blu-ray

modelos

New member
Witam poszukuje Blu-ray do 1500 zl podłaczony bedzie do hk 255 lub onkyo 606. waze by odtwarzacz miał mozliwosc odczytu divix z txt i czy wypalona płytka dvd w kompie bedzie odtworzona ?????
pozdrawiam
 

wujo1

New member
żaden praktycznie nie odtwarza divix (prawdo podobnie panas i ps3) a nagrywane dvd każdy spokojnie pociągnie i ze skalować do 1080 ;)
może za jakiś czs wypuszczą firmware z możliwością odtwarzania divx
(mogli by do sony bdp-s300) :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do Tomka - BD30 działa podobnie jak DVD Panasonica z możliwością odczytu DivX np. modele s29, s49. Czyta napisy w srt i TXT. Czcionka jest mała.
Do modelos - czyta pliki txt, pliki m2Ts, płyty DVD VR, odczytuje nagrane dvd w przez kompa. NIE CZYTA MKV podobnie jak inne stacjonarne odtwarzacze BD.

Generalnie uważam, że używanie odtwarzacza BD do odtwarzania plików DivX jest zabawne, ale z drugiej strony rozumiem, że ktoś może mieć pokaźną bibliotekę takich filmów. Jednakże zarówno filmy DivX, jak i mkv mają dla mnie za słabą jakość, żebym mógł się skusić na ich oglądania. Duże ekrany bardzo to uwidaczniają. Wolę nie obejrzeć czegoś, niż oglądać w kiepskiej jakości. Zresztą przestałem w tej chwili kupować jakiekolwiek DVD, w chwili obecnej istnieją dla mnie tylko filmy na BD lub kino. PZDR
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Przyznam że ostatnio zastanawiałem się kiedy powstanie temat o BR który odtworzy divixy... Szkoda że nie potrzebujesz jeszcze dobrego tv full hd do grania na pegasusie hehe. Dno!:fool:
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Jesli chodzi o divix to nie rozumiem o co ci chodzi z tym dnem. Zobacz ilu ludzi sciąga z sieci filmy w tym formacie. Jesli nie mam ochoty tego ogladac przy pomocy kompa i jestem zmusozny do zakupu dvd to moze lepiej od razu kupic bluraya zeby móc oglądac wszystkie filmy na jednym odtwarzaczu. Jaki jest sens kupowac oddzielnie dvd tylko do divx jesli mozna kupc jeden odtwarzacz do wszystkiego???
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Nie będę się sprzeczał z osobą która uważa że oglądanie divixów na BR jest ok to ok heheh.
Ps3 jest niezłe, fajny kombajn a oprócz BR dostajesz możliwość grania czy sciągania trailerów itp. Co do jakości filmów jest super ale jak widać jakość obrazu twojego kolegę w ogóle nie obchodzi więc tą kwestię można pominąć...
 

mobor

Banned
Jeżeli ktoś przyczepia komuś etykietkę pt DNO tylko za to ze ten sobie coś tam ogląda to ja takze powiem o kimś takim że to jest DNO /kultury osobistej/

Nie filozofujmy ! Nie kazdy film wart jest niebotycznej sumy wydanej na BluRay co nie zmienia faktu że seans moze być interesujący. Nie kazdy film zostanie wydany na BluRay a do kin trafiają najczęsciej HarryPotery, Indiana Jonesy i tym podobne wynalazki Hollywood'u. Nie każdy jest fanem takiego "kina"...
Czy w zwiazku z tym że filmy divx mają gorszą jakosc ktos ma chodzić po miescie kanałami z obawy że zostanie obrzucony epitetami ? Dobry DiVX ma jakosć ciągle lepszą od FATALNYCH transmisji np na Cyfrze+ /to nawet nie jest PAL !!/... Czy w zwiazku z tym posiadanie tunera SD też ma byc powodem do wstydu?
Sam mam filmy w DIVX /np kolekcja Barei czy Kariera NikodemaDyzmy z Wilhelmim/ i przyznam szczerze ze ostatnią rzeczą na którą zwracam uwagę w tych filmach jest dla mnie jakosć obrazu czy brak DTS HD Master .... Filmy kręcone były podłymi kamerami w podłych warunkach a jednak każdy kto juz trochę w życiu przeżył wie ze te filmy mają swój specyficzny klimat/urok

Oczywiscie, filmy BluRay też kupuję ale mam także ponad 700 filmów na DVD zbieranych przez 10 lat któych nie wywalę z dnia na dzien tylko dlatego ze przyszła nowa MODA
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Dno - chodziło o samo podejście do tematu nie obrażanie kogokolwiek.
BR kojarzy mi się z jakimś większym ekranem a na takim divix musi wyglądac gorzej niż kupa. Umówmy się divix pasuje do BR i dużego ekranu jak siodło do świni, zresztą tak samo jak ten temat do tego forum... :banned: :)

A i jeszcze jedno... widzisz, sam masz filmy divix jakiś tam bo w innej jakości ich np nie ma, ale z teści wątka można pomyślec że ktoś chciałby oglądac na BR divixy a nie miec możliwośc odtwarzania divix dla kilku filmów. Chodzi o podejscie do tematu...
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Liptonosz napisał:
... ... ... pasuje do BR i dużego ekranu jak siodło do świni, zresztą tak samo jak ten temat do tego forum... ...

Rozumiem kolegę, który nie chce mieć osobno odtwarzacza Blu-Ray, osobno DVD i osobno Divx. :p

Ja też chciałbym mieć odtwarzacz "wszystkoformatowy" :D , z twardym dyskiem powiedzmy 500GB, tak abym mógł naGRYWAĆ mtv hd Z NKI, I NAGRYWANIE NA PŁYTY dvd, cd I br

aLE JESZCZE TAKIEGO NIE MA. nA RAZIE JAK SIĘ POJAWI TO SOBIE KUPIĘ. dZISIAJ NIESTETY ŻADEN ZNANY br pLAYER NIE ODTWARZA dIVx. tRZEBA POCZEKAĆ NA MANTĘ BELKINA ALBO MUSTEKA:D
 

loleklolek

New member
poparcie dla Gucia

Niech Pan się nie denerwuje panie listonoszu że ktoś chce sobie odtwarzać divixy blurayem.Na forum piszą ludzie którzy mają różny poziom
zaawansowania i różne potrzeby.
Jak Pani Kasia napisała na forum że wtyczka od nowo zakupionego
sprzętu nie pasuje do jej dziurki w telewizorze,to zaraz znalazła mnóstwo
dobrych rad tłumaczących dokumentnie co i gdzie może sobie wsadzić i co do czego pasuje.Nikt się na nią nie wściekał że nie wiedziała co się gdzie wkłada a wręcz przeciwnie.Życzę więcej luzu i tolerancji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry