Pytanie o dzwięk.

kbmichalec

New member
W poprzednim poście pytam o jakość dvd na samie 1400, tym razem prośba do wszystkich użytkowników odtwarzaczy BR wszystkich marek... Jak to jest z dzwiękiem DTS HD, DD HD czy różnice na korzyść tych formatów są aż tak wielkie. Pytam dlatego że chciałbym kupić albo HK 247 albo Onkyo 705. Ten pierwszy nie ma dekodera DD HD i DTS HD. Dzwięk puszczę tylko na 5.1. Subwoofer Jamoe E 7SUB, kolumny będą Klipscha albo Mirage, tego jeszcze nie wiem, najciekawsze jest to że kanały przednie i tak będą odseparowane i puszczone na pre oucie na amplitunerze stereofonicznym. Tylko środek i tył pójda na AV kina domowego. Robię tak dlatego żę dodatkowo do ampa stereo podłączę Pioneera PDD6J, przy okazji kto zna dobry sklep z tym SACD?? Wolę starej daty brzmienie na dobrych RCA jak na optycznym. Generalnie kino pójdzie na dwóch amplitunerach. Czy skoro z odtwarzacza BR poprzez wyjście PRE OUT 5.1 połączone dwa ampy - stereo i AV to czy usłyszę różnicę między DD HD a DD?? Pytam dlatego żę wolę brzmienie HK i osobiście wydaje mi się żę wspólnie z ampem stereo kino zagra ładniej. Czy znajdzie się ktoś kto powie mi że Lepiej puścić tradycyjnie wszystkie kanały na jednym ampie Onkyo 705 bo dzwięk DTS, DD HD powali mnie na kolana?? Pomóżcie. Dzięki za wszelkie sugestie.
 

kbmichalec

New member
Proszę pomóżcie niech ktoś kto ma ampa Z DTS HD i DD TRUE HD napisze czy rzeczywiśćie dzwięk zapisany w tych formatach jest aż tak fantastyczny, żebym musiał rezygnować z amplitunera stereofonicznego na rzecz jednego ampa AV. Pytanie też o to czy jeżeli w DVD BR skorzystam z wyjść analogowych 5.1 to czy tymi wyjściami da się puścić DD True HD oraz DTS HD i czy amp AV z takimi kodekami oraz tak jak pisałem amp stereo odbiorą te dzwięki, czy też w grę wchodzi tylko amp AV Z DTS HD/ DD True HD i dla przykładu kabel optyczny :-/
Mam nadzieję zę w miarę jasno to wytłumaczyłem. Dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Mam Onky 705 i jeszcze dts hd czy dolby true HD nie słyszałem ano dlatego że nie mam blu ray nie mam bo płytka w wypozyczalni kosztuje za wypożyczenie 19.90. to niech se to w du... wsadzą .Kupować płyty za około 100zeta też nie będę,poza tym filmy na blu ray mają przeważnie DD 5.1 . Z satelity obraz Hd ale dzwięk ledwie dolby dig.Ale powie ci że nie żałuję bo mam nadzieję że kiedyś usłyszę a wtedy włosy dęba a szczeka w dół opadnie.heh Poza tym Onky super gra z moimi JBL.(oglądam tylko filmy zero muzy)
 
Do góry