Santana - Hymns For Peace - Live At Montreux 2004 [Blu-ray]

jedrek_125

New member
Polecam , zarówno obraz ( nagrywany oryginalnymi kamerami hdtv) jak i dźwięk rewelacyjny,plyta moglaby sużyć za reklamowkę blue-ray :)
 

Wieslav

New member
Zastanawiałem się nad zakupem tego wydania.
Jeśli jest tak jak piszesz to nie mam co się zastanawiać!
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
masz prawo :) miec swoje zdanie , tylko jesli chcesz być wiarygodny , może jakieś fakty ? Subiektywizm dot. gatunku muzyki , czy masz jakies zastrzeżenia dot . realizacji plyty ?
 

BoDeX

New member
jedrek_125 napisał:
masz prawo :) miec swoje zdanie , tylko jesli chcesz być wiarygodny , może jakieś fakty ? Subiektywizm dot. gatunku muzyki , czy masz jakies zastrzeżenia dot . realizacji plyty ?


Cykl koncertów Montreux to jakaś mała pomyłka.
Jak mogę być wiarygodny, gdy rozmawiamy o gustach ? :)
Nie podoba mi się, gdyż sposób realizacji obrazu i dźwięku trąci "wiochą" :) , tylko może ładnie zapakowaną w HD !
Lubię Santanę , ale tego koncertu jakoś na półce utrzymać nie mogłem - sorry - chyba się starzeję . :)

Pzdr.
 

wlodpe

New member
Santana

A gdzie to można kupic i za ile??
:confused::confused::confused:
Czy ktoś wie o albumie Santany z aktualnej trasy w Europie
- byłem na koncercie w Warszawie i chętnie bym nabył materiał;
nawet nie musi być blue-ray
;););)
 

BoDeX

New member
A Koledze to się chyba abonament na google skończył, albo co ... :)
Na A l l e d r o g o :) znajdziesz wszystko .


Pzdr.
 

Wieslav

New member
BoDeX napisał:
Mogło być fajnie, a jest jak jest - dla mnie (subiektywnie) 3 liga ... sorry.
:roll:
To jak to jest naprawdę?!
Czy możesz porównać to z płytą blu-ray Bruce Springsteen z Dublina lub DVD tego samego muzyka z Barcelony?

P.S. W ocenie chodzi mi o jakość obrazu i dźwięku - ponieważ zawartość muzyczna jest mi znana i dla mnie jest to OK - sybiektywnie!
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Oczywiście , że o gustach sie nie rozmawia , ale jeśli juz cos potepiasz to przynajmniej bądź konkretny , bo w ten sposob ci ktorzy nie widzieli tego koncertu nie bardzo wiedza o co ci tak naprawde chodzi.
poza tym , jego niezaprzeczalnym walorem jest juz pomijajac warstwe muzyczna jakosc obrazu co dla posiadaczy sprzetu HD jest bardzo waznym wyznacznikiem wartosci plyty. Jesli chodzi o tresc , to nie zgadzam sie z toba :) , takiego skladu gwiazd pierwszej wielkosci trudno sie dopatrzec na co dzien , i do tego moc je ogladac ,,z bliska ,, frajda nieslychana !! Doprawdy nie wiem co az tak cie zniecheciło to tej plyty ??:) kameralny swietny koncercik , a co do całego cyklu koncertow w montreux , to nie wiem czy miales okazje widziec wystep jethro tull tez z 2003 r , w takiej formie dawno nie widzialem muzykow ktorzy przeskoczyli własna epoke i na stałe wpisali sie do kanonow muzyki .
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Wieslav napisał:
:roll:
To jak to jest naprawdę?!
Czy możesz porównać to z płytą blu-ray Bruce Springsteen z Dublina lub DVD tego samego muzyka z Barcelony?

P.S. W ocenie chodzi mi o jakość obrazu i dźwięku - ponieważ zawartość muzyczna jest mi znana i dla mnie jest to OK - sybiektywnie!

:):) Odpowiedz masz powyzej :) warto !!!! kupic tym bardziej ze kosztuje ok 70 zl :)
Jakość obrazu i dzwieku bardzo dobra :)
 

BoDeX

New member
Masz rację - niepotrzebnie się wypowiadałem - każdy niech oceni sam, a
antyreklama jest nie na miejscu - wszak to sprawa gustu, o którym się nie dyskutuje .... :) No mi jakoś ten koncert nie podpasował i koniec, kropka !:)


Nie , nie widziałem Jethro Tull , ale widziałem zapowiedź tego koncertu
na Blu-ray . Nie omieszkam rzucić okiem na formę Andersona , a nóż
zostanie na półce - któż to wie ! :)

Może to nie Twoja muza, ale zapoznaj się z koncertem Andrea Bocelliego -
bardzo ładne wydanie , może wpadnie Ci w oko i ucho ! :)


Pzdr.
 

