czy stacjonarny blu-ray czyta...?

w1lly

New member
Witam!

Chciałem się zapytać o filmy już przekonwertowane z mkv na m2ts działające na PS3 jako materiał HD (już z napisami) czy moża taki materiał odtworzyć na stacjonarnym odtwarzaczu Blu-ray tak jak dvix na odtwarzaczu DVD oczywiście po wypaleniu materiału na płytce DVD?
Piszcie proszę bo jeśli tak to super i wtedy biorę sie za kupno jakiegos blu-ray. Choć może to tylko moje pobożne życzenie.
Pozdrawiam
w1lly
 

Gucio50

New member
Bez reklam
w1lly napisał:
Witam!

... ... chciałem się zapytać o filmy już przekonwertowane z mkv na m2ts działające na PS3 jako materiał HD (już z napisami) czy moża taki materiał odtworzyć na stacjonarnym odtwarzaczu Blu-ray ... ... ...

Tak :)


w1lly napisał:
... ... ... piszcie proszę bo jeśli tak to super i wtedy biorę sie za kupno jakiegos blu-ray ... ... ...

spokojnie :D , NIE każdy odtwarzacz Blu-Ray odtworzy płytke z avchd.

Jeden Samsung, u mnie w domu pokazuje zielony ekran i słychać tylko głos. Ten sam Samsung, pewnie czymś różniacy się pokazywał w sklepie Saturn rwący obraz bez dźwięku.

Sony S300 w Euro-AGD napisał na swoim wyświetlaczu AVCHD i to było wszystko, Sony 500 u mnie w domu pokazuje jak trzeba, głos dźwięk zarówno nagrane AVCHD na DVD 12 cm jak i 8 CM. Pokazuje też nagrane PowerDVD/PowerProducerem płyty Blu-Ray

Powinieneś sobie przygotować 3 płytki tak jak ja i przed zapłaceniem w kasie poproś sprzedawcę o odtworzenie DVD8cm, DVD12cm oraz Blu-Ray.

Wtedy dopiero zapłać. :krol:
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
1) BDP-S300 czyta AVCHD /bez problemu oglądam filmy z kameryAVCHD, S500 ma dokładnie ten sam napęd!/
2) Nie wiem po co kolega ma przygotowywać sobie DVD 8 i 12 cm- wystarczy tradycyjny krążek - jeśli już


"NIE każdy odtwarzacz Blu-Ray odtworzy płytke z avchd."

bzdura

3) AVC-HD stanowi nieodłączny składnik formatu Bluray /każdy odtwarzacz ma obowiązek go czytać, jeśli tak się nie dzieje- jest uwalony albo niezgodny z formatem BluRay/


Mandatory video codecs: H.264/MPEG-4 AVC / VC-1 / MPEG-2
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
rób jak chcesz


a ja ci mówie ze w srodku 500 siedzi DOKLADNIE to samo co w 300
chcesz sie zalozyc ?

Zanim bezmyslnie wybecelujesz za to samo 80% wiecej- zajrzyj na strone konkurencyjnego forum gdzie znajdziesz fotki wnetrza obu odtwarzaczy. I się zdziwisz :)

Gucio zapomniał /albo nie ma o tym pojęcia/ ci napisać że kolejne update'y firmwaru dodały do S300 nie tylko mozliwosc odczytu płyt BD-R i RE ale i umozliwiły dekodowanie dzwieku TruHD ... A kto wie co bedzie w przyszłości

I powtarzam. AVCHD idzie na S300 jak burza. Bez problemu odtwarzam płyty DVD-R/RW

Obejrzyj zdjecia obu odtwarzaczy w srodku /a wystarczy nawet rzut oka na tylny panel z gniazdami we-wy by przekonac sie o identycznej budowie tych playerów/

Roznice ? tkwią tylko na płytce przetwarzającej wizję

S500 - ma inny transmitter HDMI /1.3/ dzieki czemu umie wysłać geste audio
S500 ma elektryczne drzwiczki ;)
S500 ma troche lepszy deinterlacer Pioneera /s300 robi to samo Sigmą - różnica minimalna/ - moze sie przydać TYLKO przy płytach DVD /BluRay idzie w progresive przecież/

jesli chcesz za to doplacic 70-90% ceny S300 i Gucio twoim zdaniem ma rację - twoja sprawa :)

Na Twoim miejscu kupiłbym albo S300 albo.... dołożył pare złotych i kupił transport Denona DVD-2500BT :)

I jeszcze raz nalegam - obejrzyj zdjecia środka obu odtwarzaczy. Zobacz jaki jest model napędum, jaki jest zasilacz, jak wyglądają płytki- zobaczysz ten sam player.
 
Ostatnia edycja:

DZ_R

New member
Mobor, jak podsumujesz zalety / wady Denona 2500BT vs SONY 300?

