Sony Bdp-s500

wujo1

New member
Witam. Chciałem dzisiaj prosić o opinie użytkowników lub znawców tego modelu.Szczególnie jak się sprawdza w użytkowaniu czy czyta nagrywane filmy blu-ray, czy wogóle się go opłaca kupować . I ostatnie pytanie podczas tej rejstracj na stronie SONY jestam do ściągnięcia firmware lub soft po rejstracjy . Pozdrawiam :eek:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
wujo1 napisał:
Witam. Chciałem dzisiaj prosić o opinie użytkowników .... Szczególnie jak się sprawdza w użytkowaniu czy czyta nagrywane filmy blu-ray
Czyta płytki nagrane w kamerze Sony (AVCHD) i w nagrywarce komputerowej Blu-Ray ;)


wujo1 napisał:
... czy wogóle się go opłaca kupować ...
Nie opłaca się go kupować. Czysta strata pieniędzy, podobnie jak nie opłaca sie kupowanie nart, roweru czy rakiety do tenisa.
Jedynie co sie opłaca to piwo :grin: :mrgreen:


wujo1 napisał:
I ostatnie pytanie podczas tej rejstracj na stronie SONY jestam do ściągnięcia firmware lub soft po rejstracjy

Po rejestracji masz downloady ze strony Sony, w tej chwili jest nowszy FirmWare, oraz dostaniesz pocztą 4 filmy Blu-Ray :krol:
 

wujo1

New member
Dziękuje za odpowiedz ,a jest tam do ściągnięcia firmware 0370 ? Żeby czytał divix a , czy głośnio chodzi płyta lub wiatrak podczas oglądania filmu .:grin:
Pozdrawiam :krol:
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
wujo1 napisał:
... ...Żeby czytał divix a .. ......
o DivX raczej zapomnij ... ...



wujo1 napisał:
... .... czy głośnio chodzi płyta lub wiatrak podczas oglądania filmu
Jest cichutki, to jednak Sony :krol:


Ma dwie wady
- Straaaaaasznie powoli się przygotowuje do odtwarzania płyty.
- Barak mu dekodera HD Master Audio

Poza tym jest OK


Ja mam też odtwarzacz Blu-Ray firmy Samsung(w sypialni) no i wrażenie jest takie Samsung jest o 10-20% "mniej luksusowy" :grin:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie zdziwię się, gdy z czasem pojawią się odtwarzacze BD z obsługą DivX. Zapotrzebowanie rynku swoje zrobi. Można powiedzieć: po co w takim odtwarzaczu DivX? To samo mnie zastanawiało w odniesieniu do odtwarzczy DVD. Ale ludziska chcą, to w końcu dostaną.

ArtS :)
 

wujo1

New member
Wlelkie dzięki i tak nie będe ogladał divix bo po co tylko blu ray i dvd , pytałem z ciekawości bo chodzą różne plotki . Pozdrawiam ;)
 

Redundantor

New member
Divx na blu rayu - to profanacja ;).

Poczekaj na BDP-S550 - może nie po to by go kupić, ale żeby spadły ceny BDP-S500 - to tylko 2 miesiące lub krócej :).
Wogóle na razie moim zdaniem warto poczekać, bo kupować odtwarzacz, zeby na nim 3 filmy zobaczyć się nie opłaca - po wakacjach ma pojawić się wiele filmów na blu, a więc ceny odtwarzaczy spadną.
 

wujo1

New member
Masz racje ale nie mam zamiaru tyle czekać potrzebny mi jest nowy odtwarzacz , a kupować zwykłe dvd mi się nie opłaca bo wole dołożyc troche więcej i będe miał doskonałe dvd i będę potem blu ray . Pozdrawiam :p
 

mobor

Banned
spokojnie kup SONY 300
Kosztuje teraz grosze a po ostatniej aktualizacji softu - wypuszcza zdekodowany Dolby TrueHD jako LPCM
Praktycznie więc- niewiele go różni od dwukrotnie droższego (i równie mułowatego) S500.
Chyba że chcesz dopłacić 100% za ruchome drzwiczki ;)

Sam kupiłem i na razie mi wystarczy. Za jakiś czas kupię lepszy model, ze wsyzstkimi dekoderami Profie 2.0 w cenie 1200zł :)
Wydawanie większych pieniedzy nie ma obecnie sensu gdyż wszystkie obecne w handu odtwarzacze są...technologicznie przestarzałe
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Już chyba lepiej kupić ampituner z odpowiednimi dekoderami, niż zdawać się na dekoder w odtwarzaczu.

