Odtwarzacz Blu-Ray Sony BDP-S350

rafiraptor

New member
Witam wszystkich, serdecznie pozdrawiam i wybaczcie jeśli coś jest "nie halo" z moim postem-jestem nowy:) Zamierzam kupić w.w. odtwarzacz i podpiąć go do starego amplitunera SONY STR DB-840. Posiada on (amplituner) wyjścia optyczne i coaxial. Obraz to LCD Samsung 52 serii 6 (wiśnia-bordo, chcę być precyzyjny). Czy to dobry pomysł? Dziękuję za sugestie:)
 

rafiraptor

New member
mobor napisał:
to nie jest dobry pomysł :)
Uuups...Widziałem Twoją wypowiedź w podobnym wątku (chodziło o s-300, którego polecałeś zamiast s-500), czy mógłbyś powiedzieć dlaczego nie? Czy chodzi o sam odtwarzacz, czy o to z jakim amplitunerem będzie współpracował? Szczerze mówiąc zmartwiłeś mnie, bo właśnie jest na niego promocja-779 zł:-(
 

Marek-Browarek6

New member
mobor napisał:
to nie jest dobry pomysł :)

To jest bardzo dobry pomysł. Nie warto inwestować dużej kasy w nadal niedopracowany system. Nawet najdroższe modele wciąż jeszcze pozostawiają sporo do życzenia i w jakiś sposób musimy pewien okres czasu przeczekać....
 

rafiraptor

New member
Hmm...No to jeszcze raz, spróbuję dokładniej. Chodzi mi o S-350 (jeśli ktoś wie czym się różni od S-300 będę wdzięczny za info). Czy ten odtwarzacz będzie dobrze grał z ośmioletnim amplitunerem, który posiadam? Czy da radę z 52 calowym LCD ?
 

mobor

Banned
S350 nie ma wyjscia 7.1 a twoj amp nie ma dekoderow hd
w praktyce- nie dostaniesz audio na odpowiednio wysokim poziomie

wyjscia są dwa

- razem z 350 kupujesz nowy amplituner
lub
- kupujesz odtwarzacz z dekoderami czyli np Sony 550, Panasonic 30 /a najlepiej 50/
 

rafiraptor

New member
Wyobrażałem sobie, że S-350 podłączę z amplitunerem kablem optycznym, uzyskując w ten sposób 5,1 (DD I DTS), a kablem HDMI połączę telewizor z odtwarzaczem...W ten sposób zostanę przy dotychczasowym dźwięku, co w zupełności mi wystarcza, a poprawię obraz. Czy tak nie może być?
 

Marek-Browarek6

New member
wujo1 napisał:
Marek-Browarek6 nawet nie musisz o to pytać my już tutaj dyskutujemy o 300 i 500 z pół roku :D

Ale ja o nic nie pytałem. W piątek zamierzam kupić 350 w tzw. sklepie dla idiotów po promocyjnej cenie 799 zł. A dlatego u nich gdyż mam b. dobre doświadczenia po dwukrotnej bezproblemowej wymianie uszkodzonego w trakcie trwania gwarancji sprzętu. W jednym przypadku dostarczono mi nawet wyższy model ( sporo droższy) bez dodatkowej dopłaty. Niestety w sklepach internetowych takie traktowanie klienta to rzadkość. Pozdr.
 

mobor

Banned
tak tylko nie zpaominaj ze po COAX czy po optyku puscisz TYLKO zwykle DD lub DTS

A nie wiem czy wiesz, w swiecie BluRay są już "trochę" nowsze formaty dzwieku, dające nieco lepsze wrazenia sluchowe.
Oczywiscie- nie musisz od razu kupwoac nowego amplitunera. Z tym co posiadasz S350 tez zagra. Sam musisz stwierdzic ze chcesz miec lepszy dzwiek..wtedy wystarczy wymienic ampli, podlaczyc HDMI odtwarzacza z HDMI amplitunera i Telewizor - rowniez przez HDMI- z amplitunerem...
I masz full-wypas 1 kabelkiem :)
 

wujo1

New member
Marek-Browarek6 jak będziesz w sklepie dla idiotów to luknij teraz ile kosztuje 300 bo jak teraz są te promocje (media markt świętuje 10 urodziny) to może będzie tańszy
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
mobor napisał:
S350 nie ma wyjscia 7.1 a twoj amp nie ma dekoderow hd
w praktyce- nie dostaniesz audio na odpowiednio wysokim poziomie

wyjscia są dwa

- razem z 350 kupujesz nowy amplituner
lub
- kupujesz odtwarzacz z dekoderami czyli np Sony 550, Panasonic 30 /a najlepiej 50/
A co mi da jak kupie odtwarzacz z dekoderami skoro mój amplituner ich nie ma? CZy jeśli go podłącze po optyku to nagle dzwiek bedzie taki jak w przypadku amplitunera z dekoderami????
 

