Blu-ray i interpolacja

Alien1982

New member
Witam zamierzam kupic nowy LCD 52 cale wontek ten poruszylem w innym temacie interesuje mnie tez zakup Blue-ray zastanawiam sie nad kupnem Sony Blu-ray BDP-S300 badz
Sony Blu-ray BDP-S350 jezeli bede mial wystarczajaco duze srodki :)
Rzecz ktora mnie interesuje to funkcja interpolacji ktora wystepuje w tych modelach ponoc podbija jakosc obrazu do jakosci full HD. Czy ktos na forum moze mi powiedzec jak to jest w rzeczywistowci i jezeli to mozliwe przslac fotki tego samego filmu na telewizorze full HD odtwrazanego z DVD, potem z Blu-ray w interpolacji i z blue ray z dysku blue ray
Nie wiem czy moje pytanie jest jasne ale tak czy inaczej dziekuje za pomoc
Pozdrawiam Marcin
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Alien1982 napisał:
Witam zamierzam kupic nowy LCD 52 cale wontek
raczej napisałbym "wątek" :grin:

Alien1982 napisał:
Rzecz ktora mnie interesuje to funkcja interpolacji ktora wystepuje w tych modelach ponoc podbija jakosc obrazu do jakosci full HD.

nazywa się to "UpScaler a proces UpScaling", więcej znajdziesz tu : http://en.wikipedia.org/wiki/Upscaling

Najogólniej rzecz biorąc, przeskalowuje w górę płyty DVD. Efekty są niezłe. Płyta DVD odtwarzana w ten sposub wyglada na ekranie TV znacznie lepiej niż ze zwykłego odtwarzacza DVD ;)
 

asoz

New member
Dziś podciąganie lub upscaling nie jest rzeczą niezwykłą. Ma to większość odtwarzaczy Bluray jak i większość pożądnych DVD. Ale wiadomo film przeskalowany do 1080p to nie to samo co film nagrany w 1080p.
 

mixer1975

New member
"Najogólniej rzecz biorąc, przeskalowuje w górę płyty DVD. Efekty są niezłe. Płyta DVD odtwarzana w ten sposub wyglada na ekranie TV znacznie lepiej niż ze zwykłego odtwarzacza DVD ;)[/quote]"

Ja napisałbym "sposób" :D
pozdrawiam
 

BoDeX

New member
No nie dajcie się zwariować - każdy TV posiada wewnętrzny skaler,
który np. z płyty PAL robi np. 1080 X 1920

Rzeczą najważniejszą jest jego jakość i czasami ten w TV jest 5 razy
lepszy niż ten w playerku - warto poeksperymentować , a jeśli w player
nie jest wbudowany dodatkowy procesor obrazu, to w ślepym starciu
możecie się mocno zdziwić ...

pzdr.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zgadzam się z przedmówcą. Nierzadko skaler w telewizorze sprawi się lepiej od skalera w budżetowym DVD. Tym bardziej, że skaluje od razu do rozdzielczości matrycy.

Nie ma lepszej metody, niz naocznie przekonać się o tym, co lepsze.

ArtS :)
 

asoz

New member
W pełni się z ty zgadzam.
ALe po za tym, ciekaw jestem, gdzie są lepsze skalery, np. w drogich odtwarzaczach BluRay np. Denon, Pioneer czy w dobrych telewizorach, KURO albo coś innego.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
asoz napisał:
gdzie są lepsze skalery, np. w drogich odtwarzaczach BluRay np. Denon, Pioneer czy w dobrych telewizorach, KURO albo coś innego.

To zależy od firmy i stosowanych procesorów UpScaller-a

1. Do najlepszych należą: Panasonic, Sony, Onkyo i Denon
2. Czasem jest tak że player jest OK i ma bardzodobry UpScaller a TV ma marny. Bywa odwrotnie. Telewizory Sony maja świetny a ich Blu-Ray playery też. ;)

Warto poczynić próby odtworzenia dobrej jakościowo płyty DVD z filmem lub koncertem i obejrzeć co sie dzieje gdy uzywamy UpScalera w playerze, ew. w amplitunerze(ja taki mam) i telewizorze

I WYBRAĆ ten który najbardziej się nam podoba. Czasem też w playerze NIE MOŻNA wyłączyć upscallera i wtedy cała sprawa jest bezprzedmiotowa. :p
 

asoz

New member
W moim przypadku będą 3 upscalery. W BluRay, w amplitunerze i w tv ?
Który wybrać ? A może wszystkie 3 naraz :p
 

Gucio50

New member
Bez reklam
asoz napisał:
A może wszystkie 3 naraz :p

To bez sensu, kiedyś mój kolega zipował trzykrotnie pliki w archiwum i uzyskiwał za każdym razem plik o 1% większy :mrgreen:

Upscalery nie są takie głupie, jak kolejny zobaczy że już ma FullHD to nie robi nic. :eek:k:


Zobacz sam, który "DO TWOICH OCZU" najbardziej pasuje, ja też mam 3 i ten w playerze blu-Raj wydaje mi sie najlepszy :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli posiadamy telewizor HD Ready z rozdzielczością pionową 768 linii, to właczając w odtwarzaczu skalowanie do 720 linii mamy i tak podwójne skalowanie. Nawet mając matrycę 720 linii możemy mieć podwójne skalowanie, ze względu na overscan. Dopiero w przypadku Full HD można mówić o pojedynczym skalowaniu, pod warunkiem jednak, że nie ma overscanu.

Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale sądzę, że słowo skaler zdecydowanie lepiej wygląda po polsku, niż upscaler.

ArtS :)
 

macek

New member
Bez reklam
Witam,oczywiscie ze slowo skaler lepiej brzmi przynajmniej dla mnie,co do skalera to z tego zauwazylem i slyszalem to chyba,do tej pory nie do pobicia byl ten co siedzi w toskach HD,przykladowo XE-1.
 

Alien1982

New member
Dzieki za wszelkie informacje i wpadki jezykowe przynajmniej wiem ze nie jestem sam :grin:. Co do tematu rozumiem ze nie ma innej drogi niz isc do duzego marketu i na wlasne oczy zobaczyc a jeszcze pytanie dodatkowe zamierzam kupi blue-ray pod koniec siepnia poczatek wrzesnia jaki model byscie mi polecili 350 sony wyglada zachecajaco ma miec wirless i usb a moze cos innego pozdrawiam
 

BoDeX

New member
Jaki kupić ?

Większość odtwarzaczy jest zbudowana na tym samym chipie ( SIGMA )
więc różnicy jakości spodziewać się nie można (ew. Panas na Uniphier. )
Najlepszym rozwiązaniem jest odtwarzacz, w który wbudowano dodatkową
kość procesora obrazu. Takim odtwarzaczem jest (będzie do jesieni)
model BD-P2500 firmy Samsung. Ma na pokładzie procesor REON (vide
DENON) oraz wszystkie dekodery HD Audio i wyjście 7.1

Jeśli nie masz hamulca na tą firmę , to będzie dobry wybór. ( ew. Sony 350/550 )
 
Do góry