blu-ray z dekoderami - prosze o rade

LeBron

New member
Zamierzam kupic odtwarzacz blu-ray ktory bedzie posiadal dekodery bezstratnego dzwieku.
I teraz pojawia sie pytanie 1:
czy majac amplituner pioneer 1016 [jest od dawna] oraz plazme pionka lx5090 [ktora mam zamiar kupic] jest mozliwosc wlasnie odbioru tegoz dzwieku czy tez dekodery takie musza byc w amplitunerze [a nie na reke mi go zmieniac].

pytanie 2:

jaki polecacie odtwarzacz ktory mialby wlasnie takie dekodery oraz... odtwarzal mp3/divx/dvd-video na plytach DVD+R? Panas BD 50 moze juz czytac "plusy"? Bo dekodery ma na pewno jak wiadomo.

pytanie 3:
jak to podlaczyc? plazme pod blu ray?blu ray pod amplituner?:)

Z gory dziekuje za odpowiedz - jesli napisalem cos zle lub nie tak podpiete wybaczcie - jestem tu 1 raz od 2 lat:)
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
do tego pineera chcesz kupic Panasonica ?;)
Zapomnij - to zwykły marketowy player ...
Poczekaj na nowe Pioneery, Onkyo lub Denona- to są dopiero dobre klocki
 

KKuba

New member
Bez reklam
ad.1 Dziwnie postawione pytanie. Jak masz dekodery dźwięku w odtwarzaczu to dlaczego pytasz czy masz je mieć w amplitunerze??? Dźwięk się dekoduje raz...
Ogólnie to jest zły pomysł z dwóch powodów. Na dziś nie ma na rynku odtwarzacza BR z dobrymi przetwornikami D/A na pokładzie. I to już właściwie kończy rozmowę, bo tylko tak (analogowo) możesz przesłać to dalej do wzmacniacza. Ale po wtóre, akurat ten amplituner (1016) kiepsko się sprawuje przy połączeniu analogowym. W szczególności odcina procesor DSP i equalizer. A wtedy robi się smętnie...
ad2. Nie ma. Panas BD-50 jest najbliższy temu co mówisz, ale patrz jeden.
ad.3 Z tym wzmacniaczem to tylko BR do TV via HDMI, a audio do amplitunera optycznie (lub coax). I... O dziwo zagra to dobrze. Zwłaszcza przy ścieżkach DTS nie ma tak dużej różnicy w stosunku do sygnałów do True HD. Tu jest jednak nieco inaczej niż z obrazem, różnica jest mniejsza niż sobie producenci by tego życzyli... :)
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
KKuba napisał:
Ogólnie to jest zły pomysł z dwóch powodów. Na dziś nie ma na rynku odtwarzacza BR z dobrymi przetwornikami D/A na pokładzie.

Pioneer LX71 - Wolfson Professional Audio x4
Myśle, że wystarczą.

Ja też czaję się na siedemdziesiątke jedynke ( długie słowo :D )
 

BoDeX

New member
mobor napisał:
do tego pineera chcesz kupic Panasonica ?;)
Zapomnij - to zwykły marketowy player ...
Poczekaj na nowe Pioneery, Onkyo lub Denona- to są dopiero dobre klocki


Mobor - błagam Cię , nie zarażaj innych swoją fobią do producentów,
których uważasz za low-end . Onkyo nigdy nic swojego nie wymyślił,
korzysta z ogólnie dostępnych rozwiazań innych producentów, pakuje
w swoje bebechy i wymyśla ceny z kosmosu. To samo DENON, który
nota bene korzysta w 100% z rozwiązania Panasa , podobnie ale w
mniejszym stopniu działa Pionek - tam także wkładają bebechy i
rozwiązania innych producentów , a koszt przy takim samym efekcie
końcowym jest nieporównywalny . Chcesz wydawać krocie, to kup
sobie GOLDMUNDA . Panasonic BD-50 to bardzo dobry player, jest
na pierwszym miejscu w ocenie video, a i zapewne z dźwiękiem radzi
sobie conajmniej bardzo poprawnie (analog) Implementacja Wolfsona
zniknie przy średnim wzmaku i podobnych glośnikach - mierzmy siły
na zamiary ... !

pzdr.
 

mobor

Banned
DEnon ładuje Panasa tylko do transportu ! Wersja z przetwornikami ma już zupełnie inne klamoty on-board. Ze wspomnę legendarną Realtę jako UP-CONV chip/deinterlacer ....