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy ma się pojawić player BD od ONKYO oraz 'tani' Denon 1800 - czy warto na nie zaczekać?
 

wujo1

New member
Ale mobor ma racje co może być za pare lat, ja tak mówię 500 ale np saturnie nie ma
a jak będzie jakaś 300 w promocji to może wezmę , a potem za np 3 lata kupie Denona . I że nie uważasz że nawet jak będzie denon 1800 to za 1000 zł zapomnij min 2000-2500 zł Denon to nie manta to firma z zasadami jak teraz 2500 tb kosztuje 3500 zł prawie 4000 zł na allegro ;)

A wiesz mobor dleczego teraz zmieniłem zdanie bo zobaczyłem foty od środka (ale nie wiadomo dopiero kupuje na drugi rok może będzie 500 w saturnie mniej więcej 1500 zł to może :-D:-D:-D)
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Aktualnie mam S300
Mam i jestem zadowolony. Bardzo zadowolony !
Docelowo jednak S300 trafi do living-room'u a sobie planuje sprawic ...właśnie transport Denona.
Wewnątrz siedzi - to prawda - Panasonic /układ przetwarzajacy tor AV/ ale cała reszta jest autorsko zrealizowanym Denonem w najlepszej postaci. Szczotkowane aluminium, napęd optyczny z prawdziwą szufladą a nie jakąś tandetną pleksą. To klasyczny klocek, znakomicie wykonany /9 kg żywej wagi/
W areadvd dali mu za całokształt maksymalną ilosć gwiazdek co nieczęsto sie zdarza. Nie zależy mi specjalnie na torze analogowym dlatego że i tak wszystko puszczam przez amplituner Denona a ten podpięty jest pod LCD. Wyjscia analogowe- jakie by nie były - zostałyby wiec bezrobotne. Po co więc za nie /i elektronikę je obsługujacą/ płacić ? ;)

Nad modelem 1800 też myslałem. Problem polega na tym że model ten bedzie tylko nieznacznie tanszy od transportu. Ma wyjscia analogowe zarówno audio jak i video ale napęd, zasilacz jest tutaj wyraznie gorzej wykonany. Ponadto - przetwarzanie obrazu jest tutaj zrealizowane na nieco słanszej elektronice niz przy 2500. Dlatego mimo wszystko lepiej wejść w bluray'owefo deck'a :)

wujo1 - bierz s300 a resztę sobie włóż do swinki i zbieraj na Transport. Będziesz adowolony - obaczysz :)
Transport mozna juz wyrwać poniżej 3 tysiecy zł

Udanych zakupów !
 

wujo1

New member
mi też się podoba jego wykonanie tylko ja będę jaby co to czarnego denona żeby komponował mi się z technicsem :eek:k: bo musze jeszcze tv kupić i kupuje blu ray i tv za jednym zamachem (tv samsung lub sharp 42 cale i żeby miał 3 hdmi a potem dzielonego wzamka :grin:)
 
Ostatnia edycja:

w1lly

New member
Chyba za bardzo odeszliśmy w tym temacie własnie od tematu.
Ja się nie pytałem czy klocek blu-ray potrafi czytrac materiał z kamery HD.
Tylko o film ściągnięty w formacie .mkv dalej przekonwertowany przez program mkv2vob.exe na format m2ts z dorzuconymi napisami (np. Iron.man.720p.coś.tam.mkv - może przykład nienajlepszy ale chodzi o zasadę) czyli taki format, który czyta PS3 jak materiał HD - mieszczący się na jednej płycie DVD.
A nie na materiale z kamery HD.
Pozdro
 

jedrek_125

New member
Własnie jestem w trakcie sprawdzania :) przerobilem plik mkv na AVCHD i mam nadzieje ze bedzie chodzil na bd30. Zreszta ze specyfikacji playera wynika ze powinien . Bylaby to niezla gratka :)\
ps. znalazłem niezla stronke poswiecona temu tematowi tz. konwertowaniu mkv do avchd aby czytaly blue-playery :)
 
Ostatnia edycja:

w1lly

New member
Wałśnie przeczytałem na tej stornce, że przy niestandardowej rozdzielczości czyli innej niż 720p lub 1080p tworzą się zielone pasy to wtyedy przy ponad 80% filmów w mkv będą ww. pasy i odsyłają do programu MKV2VOB. ale to juz tylko konwersja dla PS3. I tu własnie pojawia sie problem. A własnie chodzi o ominięcie pożeracza prądu jakim jest PS3.

pozdro
 

jedrek_125

New member
Nich mi ktos z was powie bo nie nagrywalem jeszcze na dl dvd filmow w m2ts, czy na plycie umieszczamy foldery BDMV oraz Certyficate , czy moze zawartosc tych folderow ?, nie chce zmarnowac plyty :)

czy zasada jest taka sama jak w dvd , ze nagrywamy foldery VIDEO_TS oraz AUDIO_TS ?

Jak nagrywac pliki m2ts , folderami ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DarkAvenger

New member
mobor napisał:
"NIE każdy odtwarzacz Blu-Ray odtworzy płytke z avchd."

bzdura

3) AVC-HD stanowi nieodłączny składnik formatu Bluray /każdy odtwarzacz ma obowiązek go czytać, jeśli tak się nie dzieje- jest uwalony albo niezgodny z formatem BluRay/

Mandatory video codecs: H.264/MPEG-4 AVC / VC-1 / MPEG-2

Może w teorii tak, ale w praktyce to już nie. Testowalem kiedyś swoją płytkę AVCHD wypaloną przy pomocy PictureMotionBrowser. W BD Samsunga nie działała, a Sony BD-30 tę sama płytkę odtwarzał poprawnie. W PS3 też oczywiście działało dobrze.

Także w praktyce to nie jest tak piekenie, rzeczywiście lepiej spradzić na konkretnym urządzeniu zanim się je kupi.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tym, którym nie działa - macie pole do popisu zgodnie z ustawą o niezgodności towaru z umową.

Oczywiście teoria to jedno, praktyka to drugie.

Pozdrawiam,
 
Do góry