Nagrywanie filmów BluRay

kajo777

New member
Uzywam do nagrywania na BluRay Nero Vision.Program kompiluje różne formaty do m2ts i wypala na BD-R bez problemu.Film odtwarza się dobrze na odtwarzaczu BluRay i w PC.Mam tez firmowy dysk demo Samsunga na BluRay.W odtwarzaczu idzie bez problemu ale w PC pliki m2ts nie chcą się odtwarzać.Skopiowane na BD-R też nie chcą odtwarzać się w odtwarzaczu.Czy to jest sprawa zabezpieczeń w plikach m2ts?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
kajo777 napisał:
... ...Mam tez firmowy dysk demo Samsunga na BluRay.W odtwarzaczu idzie bez problemu ale w PC pliki m2ts nie chcą się odtwarzać.Skopiowane na BD-R też nie chcą odtwarzać się w odtwarzaczu.Czy to jest sprawa zabezpieczeń w plikach m2ts?

Chyba nie. Pomimo standardu Sony ma ciut inne pliki m2ts niż np "wychodzą" z Pinnacle Studio.

Pewnie obie firmy spełniaja normę AVCHD ale w ramach tej normy istnieje pole manewru, no i moja Sony "nie widzi" klipów edytowanych przez Pinnacle Studio.(Konkretnie Picture Motion Browser)

Z Twoim Samsungiem jest podobnie.

Mam dwa odtwarzacze Blu-Ray.
Samsung BD-P1000 i Sony S500. Jeden czyta to inny tamto.


Samsungi zreszta maja kłopoty z płytami "nietłoczonymi" jak zapewne się już zorietowałeś. :confused:
 

Janek68

New member
Mam problem z nagrywaniem płyt blu-ray. Posiadam kamerkę Sony SR12, wraz z nią otrzymałem program Sony Motion Browser. Program umożliwia tworzenie płytek w standardzie DVD oraz AVCHD. Niestety program "nie widzi" płyt blu-ray. Mam nagrywarkę blu-ray firmy LG, ale Sony Motion Browser chce nagrywać tylko na płytach CD lub DVD. Czy robię cos źle, czy to wina oprogramowania? Wygląda na to, że Sony nie posiada oprogramowania do standardu, który sama stworzyła.:???:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Janek68 napisał:
Mam problem z nagrywaniem płyt blu-ray. Posiadam kamerkę Sony SR12, wraz z nią otrzymałem program Sony Motion Browser. Program umożliwia tworzenie płytek w standardzie DVD oraz AVCHD.
I to jest właściwe, pliki AVCHD, duzo taniej, przechowuje się na płytach DVD i 8cm DVD


Janek68 napisał:
... ...wraz z nią otrzymałem program Sony Motion Browser. Program umożliwia tworzenie płytek w standardzie DVD oraz AVCHD. Niestety program "nie widzi" płyt blu-ray. Mam nagrywarkę blu-ray firmy LG, ale Sony Motion Browser chce nagrywać tylko na płytach CD lub DVD. Czy robię cos źle, czy to wina oprogramowania? Wygląda na to, że Sony nie posiada oprogramowania do standardu, który sama stworzyła.

Chyba nie masz racji, Sony stworzyła jak piszesz, kamerę na AVCHD i dała Ci Picture Motion Browser. Prosty program do nagrywania AVCHD na płyty DVD. Nowe odtwarzacze Sony Blu-Ray 350 i 550 odtwarzają te płytki bezproblemowp.

Ty chcesz, nie wiem dlaczego nagrywać na znacznie droższ płyty BR. Twoja sprawa, musisz mieć oprogramowanie Blu-Ray Producer. Do mojej nagrywarki Blu-Ray LG była dołączona płytka z PowerDVD z obsługą Blu-Ray. Nagrałem 1 płytę i innych nie zamierzam bo są drogie a nie uzyskuje się nic więcej niż na DVD z AVCHD.

Płyta DVD DoubleLayer z 4 zł netto Verbatim mieści więcej niżę 1h 30 minut filmu z wakacji. :) Który z gości wytrzyma więcej, zwłaszcza gdy gospodarz wlepiony w Tv "zapomina" podawać drinki, świetnie się bawiąc panoramą śmietnika za hotelem. :p

