Sony BDP-S500 , co potrafi?

Ed1

New member
Witam,
od tygodnia mam tę zabaweczkę w domu - stąd moja obecność na forum.
Ciekaw jestem opinii innych użytkowników , mam tez swoje spostrzeżenia.
BDP podłączony jest do TV Sony KDL-40T3500, oczywiście przez HDMI.
Upscaling DVD mnie całkowicie zadowala, przy czym bardziej jest "poprawiona" jakość gorszych nagrań.
Jakość zdjęć jest rewelacyjna - można oglądać nawet z 30 cm.
Teraz ciekawostka: mimo że Sony oficjalnie nie przyznaje się do możliwości odtwarzania DivX-ów ("Playback of files in DivX/WMV format is not supported by the BDP-S300/BDP-S500E and there is no plan to support this format in the future.") , S500 bezproblemowo odtwarza filmy kodowane w : 1. h264 + ACC ; 2.OpenDivX v4 + Mpeg Layer 3 ; 3. XVid MPEG4 +Mpeg Layer 3 ; 4. XVid MPEG4 + AC3 WDM . Tyle zdążyłem sprawdzić, jest tylko jeden myk - plik z filmem musi mieć rozszerzenie .mpg .
Tyle potrafi aktualny firmware 0370, ciekawe jakie możliwości będzie miał (albo nie miał) następny...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Ponadto rozwiązuje problem plikó2w AVCHD

Kupiłem go dzisiaj
Wcześniej, w sklepie dla próby odtworzyłem
- płytkę zapisana w kamerze DVD 8cm,
- płytke skopiowaną za pomocą Sony Video Disk Copier 8cm->12cm DVD
- płytke wykonaną Sony Picture Motion Browser - 12cm DVD
- płytkę wykonana za pomoca Nero 8 (9cm i 12cm)
- płytke wykonaną za pomocą Pinnacle 11.1 8cm

Jak widać "umie" dużo

Wada, brak mu wejścia na USB lub Memory Stick, mój poprzedni odtwarzacz Samsung pd-1000 miał je :p

Ale teraz dla odtwarzania filmów mam blu-ray player, nie muszę podłaczać kamery :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Gucio50

New member
Bez reklam
Ed1 napisał:
Tyle potrafi aktualny firmware 0370, ciekawe jakie możliwości będzie miał (albo nie miał) następny...

Mam wersję firmware 3.75 i NIE odtwarza DivX
ani avi ani mpg :confused:
 
Ostatnia edycja:

wujo1

New member
a ja mam małe pytanie czy podczas zmiany płyty musisz najpierw otworzyć dzwiczki i potem szufladkę czy odrazu jak bieżesz otworzyć szufladkę i drzwiczki się automatyczne otwieraja
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Automatycznie opuszczają się drzwiczki a następnie wysuwa się szyflada :mrgreen:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wujo1

New member
jeszcze coś filmy podobno są podzielone na regiony a i b i na stronie którejś pisze że tylko a a na jeszcze innej a i b . i wkońcu nie wiem ????????????
 
Do góry