ArtS :)
 

mobor

Banned
O tym będę myślał poźniej- kiedy kupię porzadny odtwarzacz BluRay

Póki co - nie ma dla mnie porządnego playera w handlu. Jedyny dobrze wyposarzony odtwarzacz to Panasonic 50 - ale jest tandetnie wykonany (dobija mnie ta ich klapka pod którą jest ukryty napęd)
SONY 300 jest o wiele lepiej zaprojektowany (to samo 500)

Czekam więc na sensownych zawodników od Denona /3800/, Onkyo i im podobnych

Moje wymagania:

- szybki start
- Profile 2.0
- wszystkie dekodery /po co mam zmieniac amplituner?/
-HDMI 1.3
- brak wentylatora

...no i elegancki design.

Sonego trzysta traktuje jako sprzet przejściowy- na przeczekanie. Wspomagam się też PS3 wiec generalnie mam dostep do wszytskich możliwosci formatu ale interesuje mnie docelowo oglądanie filmó z "klocka" a nie konsoli
 
Ostatnia edycja:

wujo1

New member
Masz racje i zgadzam się z zupełnością . Bo widać że wykonanie panasa jest tandetne mimo iz ma ładne parametry . Ale mi nie przeszkadza wolny start i wogóle nie mam kina tylko stereo a nie zamieżam wymieniać całej wieży poto żeby mieć kino.

A czy sony poradzi sobie z np troche skatowanymi płytami nie będzie skakał lub co innego

Pozdrawiam 8)
 

mobor

Banned
Nie wiem jak to będzie ze skatowanymi płytami ponieważ ja uzywam "300" tylko do płyt BluRay które póki co są w idealnym stanie :)
DVD, CD - do tego uzywam innych urządzeń.

Na prawdę, szczerze polecam S300. Szczególnie teraz gdy jest to tani odtwarzacz a w ramach promocji dodają jeszcze 4 filmy gratis :)
 

Lord Rayden

New member
Porównanie Sony BDS-500 i Panasonica DMP-BD30 mamy w numerze Audio-Video 7-8/2008. Sony wypada gorzej, jako przestarzały technoligicznie.

Czy tanio to jest 900 zł ???
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
SONY 500 kosztuje 1800 przy czym niewiele rozni się od SONY 300...
Panasonic 30 kosztuje 1.5 raza tyle co Sony 300
A nie jestem pewny czy pod kazdym wzgledem jest 1.5 razy lepszy
A już na pewno w sytuacji gdy SONY 300 mozna miec za 900zł z 4 filmami BluRay gratis
Kupiłem 300 bo chciałem miec jakis player stacjonarny TERAZ
Nie muszę miec kosmicznych dekoderów dzwieku na JUŻ
Sporo filmó i tak ma nieskompresowany LPCM jako główną sciezke dzwieku, TruHD mam jako zdekodowany LPCM na wyjsciu SONY 300 a DTS HD wychodzi jako DTS (czyli znacznie lepiej niz DOlby DIgital) Na razie w zupełności mi to wystarcza
Na pewno za rok zmienię na coś lepszego ale na pewno nie bedzie to Panasonic w tak tandetnym wykonaniu jak obecnie modele 30 i 50 które też już są przestarzałe (nie mają np 7.1 po analogu)
Testy testami - każdy decyzje podejmuje indywidualnie..
 

wujo1

New member
ok ale czy s300 czyta nagrywane bd bo jeżeli tak to wezme 300 .wiem że narzie nie będe kupował i nagrywał bo drogo wychodzi niż kupienie orginalnego filmu ale na pewno przy moim szczęściu to kupie a pod koniec roku będzie się opłacało nagrywać . i to jest najgorszy ból i wole dać więcej kasy i kupić 500
chce go na minimum 5 lat . pozdrawiam :(
 

wujo1

New member
i w jakim sklepie jast ta promocja , kiedy kupowałeś ????????? i prosze teraz o informacje o sony bdp-300
 
Ostatnia edycja:

Racer

New member
Witam Panowie!

Dostał już ktoś z Was od Sony te 4 filmy? Ja swojego BDP-S500 zakupiłem już prawie 3 tygodnie temu, zarejestrowałem go na stronie Sony i czekam, a filmów jak na razie brak :(

Pozdrawiam
 
Do góry