z kablem na lini bluray a amplituner. Pod spodme odtwarzacza w lini prostej na środku strasznie sie grzeje. Po godzinie grania taka temperatura ze nie mozna dotknąc bo parzy.
 

lesli

New member
mare37 napisał:
:)....

Polecam samsunga bd 2500

Czytając twoje pierwsze uwagi mam wrażenie ,że z tym polecam jednak troche się spieszysz. Ja mam samsunga bd1400 nie ta bajka i muszę go oddać w rodzinie więc szukaś czegoś nowego w podobnej cenie do 2000 zł maks.
Martwi mnie to grzanie które sygnalizujesz , czy udało się ci to jakoś potwierdzić, wadliwy egzemplarz czy inne 2500 też to mają.
Czy 2500 nie grzeje się od czegoś z dołu?
Zbyt wysoka temp. to zawsze może być zródło problemów.

i PS. <mare37> to nie "fer" porównywanie obrazu z BD a DVD, ja mam procesor EDGE między sams.1400 i RX-V1900 i LX508D i nigdy nie uzyskam jakości BD z płyty DVD. Mam tego świadomość. Procesor nawet budżetowy EDGE wyraźnie polepsza szczegóły DVD ale nie do poziomu BD. A ten procek już z blu ray to nie wiem co mógłby polepszyć, jeżeli coś może lepsze samopoczucie,to też może być, ale to inny temat.
Dzięki za uwagi o 2500 , jednak muszę to przemyśleć.
 

mare37

Banned
Powiem tak..polecam ze wzgledu na jakosc obrazu. Jesli chodzi o dzialanie i trwalosc to sie okaze dopiero w praktyce. Przyznaje ze Bd a DVD dzieli spora roznica i tego sie nie da ocenic. Przynajmniej w moim przypadku gdy tv i odwarzacz sa tego samego producenta. zaznaczam ze widzialem w akcji bd panasa 35 na tv sony i nie robilo to na mnie wrazenia..zadnego.

Start płyty BD w 2500 to jest ok 20-30 sek maks. wiec uwazam ze jest to dobry czas.
Nie mam porowania z 1400 i trudno mi sie do tego odnosic. Czytajac niektorych znawcow procesor reon w tym modelu rzeczywiscie robi dobra robote. Obraz jest wysmienity..do tego w dvd oraz divix bardzo podciagniety w gore. Nie wiem czy toshiba xde moze konkurowac z tym sprzetem. Byc moze w dvd ale bez bd.

Kwestia automatycznego wlaczania tv sluchajac plyt CD to rzeczywiscie nie ma sposobu zeby to wylaczyc. Na infolinii sams powiedziano ze tak to dziala. Osobiscie uwazam ze to glupie rozwiazanie. Po co mi widok play listy skoro i tak na audio mam track1 track2 itd. A wylaczyc tego nie mozna bo standardowo hdmi laduje sie automatycznie przez ampli zalacza tv ze stanu uspienia.


Co do grzania sie sprzetu to sie okaze. Serwis testuje czy to norma czy wina sprzetu. KOlega pisal ze jemu po paru godzinach przestal reagowac a na spodzie sie bardzo zgrzal ze nie mozna bylo dotknac. Po ostygnieciu dzialal dalej. Zobaczymy czy mozna tu mowic o wadzie kilku egzemplarzy czy jednak jest to wada tego modelu.

Czy kupilbym tego samsunga drugi raz? z pewnoscia tak..nie widze nic innego w tej cenie a drogimi sprzetami sie nie interesuje bo i wady w nich tzapewne tez sa.






lesli napisał:
Czytając twoje pierwsze uwagi mam wrażenie ,że z tym polecam jednak troche się spieszysz. Ja mam samsunga bd1400 nie ta bajka i muszę go oddać w rodzinie więc szukaś czegoś nowego w podobnej cenie do 2000 zł maks.
Martwi mnie to grzanie które sygnalizujesz , czy udało się ci to jakoś potwierdzić, wadliwy egzemplarz czy inne 2500 też to mają.
Czy 2500 nie grzeje się od czegoś z dołu?
Zbyt wysoka temp. to zawsze może być zródło problemów.

i PS. <mare37> to nie "fer" porównywanie obrazu z BD a DVD, ja mam procesor EDGE między sams.1400 i RX-V1900 i LX508D i nigdy nie uzyskam jakości BD z płyty DVD. Mam tego świadomość. Procesor nawet budżetowy EDGE wyraźnie polepsza szczegóły DVD ale nie do poziomu BD. A ten procek już z blu ray to nie wiem co mógłby polepszyć, jeżeli coś może lepsze samopoczucie,to też może być, ale to inny temat.
Dzięki za uwagi o 2500 , jednak muszę to przemyśleć.
 

lesli

New member
[mare 37]
Co do grzania sie sprzetu to sie okaze. Serwis testuje czy to norma czy wina sprzetu. KOlega pisal ze jemu po paru godzinach przestal reagowac a na spodzie sie bardzo zgrzal ze nie mozna bylo dotknac. Po ostygnieciu dzialal dalej. Zobaczymy czy mozna tu mowic o wadzie kilku egzemplarzy czy jednak jest to wada tego modelu.

Dzięki za odpowiedź.
Najbliżej mam do Saturna w Warszawie i spróbuję poprosić o włączenie 2500 może nawet z płytą niech tam DVD i niech się kręci bez TV. Po godzinie spróbuję na dotyk na ile jest gorący , ja powinienem mieć 36,6Cels.
pozdrawiam
Leszek
 

Horhe Ortega

New member
To chyba właśnie w tym modelu Samsung zrobił to tak że chipset jest od spodu na podusi term. do spodu obudowy aby odprowadzało ciepło-dlatego tam jest b.gorące.A w BD-P1400 jest chip na wierzchu z radiatorkiem(widać po zdjęciu obudowy).Lepiej nie stawiać na innym mocno grzejącym urządzeniu . Nawet chyba Ktoś z tego forum miał właśnie problem z tego wynikający ale nie wiem co na czym stawiał. Tak-to pewne- chipy Reon i Broadcom od spodu płyty .Sprawdzone.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
No to by wyjasnialo cala sytuacje grzania. Od gory napewno reona nie ma..jest Silicon Image wiec to jakis inny chip..jesli od dolu w tym miejscu to pewnie zaoszczedzili na radiatorze i zrobili radiator z podstawy aluminiowej ;)) U mnie nie ma mowy zeby cos innego go grzalo. Jest duza przerwa polka szklana a pod nia ampli. Na infolinii powiedzial konsultant ze nie ma prawa sie grzac do bardzo wysokiej temperatury ze to wada sprzetu. Zalecil serwis ale ja nie jestem przekonany..ale czy oni sie znaja na infolinii jakie moga byc objawy jak tylko telefony odbieraja a nie testuja?? ;)))

Napisze niebawem co stwierdozno. Poki co w serwisie ogladaja BD a u mnie plyty leza hyhyhy



Horhe Ortega napisał:
To chyba właśnie w tym modelu Samsung zrobił to tak że chipset jest od spodu na podusi term. do spodu obudowy aby odprowadzało ciepło-dlatego tam jest b.gorące.A w BD-P1400 jest chip na wierzchu z radiatorkiem(widać po zdjęciu obudowy).Lepiej nie stawiać na innym mocno grzejącym urządzeniu . Nawet chyba Ktoś z tego forum miał właśnie problem z tego wynikający ale nie wiem co na czym stawiał. Tak-to pewne- chipy Reon i Broadcom od spodu płyty .Sprawdzone.
 
Do góry