Sony BDP-S550 i dźwięk 7.1 po analogu

hajni

New member
Witam
Przymierzam się do zakupu odtwarzacza SONY BDP-S550 i podłączyć go do amplitunera (H/K 445) analogowo 7.1, ale nie wiem jak z dźwiękiem na płytach 5.1. Czy tylne kolumny będą grały (coś w stylu ProLogicIIx lub Neo:6) czy będzie cisza. Niestety zmiana amp nie wchodzi w grę (zbyt dobrze gra, ale nie ma kodeków HD :( ), a ilość filmów nagranych 7.1 jest tragicznie mała.
Błagam o pomoc, bo jeśli jest cisza to kupuje BDP-S350 i daje spokój z dźwiękiem HD.
Z góry dziękuje.
 

hajni

New member
Dzięki, sam ostatnio znalazłem jakieś testy, które potwierdzają to co napisałeś.
Chyba pozostaje czekać aż wyjdzie coś porządnego z 7.1:(
Pozdrawiam
 

bluray

Banned
Po prostu wumień ampa na mającego kodeki HD audio.
Taki ONKYO 606 to koszt poniżej 2 000 zł.
BD player z porządnym 7.1 analog Audio będzie kosztowa furę kasy.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Prawda jest taka, że trudno spodziewać się po odtwarzaczu BD kosztującym stosunkowo niewiele, jak na nowość, porządnej seksji audio.

ArtS :)
 

mobor

Banned
seksji powiadasz ? :)

przysłowie pszczół mówi "głodnemu chleb na myśli" :D

Ja wymieniłem amplituner i mam świety sposkój :)
W amplitunerach Denona jest tak /tych lepszych/ ze mozesz nowe algorytmy/dekodery dokupic jako software-upgrade - nie trzeba wymieniać sprzętu. Kapitalna sprawa
 
Ostatnia edycja:

hajni

New member
Prawdę mówiąc, troche szkoda mi wymieniać dość dobry wzmacniacz, który kupiłem rok temu, na nowy tylko dla kodeków HD i to jakościowo raczej gorszy (porównanie HK445 do Onkyo 606). Więc raczej zostanę przy DD i DTS. No chyba, że wyjdzie jakiś Player..
 

nemo791

New member
Sony BDP-S 550

Witam , od dwóch dni jestem szćżęśliwym posiadaczem odtwarzacza firmy Sony BDP-S 550. do tej pory posiadałem Panasonica DMP-BD 10. Muszę przyznać że jestem bardzo mile zaskoczony co do jakości obrazu i dźwięku zwłaszcza w fotmatach HD. posiadam Amplituner Denona , który dopiero teraz wyciaga z każdego filmu wszystko co się da jesli chodzi o efekty i dźwięk.;) Ale to filmy na Blu-ray. Tak na wszelki wypadek zabarałem sie tez za testowanie normalnych filmów DVD i zacząłem od Gwiezdnych Wojen w Dolby Digital EX. Szok , oczywiście pozytywny dźwięk jest super a kolory bardzo intensywne. Jak narazie wszystko prze złaćze HDMI. W najblizszą sobotę zabiorę się za analagowe i dam znać.
Pozdrawiam nemo791


hajni napisał:
Witam
Przymierzam się do zakupu odtwarzacza SONY BDP-S550 i podłączyć go do amplitunera (H/K 445) analogowo 7.1, ale nie wiem jak z dźwiękiem na płytach 5.1. Czy tylne kolumny będą grały (coś w stylu ProLogicIIx lub Neo:6) czy będzie cisza. Niestety zmiana amp nie wchodzi w grę (zbyt dobrze gra, ale nie ma kodeków HD :( ), a ilość filmów nagranych 7.1 jest tragicznie mała.
Błagam o pomoc, bo jeśli jest cisza to kupuje BDP-S350 i daje spokój z dźwiękiem HD.
Z góry dziękuje.
 
Ostatnia edycja:

nemo791

New member
Witam ponownie, co do sprzętu to dysponuje plazmą Panasonica 42 cale i głosnikami Magnat z serii Vector. Mam je już od kilku lat i uwazam za jedne z najlepszych na rynku.
pozdrawiam nemo791
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Mam pytanie czy ten soniacz s 550 ma juz wszystkie dekodery na pokladzie czy juz warto taki kupić mam ampli onkyo jak w opisie i zależy mi zeby na jakiś czas został to chyba konkurent samsunga 2500 czy dobrze mowię proszę o info jak dokladnie jest który lepszy?
 

nemo791

New member
Witam,SONY BDP-S 550 napewno posiada dekoder formatu Tru HD, DTS HD, Master Audio HD do formatu 7.1 dzięki wersji 1.3 HDMI. Dodatkowo analogowe wyjście 7.1.
pozdrawiam
nemo791:)
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
TO JEST WYCIĘTE ZE STRONY ALLEGRO O SONY S 550

Wyjście 8-kanałowego strumienia bitowego Linear PCM TAK
Dekoder Dolby TrueHD TAK
Wyjście strumienia bitowego Dolby TrueHD TAK
Dekoder DTS-HD Master Audio TAK
Wyjście strumienia bitowego DTS-HD Master Audio TAK

Czy w Samsung 2500 też są te dekodery czy raczej wyjścia Strumienia bitowego nie bardzo kojażę po co to jest czy to są dekodery czy jakieś specjalne wyjścia do czego sie to podłącza .Czy jeżeli mam amplituner z dekoderami HD na pokładzie to się to na coś przydaje?Casami na płycie dwięk jest w PCM więc jak to jest.Jestem przed kupnem jakiegoś Blu ray więc nie chciał bym za 3 m-ce żałować że czegoś brakuje .
 

nemo791

New member
Co do formatów dźwięku to wygląda to nastepująco, wczoraj ogłądałem na sony BDP-S550 koncert Justina Timberlake, nagrany w formacie PCM(uncompressed)5.1 Surround Soud(48 kHz/24-bit),odtwarzacz jest jednak ustawiony na formaty Digital HD i TDS HD jako standard(bitstrem). Mimo wszystko Sony rozpoznał tak jak trzeba format dźwięku i tak go podał do Ampliyunera. Jak widac radzi sobie z kazdym formatem.
nemo791
-------------------
Panasonic Plazma 42
Denon AVR-2808
Sony BDP-S550
Magnat Vector 77
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Na stonce SONY poczytałem o właściwościach s 550 i co do samsunga 2500 to ma lepsze video "Przetwornik C/A wideo 12 bitów / 148,5 MHz" piszą też o szybkości 6 sek. to też chyba na kożyść sony.Chyba już wybrałem pytanie jeszcze gdzie najtaniej:D
 

nemo791

New member
Z kupieniem w sklepach jest mały problem, przynajmniej u nas w Polsce. Proponuje Allegro lub gdzieś w internecie. Ani Mediamarkt ani Saturn nie mają go jeszcze w swojej ofercie a w Sony Polska to wydatek 1600 zł.
nemo791:)
 
Do góry