jaroslawp

New member
Rozumiem, że "wypasiony" odtwarzacz dekoduje dźwięk i przesyła do ampli, a potem na kolumny. I amplituner już nie ma nic do dekodowania.
 

mobor

Banned
odtwarzacz z dekoderami dekoduje dzwiek i wysyla jako analog 5.1 /lub 7.1/ do amplitunera w bardzo dobrej jakosci /lepszej niż z płyty CD Audio/
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Z tym ostatnim stwierdzeniem nie mogę się zgodzić: dobre CD kosztują znacznie więcej niż przyzwoite odtwarzacze BD - przyczyn jest kilka: np.: dobre stabilne zasilanie czy swietne układy DAC / pre amp. Budżetówki BD nawet jeśli mają odpowiednie dekodery, to na wyjściu pojawia się już sygnał mocno zniekształcony (dlatego przy dobrych DACach w ampli warto puścić sygnał cyfrowy z BD a analog zignorować).
 

mobor

Banned
jezeli uwazasz ze CD-Audio czyli dzwiek PCM 16-bit z próbkowaniem 44 Khz jest lepszy niż 192 kHz 96 kHz/24 bit to chyba nie wiesz do konca co porównujesz ;)

w kwestii formalnej- rozmawiamy o sprzęcie kosztującym ok 1200zł

Oczywiscie ze audio z takich niedrogich odtwarzaczy BluRay nie bedzie kryształowo czyste ale na pewno i tak dzwiek HD bedzie brzmiał lepiej niz płyta CD-A z odtwarzacza CD /kosztującego podobne pieniadze/ o zwykłym DolbyDigital czy nawet DTS nie wspominajac /kompresja stratna/
Nie mam zamiaru namawiac zainteresowanego na drogie inwestycje w player za 5 czy 6 tys w sytuacji gdy cały zakup ma byc maksymalnie tani /prześledź wątek/ Chodzi tylko o to by zakup był mozliwie udany przy najnizszym nakladzie zainwestowanych srodkow - i tu rozwiazanie z tanim odtwarzaczem ale wyposarzonym w 5.1 out + komplet dekdoerow jest jak najbardziej słuszne..w myśl zasady że lepszy rydz niż nic /zainteresowany nie ma amplitunera z wyszukanymi DAC'ami/
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
mobor napisał:
odtwarzacz z dekoderami dekoduje dzwiek i wysyla jako analog 5.1 /lub 7.1/ do amplitunera w bardzo dobrej jakosci /lepszej niż z płyty CD Audio/
Sorry za głupie pytanie ale czy to oznacza ze wyjscie optyczne jest analogowe???

ps
i jeszce jedno pytanie przy sony s350 znalazłem taki opis
"Doznania dźwiękowe na najwyższym poziomie dzięki reprodukcji strumienia danych o 7.1-kanałowym dźwięku HD audio przez interfejs HDMI™ (1.3)."
Czy to oznacza ze on ma te dekodery dzwieku HD?
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Każdy sposób przekazu informacji jest analogowy (czy to elektrony, czy fotony), kwestią podziału jest interpretacja tego sygnału (szczególnie jeśli są zakłócenia). W przypadku kodowania cyfrowego nie mają znaczenia drobne zakłócenia, ale od pewnego poziomu tych zakłóceń sygnał przestanie być właściwie interpretowany (żaden element nie jest w stanie przejść np. z 0 do 5V w zerowym czasie).

Jeśli mówimy o S/PDIF przekazywanym optycznie, to leci nim informacja cyfrowa (podobnie do zwykłego koncentryka) w końcu to Sony/Philips DIGITAL Interface Format. Utrata informacji występuje albo przez uszkodzenie światłowodu (wystarczy zbyt mocne zgięcie, albo brudne styki), albo przez przepełnienie bufora w samym urządzeniu (mało prawdopodobne). Koncentryk jest za to mniej czuły na zgięcia, za to mocniej na promieniowanie elektromagnetyczne.

P.S.
CD za 1200-1300 PLN ma znacznie lepsze układy cyfrowo analogowe niż taki Panasonic BD-50 - co z tego, że informacja jest 24 bitowa, skoro szumy wprowadzane przez układ sprowadzą ją efektywnie do 12 albo i mniej bitów? A co do CDków - zwykłe Burr-Browny w CDkach potrafią wyprowadzić spokojnie 20, czy 24 bity na wyjściu (oczywiście informacja będzie interpolowana z 16 bitów i nic nowego nie wniesie, jednak finalnie dźwięk będzie odczuwany jako bardziej przyjemny w odbiorze - oczywiście trudno mówić o bitach w analogowym wyściu - lepsze byłoby słowo dynamika). W torze audio znaczenie zawsze ma najsłabszy element (czy to cyfrowy, czy analogowy), dlatego nie należy się zbytnio podniecać samym formatem mając do dyspozycji klocki, które nie potrafią go w pełni odtworzyć.
 
Do góry