nagrywarka blu ray

roma

New member
od kilku lat robiłem filmy w formacie mpge, posługując się kamerą panasonic, programem do obróbki filmów ulead video studio 11+ i standardowym oddtawrzaczem panasonica połączonego z plazmą.
Od miesiąca jestem posiadaczem kamery sony sr12, która nagrywa w formacie avchd, niezbyt tolerowanym przez UVS.
Poszukuje pomocy w następujących kwestiach: jakiego użyć programu do montażu filmu, programu który nie będzie szarpać i zniekształcać nagrań z kamery, i kwestia druga: jaką kupić nagrywarkę do komputera nagrywającą w formacie blue ray (stacjonarny oddtwarzacz już posiadam).
 

Gucio50

New member
Bez reklam
roma napisał:
... ... pomocy w następujących kwestiach: jakiego użyć programu do montażu filmu, programu który nie będzie szarpać i zniekształcać nagrań z kamery... ...quote]

Aby film odtwarzał się bez skoków i szarpnięć najlepiej wykonać montaż w jedno m2ts ja robię to zapomocą PinnacleStudio 12 Plus. Jestem z niego zadowolony, mogę edytować klipy, wywalać brzydkie fragmenty, dodawać podkład dźwiękowy, menu i pokazy fotografii. Klatka w kadrze i inne takie frykasy, koszt 200zł netto we Wrocławiu. ;)






roma napisał:
... ... druga: jaką kupić nagrywarkę do komputera nagrywającą w formacie blue ray (stacjonarny oddtwarzacz już posiadam).

Pliki AVCHD można nagrywać na płyty DVD 8cm i 12 cm. Nie warto filmów nagrywać na płytki blu-ray, bo to wychodzi 10 razy drożej :p . Ja mam nagrywarkę w komputerze LG. Na początku nagrywałem BR ale na moim Sony-S500 nie widzę różnicy pomiędzy DVD z AVCHD a BR. :confused:
 
Do góry