Zresztą - wystarczy obejrzeć jak i z czego zrobiony jest Panasonic by wyciągnąć własciwe wnioski...Wygląda niemal identycznie jak nagrywarki DVD /oszczędzano nawet na design'ie/ Do tego ta ohydna klapka którą odmyka wysuwający się napęd...brrr
A uprzedzony jestem- to fakt. Po tym co firma wyprawia od 17 lat w segmencie audio /wystarczy wspomnieć Technicsa po którym ostał się jeno gramofon 1210/11 - tylko dlatego że to konstrukcja kultowa z lat 80-ych/ nie mozna wyciągać innych wniosków...

Skoro ja jestem uprzedzony- może napiszesz dlaczego nie masz amplitunera Matsushity ? ;)
 
Ostatnia edycja:

szmyk

Member
LeBron napisał:
czy majac amplituner pioneer 1016 [jest od dawna] oraz plazme pionka lx5090 [ktora mam zamiar kupic] jest mozliwosc wlasnie odbioru tegoz dzwieku czy tez dekodery takie musza byc w amplitunerze
Rozkodowany sygnał z odtwarzacza może być wysłany również przez HDMI jako LPCM. Szczegóły w wątku
"lpcm, a bit stream, jaka roznica ps3 jako dekoder dtshd?"
 

LeBron

New member
na wstepie dzieki za odpowiedzi:) no panas pewnie ze nie jest zly, ale co szkodzi poczekac ten1-2miechy za nowymi pionkami i posluchac opinii/porownan i wybrac wtedy:)

bo nie na reke mi wymieniac amplit. skoro dekodery sa w blu-ray a jak wspomnieliscie roznica w odsluchu mala:)

no wlasnie a co jesli jakims cudem moje finanse pozwola na zakup nowego pionka 1019 ktory juz ma wbudowane dekodery oraz jako blu-ray posluzy rowniez odtwarzacz z dekoderami - to ktore dekodery rozkoduja dzwiek - z amplit. czy z blu-ray? moze laickie pytanie - ale niestety nie znam odp.
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
@asoz Pioneer LX71= nie ma w sprzedaży ;)
@Szmyk. Iluzoryczne... A w tamtym wątku jest urocza awantura. :cool: W istocie chodzi o to, że amplituner musi akceptować taki LPCM po HDMI - w praktyce zdekodować tak przesłany dźwięk. Niby jest to w specyfikacji HDMI 1.1., ale w rzeczonym Pioneerze jest dopiero w... VSX-2016 lub LX50 (1018 nie ma!). A to cenowa tragedia. A na to się nakłada jeszcze jeden problem, o którym zapomnieli w tamtym nieco "masakrycznym wątku". LPCM po HDMI to proszenie się o kłopoty z jakością dźwięku. Odsyłam do aktualnego Audio Video 7-8/08 i artykułu o jakości dźwięku audio po HDMI. LPCM problemy spotęguje... Zamiast poprawy jakości dźwięku będziemy mieli pogorszenie. :)
@LeBron Nie chcę Cię martwić, ale nie spodoba Ci się to co powiem VSX-1019 nie ma uczącego się pilota. Pioneer zarzucił ten pomysł wraz z 1016 :( Pozostaje Logitech Harmony... Jak kupisz 1019 to zdekoduje Ci oczywiście amplituner. To jest na ten moment optymalne rozwiązanie - przynajmniej teoretycznie bitstream lepiej się prześle po HDMI. Ogólnie audio po HDMI to jest kaszana w różnych miejscach, twórcy HDMI i producenci av skopali to na maxa... :( Audio Video zaleca tak jak Ty chcesz to zrobić - dźwięk optykiem do amplitunera. Tylko oczywiście to nie załatwia sprawy nowych specyfikacji DD i DTS, ale z kolei problemy z błędną specyfikacją HDMI sprawiają, że poprawa jakości jest relatywnie mała - błędne koło.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
AudioVideo ? - to dla mnie to żaden autorytet :)

Co się zaś tyczy LPCM via HDMI to nie narzekam na jakość fonii. Dzwiek - bez względu na format - zawsze jest na odpowiednim poziomie. Przynajmniej u mnie :)
 

asoz

New member
W Angli cena ustalona 595 funtów. Można już kliknąć Order :D Myśle, że jak się w polsce co nico utarguje to będzie w granicach 2,5k.
 
Do góry