Bywa, nawet często, że świetny film dla twórcy, jest nie do zniesienia dla gości.
Ja mam taką zasadę
- Film z wakacji, bez obróbki kopiuję na DVD AVCHD.
- dla mnie i mojej rodziny, wersję nieznacznie skróconą i wywalone nieudane ujęcia.
- dla gości wersja 10 minut. Nie 15 a 10. W czasie projekcji podaje obficie drinki, w ciagu ostanich 5-ciu lat nikt nie narzekał że robienudne filmy. Ostanio pewien mój znajomu, zarzyczył sobie powtórnego pokazu filmu z Pragi czeskiej, najprawdopodobniej najnudniejszego filmu jakikolwiek zrobiłem w życiu. To był sukces.
 

iqpablo

New member
ja tez mam kamerke sony sr12 i nagrywarke blu-ray lg.
filmy na bd nagrywam pinnacle studio 12 i jest suuper extra obraz.

sony motion browser nie nagra plytki bd bo nie obsluguje nagrywania bd.

a nagrana przez pinnacla nawet bd-rw jest czytana przez samsunga p1400.

ps. smieszy mnie troche jak ktos mpowi ze obraz nagrany na dvd (czyli sd) jest taki sam jak na bd (czyli HD). to tak jakby mowic ze plyta analogowa nagrana bez szumow jest rownie dobra jak cyfrowa :)
 

mobor

Banned
Jeżeli uważasz ze DVD to tylko SD to znaczy że jeszcze długa droga przd tobą jesli chodzi o technoedukację

Po raz pierwszy zgadzam się z Guciem


PS powyższe pisze jako posiadacz nagrywarki bluray - żeby było jasne
 

iqpablo

New member
mobor napisał:
Jeżeli uważasz ze DVD to tylko SD to znaczy że jeszcze długa droga przd tobą jesli chodzi o technoedukację

Po raz pierwszy zgadzam się z Guciem


PS powyższe pisze jako posiadacz nagrywarki bluray - żeby było jasne

może źle się wyraziłem, ale jak wspomniałem, gdyby każdy uważał, że po co komuś coś nowego i lepszego skoro stare też można udoskonalać to byśmy dzisiaj mieli analogowe płyty nagrywane w super jakości.

po to są płytki bd, żeby ich używać, a nie wypalać na dvd w jakości avchd. a tak poza tym to porównałem nagrany na bd film nagrany jako bd i jako avchd i muszę powiedzieć, że avchd (Film nagrany sr12 przy szybszych ruchach widc bylo charakterystyczne dla hd przeskoki) był gorszej jakości niż film nagrany jako bd (przeskoki tutaj zostały zniwelowane)

nie wspomnę już o oszczędności miejsca. zamiast np. ok 140 plytek cd czy tez 25 dvd można miec 4 plytki bd z danymi.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
iqpablo napisał:
... ... smieszy mnie troche jak ktos mpowi ze obraz nagrany na dvd (czyli sd) jest taki sam jak na bd (czyli HD). to tak jakby mowic ze plyta analogowa nagrana bez szumow jest rownie dobra jak cyfrowa :) ... ....
Śmiech to zdrowie, ale nie mam na myśli SD pisząc o nagrywaniu na DVD, chodziło mi o nagranie AVCHD na DVD. Odtwarzane są przez wszystkie samsungi(od pewnego czasu), Sony(od pewnego) i inne Blu-Ray playery. :krol:


iqpablo napisał:
... ... po to są płytki bd, żeby ich używać, a nie wypalać na dvd w jakości avchd. a tak poza tym to porównałem nagrany na bd film nagrany jako bd i jako avchd i muszę powiedzieć, że avchd (Film nagrany sr12 przy szybszych ruchach widc bylo charakterystyczne dla hd przeskoki) był gorszej jakości niż film nagrany jako bd (przeskoki tutaj zostały zniwelowane).. ... ....

IMHO,
z AVCHD NIE ZROBISZ BD(prawdziwego) bo to przedewszystkim, różnica w przepływności. Co z tego że 12000 nagrasz na BR jako 25000, nic nie uzyskasz. Kamera SR12 daje pliki AVCHD, nijak im do BR. To rzeczywiście SD plus, ale bardzo przydatne dla filmowca amatora, czyli mnie. Nie łudzę się że po nagraniu ich na płytę za 30zł zamiast za 2zł "same z siebie" nabiorą jakosci.

Mam obie nagrywarki BR i po kilku filmach zrezygnowałem z BR na rzecz AVCHD. Natomiast faktem jest że niektóre kompy mają zwyczaj "hycać plikami" avchd. :mrgreen:

Ale lepiej jest zamiast nagrywać BD, nagrać jednak avchd jako JEDEN plik M2ts. Nagrywanie BR, TEŻ przekodowuje, więc ten atgument akurat odpada. AVCHD przekodowane w jeden plik AVCHD "nie skacze" :)

To oczywiście tylko moja prywatna opinia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry