Panasonic BD50 kłopoty z dostępnością

mlapaj

New member
Zdecydowałem się na BD50. Przeglądając idealo.de zauważyłem, że sprzęt znika z kolejnych sklepów. Wybrałem jeden z nich z Monachium po uprzednim sprawdzeniu, że na stanie jest 5 sztuk. Przelew i dwa później otrzymuje wiadmość że pieniądze dotarły ale sprzęt się zbył. Termin dostawy to min. 2-3tyg., ale Pans Niemcy generalnie jest wyprzedany i nie są w stanie podać terminu. Grrrr.... Pieniądze w drodze do mnie.
Dzień wcześniej w całym zamieszaniu (pomyliłem firmy!) zadzwoniłem ok. 18 do firmy w Jenie pytając o moje zamówienie. Pani powiedziała że w systemie go nie ma, ale gdybym chciał zamówić to mają 6 sztuk. Po złych wiadomościach z pierwszego źródła zadzwoniłem do Germica.de następnego dnia ok. 13. Przemiła Peggy powiedziała, że sprzęt się sprzedał i mnóstwo klientów pyta o niego. O żesz Ty! Sprawdziłem sklepy we Francji - kicha. Ani pół sztuki. W UK jakieś ostatnie sztuki, ale po 520Euro+przesyłka. Uffff. Jeszcze raz niemieckie sklepy. Zostało ostanie źródło. Cena 504Euro zamiast 494Euro, ale JEST NA STANIE. Pani z infoliniii mówi, że jest zamówionych wiele więcej sztuk niź mają zamówień. Z miejsca robie przelew, faksuje. Wszystko wczoraj ok. 17.30. Dostawa ma mieć miejsce w najpóźniej poniedziałek (2-3 dni robocze). Sprawdzam dziś rano ich strone i czas oczekiwania to już min. 2 tygodnie. Dzwonię i Pan potwierdza, że to co się zamawia od dzisiejszego ranka już ma dłuższy termin oczekiwania. Ja mam być obsłużony w pierwszej kolejności.
Jak sytuacja w ojczyźnie? Też kłopoty z zaopatrzeniem?
 

mlapaj

New member
Dziś 22 września i sprzętu dalej niet. I co więcej nidzie w Niemczech go nie ma. Już mi 3 raz przesunęli dostawę.
Czy ktoś z Was wie, czy to kwestia logistyczna czy techniczna samego odtwarzacza, którego po prostu nie można nigdzie kupić?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mlapaj napisał:
Dziś 22 września i sprzętu dalej niet. I co więcej nidzie w Niemczech go nie ma ... ... ... quote]

U nas to nie problem, w 3 sklepach we Wrocławiu widziałem go osobiście i porównałem z Sony-S300 i S500 (Płyta z filmem Blu-ray, z koncertem Blu-Ray - Incubus i płayta AVCHD z kamery sony)


Tu masz przynajmniej 3 sklepy, które Ci wyśla towar do Niemiec. Chyba że masz znajomego w Polsce, wtedy jeszcze łatwiej

http://www.skapiec.pl/site/cat/28/comp/357067

Ale przemyśl tego Panasonica, porównaj z Sony-S500, długo się zastanawiałem i kupiłem 500-tkę i nie żałuję. Nie ma rzeczy bez wad, ten sony po naciśnięciu Power na pilocie startuje nie szybciej jak po 30 sekundach. Sony S-300 to wersja dla biednych, z dębowym uchem(brak mu dekoderów dźwięku HD, niektórych ale wg mnie ważnych)

Powodzenia
 

mobor

Banned
Guciu znowu piszesz głupoty

S300 ma doklądnie te same podzespoły co S500 - wiem że cie to gryzie bo poszedles kiedys do sklepu ze swoimi płytkami i pechowo- S300 ich nie otworzył /ponieważ nie był zaktualizowany/ Wziales S500 bo zczytał twoje materialy...
Jeśli zas chodzi o dekodery - S300 potrafi i dekoduje na pokładzie DolbyTruHD do MchLPCM Nie potrafi rozgryć DTS HD Master ale tego nawet twoja 500 nie umie - musi mieć do tego amplituner z odpowiednim dekoderem.

S300 i S500 startują dokłądnie tyle samo sekund /stoją na tym samym procesorze, mają tą samą płytkę audio, ten sam napęd BluRay, ten sam zasilacz, ten sam wyświetlacz, tego samego pilota, ten sam zestaw wyjść ułożonych w ten sam sposób/

Różnica ? S500 ma deinterlacer Pioneera i trasmitter HDMI w wersji 1.3a... I TYLE
 

wujo1

New member
a ja się zdecydowałem na 300 i nie żałuje decyzji już upatrzyłem za 950 zł w łodzi nówka może pod koniec roku lub po nowym roku
 
Ostatnia edycja:

mlapaj

New member
I zaczynam się zastanawiać nad PS3 za 379E z pocałowaniem ręki. Albo wersja 40 lub nowa 80GB.

Od mniej więcej kwietnia PS3 z nowym softem dekoduje na pokładzie DTS HD i Dolby HD.

W końcu 100E taniej i możliwość ciągłego niemal upgrade'u. Elastyczna platforma.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mobor napisał:
Guciu znowu piszesz głupoty

Czego oczekujesz, że ja napiszę MOBIOR, piszesz ... ...

Mam Blu-Ray Samsung-a(w sypialni), miałem 5 dni S300 i teraz mam S500(w salonie), bo 300-kę oddałem.

Zapewniam Cię ze są rónice, dla mnie istotne, dla Ciebie nie i tyle.:confused:


Moja prośba jest taka, zamiast wypisywać mi że piszę głupoty, nie odpowiadaj na moje posty, zapomnij o moim istnieniu.
 

mlapaj

New member
Gucio - bądź dobry człek i lepiej mi odpowiedz zamiast boksować się z Moborem:)

Co do Twojej rady - staram się nie kombinować i kupować jak najbardziej lokalnie. Już parę razy tak pokusiłem się o nasze polskie tak typowe "usprawnienie" łańcucha dostaw i nie zawsze mi to wychodziło na dobre. Dzięki w każdym razie.

Naprawdę zaczyna mi się spieszyć. Mam już 5 filmów, jak dotąd katuje Denona 1930 przez Panasa 2000 i mam nadzieję w końcu zobczyć parę filmów HD. Tym bardziej, że mój docelowy ekran ma zjechać lada dzień.

No to jak z tym PS3?;)
 

mobor

Banned
Gucio

Najwidoczniej miałeś uszkodzony egzemplarz S300
Ja podaje cały czas fakty na temat roznic a Ty piszesz tylko o swoich subiektywnych wrazeniach.
Jeśli natomiast mialeś dobry egzemplarz S300 to pewnie zadziałał u ciebie efekt placebo w myśl zasady "wydałem wiecej- na pewno jest lepiej !"

Nie tylko ja mam dobrą opinię o S300
Można poczytać o tym także i tu /średnia ocen 9 na 10/ --> http://reviews.avsforum.com/showproduct.php?product=626&limit=views

Podobno SONY przymierza się do odblokowania dekodowania także DTS-HD na pokładzie S300 /wyczytane na avsforum/ Zniknie więc kolejna roznica dzieląca S300 i S500. Nastąpi to jednak dopiero po wyprzedaży modelu S500 /w przeciwnym razie nie będzie prawie żadnej motywacji do zakupu droższego modelu/
 

wujo1

New member
Chłopaki po co się kłócić który jest lepszy każdy ma swoje zdanie o swoim sprzęcie bo jest jego np. ja ciągle uważam że Technics jest najlepszy do odtwarzania audio . Ja kupuje 300. Aby się tylko nie psuła i odczytywała wszystkie płyty i nie zacinała i tyle a jak wy mówicie o jakimś ture hd czy
DTS-HD mi to jest narazie nie potrzebne bo nie mam ampitunera może że w lcd będzie jakieś wejście optyczne czy coś w tym stylu :cool: a mobor nie uważasz że jeśli sprzedadzą 500 to lepsze modele wejdą:p
 

mobor

Banned
Ja ci powiem tak

DTS-HD MA jest na co 10 /jeśli nie rzadziej/ wydawnictwie BluRay. Wiekszosc płyt ma UcompressedPCM lub DolbyTruHD - czyli bez problemu s300 to przemięli. Nawet DTS HD MA odkoduje tyle ze wypusci w zwykłym DTS /co i w wiekszosci przypadków zupełnie wystarcza/...

ps
Wieść gminna niesie że modele S300 i S500 dla Sonego produkował Pioneer
 

wujo1

New member
sumie to dobra rzecz wczoraj się szwendałem po internecie i czytałem o 300
ma dobre opinie użytkowników nawet na tych zagranicznych forach widzałem foty i każdy miał 300 . 500 to trudno dostać np media markt saturn nie mają go taki duży sklep i nie mają tego modelu chciałem go zobaczyć i porównać z 300 mniej więcej budową konstrukcji ale widzałem nz żywo 300 i na fotach 500 to maja dość masywną obudowe nie to jak np panasonioc ma tandetną mógłby się bardziej postarać udało się im najwyżej 10 a 30 i 50 nie
 

mirek58

Member
:smile:a ja chciałbym zapytać szacowne grono;
co wybrać do takiego sprzętu;
JVC 47V80+kino domowe Onkyo tx-ds575 model dość leciwy bez dekodeków nowej generacji.Gdzieś na forum wyczytałem że wtedy panas BD50 będzie w
sam raz. czekam na telefon kiedy będzie dostępny ale może poczekać na następce BD55.

:eek: co Wy o tym myślicie?

wszelkie sugestie mile widziane.
 

mlapaj

New member
Gucio. Chcę dźwięk HD dekodować na pokładzie odtwarzacza. W mojej stopce jest opis sprzętu. Mam zestaw 5.1 więc dźwięk zdekodowany po optyku z PS3 do Denona.
I powinno grać:)
 

mirek58

Member
pszyklejony

Gucio -coś mi się wydaje że ja też mam taką sytuacje jak ;mlapaj;
czy się myle?
patsz post wyżej

sprzęt;
Onkyo tx-ds575 tv JVC v80 zmieniarka Onkyo 600. padła:(
zamieżam kupić BD Panasonik i tu pojawiają się wądpliwości ;
chciałbym miec możliwość odtważania możliwie jak naj więcej formatów
karty z aparatu SD--zdjącia z CD fiłmy DVD noi BD w fulhd oczywiście z .bardzo dobrą jakością. zgóry dziąki za wszelakie rady:rolleyes:

pozdrawiam Mirek58
 
Do góry