jedrek_125

New member
:) fajnie ze tak do tego podchodzisz :) podchodzi , podchodzi , nawet tak sie zastanawiam nad zakupem :)tym bardziej ,ze zona jest jego fanka , moglbys kilka szczegolow na temat obrazu i dzwieku zapodac :) Jesli chodzi o andersona , to ja widzialem wydanie dvd , wiec jak tylko gdzies sie pojawi blue-ray jak mowisz ,( gdzie widziales te zapowiedź ?) to w ciemno biore , notabene wydanie dvd jakosc ma powyzej przecietnej , dotyczy to rowniez dzwiaku , wiec w wydaniu na BR mogę sie spodziewać ,że bedzie tylko lepiej :)
Jesli gustujesz w tej muzie to gorao polecam :)
 
Ostatnia edycja:

Wieslav

New member
Kupiłem płytę blu-ray SANTANY.
Niestety przeżyłem rozczrowanie!!
:roll:
Po włożenie płyty PS3 nie chce jej czytać!!
Nie wiem czy to wina płyty czy też PS3 nie czyta akurat tego wydania.
Jutro pojadę do salonu SONY żeby tam sprawdzili i jeśli nić to nie da będę zmuszony oddać płytę.
:cool:
P.s. Jeśli ktoś oglądał to wydanie na PS3 (PLAYSTADION 3) to proszę o informacje. Sprawdzałem przy okazji inne moje płyty blu-ray i nie mam problemów z ich odtwarzaniem.
 
Ostatnia edycja:

Wieslav

New member
jedrek_125 napisał:
No to chyba jest to kwestia jednak płyty , posiadacze PS3 twierdza ze czyta wszystkie formaty !
:eek:k:
Udałem sie do salonu SONY w Manufakturze i okazalo się że u nich na PS3 płyta jest czytana wszystko jest OK. Poradzili abym sprawdził ustawienia w Settings / BD/DVD Settings i raczej mieć poustawiane na automatic.
Tak też zrobilem i płyta "zaskoczyła" .
:eek:k:
Właśnie jej SŁUCHAM i oglądam - potwierdzam słowa wcześniej napisane przez jedrek_125 , wydanie jest spuper.
Płyta zawiera ścieszkę dźwiękową DTS HD HR 5.1 , a posiadający "zestaw dźwiękowy" umożliwiający odtworzenie tego, bębą napewno bardzo zadowoleni.
Obraz jest FULL HD i jest OK.
Jedyna moja (subiektywna) uwaga to fragmenty tam gdzie oświetlenie jest niepełne - zwłaszcza dotyczy to dalszych planów - zanika różnica obrazu między blu-ray a dvd.
W tym wydaniu uważam że obraz też jest OK!
Co do zawartości to trudno dyskutować o gustach ( mnie akurat ten typ muzykowania odpowiada ) więc jeśli tylko ktoś lubi słuchać SANTANY - to uważam, że płyta jest warta zakupu!!
:cool:
Na płycie blu-ray LIVE IN DUBLIN - Bruce Springsteena jest prawie cały czas - wdług mnie - obraz niedoświetlony i dlatego obraz nie jest taki jaki powinien być na blu-ray.

P.S. Jeśli ktoś lubi słuchać zespołu QUEEN to polecam płytę : QUEEN - Rock Montreal & Live Aid - ja mam akurat na DVD ale obraz jest OK. myślę że na blu-ray powinien być też OK, a ceny teraz prawie się zrównały - zwłaszcza gdy to dotyczy dwupłytowego wydania dvd a blu-ray.
Ciekawy jestem jakości nagrania na blu-ray CELINE DION - Live in Las Vegas , ponieważ bardzo lubię słuchać tej wokalistki.
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
To miło jak ktoś nie jest rozczarowany po ,,twojej recenzji :) fakt są momenty kiedy ,,dymienie ,, ,,zabija ostrość obrazu , ale takie efekty sa już specyfiką koncertow wiec trudno sie ,,doczepiać ,,:)
pozdro
 

Wieslav

New member
Znów ta płyta dała mi "popalić"!
:???:
Zainstalowałem fw ver 2.41 i chciałem "odpalić" Santanę.
Znowu pojawiły się te same problemy co wcześniej - m.in. PS3 nie widział tej płyty. Dzwoniłem ze trzy razy na infolinie do SONY- PS3 i robiliśmy reset systemu nic to nie dawało. Poinformowałem że w salonie SONY na PS3 ta płyta "poszła". Stwierzono więc że możliwe, że laser jest osłabiony i do wymiany?!
:roll:
Podjąłem jeszcze próbę wymiany płyty. Pojecgałem do MEDIA-MARKT i po pewnych problemach ( w tym próbie uruchomienia płyty na ich PS3 - u nich ta płyta też nie "odpaliła" ) wymienili mi na inny egzemplarz.
Ku mojej radości płyta sam bez "podpowiedzi" sama wystartowała i mogę znów spokojnie SŁUCHAĆ i oglądać ten koncert SANTANY!
:eek:k:
 
Do góry