komputer jako odtwarzacz blu-ray

bikejoshua

New member
czy uważacie, że dobrym pomysłem jest zastosowanie komputera jako odtwarzacza blu-ray? mam monitor 24" full hd i zastanawiam się, czy zamiast odtwarzacza stacjonarnego nie zastosować komputera z wyjściem hdmi w jakiejś małej obudowie typu media center albo chociaż slim

plusy:
- odtwarza wszystkie formaty (w tym Divx, x264)
- cena porównywalna ze stacjonarnym blu-ray
- możliwość dokupienia nagrywarki blu-ray
- większa wszechstronność
- możliwość odtwarzania płyt z różnych regionów?

minusy:
- większe zużycie prądu
- mniej poręczny

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
spoko - ważniejszy czy najważniejszy jest efekt końcowy.
Jakość blu raya będzie na 22" zdecydowanie - extra.
 

XoR

New member
PC będzie OK. W jego przypadku wszystkie bajery muszą być obsługiwane przez używany program i jego wersję :hmm:

Ale ogólnie PC jako player ogólnie jest o tyle najlepszy bo obsługuje WSZYSTKIE formaty:krol: Obsługa może nie być taka przyjazna i miła ale powstaje port XBMC z XBoxa i jak już go dokończą (dawno w sumie nie sprawdzałem postępów...) to zdecydowanie właśnie PC będzie najlepszym playerem :eek:k:

ps. Szczerze mówiąc to w sumie nie wyobrażam sobie dobrego centrum domowej rozrywki bez PC...
 

manfred1

New member
Sorry za podłaczenie się do wątku mam pytanie czy TO MA SENS kupić nagrywarkę BR do PC i podłaczyć to kablem HDMI 15m do ampla . Zdaję sobie sprawę że sterowanie będzie odbywało się z innego pokoju tzn tam gdzie stoi PC ale to mi nie przeszkadza. Nie wszystko można kupić na płytach BR czy w takim razie będę mógł niekture "materiały" pobrać z sieci wypalić płytkę i w ten sposób ogladać za pośrednictwem tej nagrywarki delektując się np obrazem HD i dźwiekiem DTS?
 

zobal

New member
Witam.Chcialbym troche odkopac ten temat.Czy ktorys,z kolegow ma tak skonfigurowny sprzet?.Co o tym myslicie?.
 
Do góry